„Michelin“ pasiruošusi grįžti į „F-1“

„Michelin“ kompanija 2011 metais ketina grįžti į „Formulę-1“, praneša Autosport. Pareiškimas apie tai gali pasirodyti jau balandį. Britų leidinio teigimu, padangų kompanijos atstovai aktyviai tariasi su FIA dėl grįžimo sąlygų.

„Michelin“ kompanija „Formulę-1“ paliko 2006 metais, po to, kai FIA paskelbė apie padangų monopoliją „Formulėje-1“.  Paskutiniaisiais metais, prancūzų koncernas ne kartą yra pabrėžęs, kad grįš į „F-1“, jei ir vėl bus grąžinta konkurencija tarp padangų kompanijų.

Šiuo metu padangų monopolija yra vis dar patvirtinta reglamentu. Tačiau su „Bridgestone“ išėjimu šių metų gale, situacija gali pasikeisti. Kaip teigia „Autosport“, vietoje vieno kandidato FIA gali paskelbti kriterijus, kuriais remiantis, čempionate galės dalyvauti bet kuris gamintojas.

Tokiu atveju į „Formulę-1“ galėtų ateiti Korėjos gamintojai „Hankook“ ir „Kumho“, o konkurenciją jiems galėtų sudaryti „Michelin“.

„Michelin“ kompanija „Formulei-1“ teikė padangas nuo 1977 iki 1984 metų ir nuo 2001 iki 2006 metų. Per tą laiką mašinos su šiomis padangomis laimėjo 102 pergales.

www.auto-bild.lt