NASA tirs „Toyota“ automobilių defektus

Tarptautinė aerokosminė JAV agentūra (NASA) kartu su Nacionaline mokslų akademija atliks tyrimus, kurie padės išsiaiškinti elektromagnetinio spinduliavimo poveikį automobilio borto kompiuteriui.

Kaip praneša Detnews.com, šie testai padės išsiaiškinti galimą priežastį, kodėl staiga greitėja „Toyota“ automobiliai. Dėl šio defekto kompanija buvo priversta atšaukti iš rinkos 9  milijonus automobilių.

„Toyota“ kompanijoje pabrėžiama, kad netikėtas automobilių greitėjimas nėra susijęs su automobiliuose esančia elektronika. Japonijos specialistai mano, kad greitėjimo priežastimi gali būti arba mechaninis paties pedalo defektas, arba salono kilimėlis, kuris gali blokuoti pedalą nuspaustoje padėtyje.

„Toyota“ tikisi, kad tyrimai padės išsiaiškinti šią mįslę, bei duos neįkainojamų faktų vartotojams ir automobilių pramonei. Tyrimai padės išsiaiškinti, kaip elektromagnetinis spinduliavimas bei padidėjęs saulės aktyvumas veikia automobilių elektroninę sistemą. Programa vyks penkiolika mėnesių, o jai finansuoti bus išleista apie tris milijardus JAV dolerių.

www.auto-bild.lt