„Toyotai“ remontas kainuos 2 mlrd JAV dolerių

Japonų automobilių gamintojui atėjo sunkūs laikai. Devynių milijonų automobilių visame pasaulyje remontas jai kainuos apie 2 mlrd JAV dolerių. Tiek kainuos pašalinti greičio pedalo defektus.

Tokius skaičius nurodė dviejų stambių bankų analitikai. Be to gamintojas patiks nuostolių ir dėl smarkiai kritusių mašinų pardavimo.

Štai „Toyota“ automobilių pardavimai JAV šiais metais krito 19 proc. – iki 99 tūkst. automobilių, kas yra pats žemiausias rodiklis nuo 1998 metų.

“Toyota” rado milijonų automobilių bėdų su greičio pedalu priežastį – tai vandens kondensatas. Jis susidaro dėl šaltuoju metų laiku įjungiamo šildymo ir didina trtintį mechanizmo viduje. Problema turėtų išnykti sudėjus tinkamas tarpines. Jos sumažins spaudimą tarp dviejų paviršių ir jie mažiau trinsis vienas į kitą.

Automobilių gamintoja džiaugiasi pagaliau suradusi karštligiškai ieškotos priežasties, kodėl greičio pedalas sunkiai arba visai negrįždavo į pradinę poziciją. Nuo vasario pirmos “Toyota” paskelbė apie privalomą automobilių remontą JAV, Europoje, Kinijoje, Afrikoje, Lotynų Amerikoje ir Artimuosiuose rytuose.

www.auto-bild.lt

Šaltinis:auto.lenta.ru

Foto: autoblog.com