Sniego nuostoliai – pusė milijono

Pusė milijono litų. Tiek draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, dėl užsitęsusių žiemiškų orų ir gausaus sniego į eismo įvykius patekusiems vairuotojams bus išmokėta draudimo išmokų. Daugiausiai eismo įvykių užfiksuota Vilniuje ir Kaune. Draudikai prognozuoja, kad jei pūgos toliau nesitrauks, žalų skaičius didės.

„Dėl gausaus sniego pastarosiomis dienomis užregistravome dvigubai daugiau eismo įvykių nei kitomis dienomis. Pastebime, kad vairuotojai šią žiemą tapo daug atidesni, tačiau net ir geri vairavimo įgūdžiai negelbsti, kai eismo sąlygos yra tokios sudėtingos – gatvės ir keliai padengti stora nenuvalyto ir išvažinėto sniego danga“, – teigia „PZU Lietuva“ Vilniaus žalų centro vadovas Modestas Žilionis.

Pasak M. Žilinio, šiomis dienomis gausiai pasnigo visoje Lietuvoje, todėl skirtingai nei anksčiau, pranešimų apie pagausėjusį eismo įvykių skaičių bendrovė sulaukia vienodai gausiai iš visų šalies regionų. Tradiciškai daugiausiai eismo įvykių yra užfiksuota didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Kaune.

„PZU Lietuva“ ekspertas pataria būti atidiems ir parkuojant automobilius prie pastatų – orui šiek tiek sušilus susidarę varvekliai kelią grėsmę ir automobiliams, ir pėstiesiems.

Per dvylika praėjusių metų mėnesių bendrovė „PZU Lietuva“ išmokėjo 65,8 mln. litų pagal transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo (TPVCA) ir kasko draudimo sutartis. Bendra  „PZU Lietuva“ draudimo išmokų suma 2009 m. sausio-gruodžio mėnesiais siekė 95,5 mln. litų.

www.auto-bild.lt

Šaltinis: „PZU Lietuva“