Kaip pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1

Renkantis naudotą automobilį dažniausiai lemia jo kaina. Paprastai automobiliai, kurie buvo naudoti komerciniams tikslams, parduodami pigiau, nes  buvo registruoti kaip lengvieji krovininiai  automobiliai (N1 klasė).

Lengvasis krovininis automobilis nuo lengvojo automobilio dažnai išore  nesiskiria niekuo, vidus prieš parduodant taip pat gali būti pertvarkytas – įtaisytos sėdynės ir kt. Įsigijęs tokį, pigesnį automobilį, vėliau  sužinojęs, kad tokiam automobiliui privalomoji techninė apžiūra turi būti atliekama kiekvienais metais, pilietis nustemba, kad tai lengvasis krovininis automobilis, be to, važiuojant magistraliniais keliais būtina įsigyti vinijetę, kurios kaina vieneriems metams − 600 Lt (bauda nesumokėjus kelių mokesčio – nuo 600 iki 900 Lt).

Šios situacijos galima išvengti, tik, prieš perkant automobilį, reikėtų pasižiūrėti į automobilio dokumentus – lengvųjų automobilių klasė žymima M1, krovininių − N1. Šią informaciją prieš registraciją VĮ „Regitra“ visada galima pasitikrinti.

Teisės aktai numato galimybę pakeisti automobilio klasę, tačiau tam reikia papildomų išlaidų: atlikti techninę ekspertizę ir mokėti valstybės rinkliavą.

Norint pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1, privaloma iš gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo gauti raštišką patvirtinimą, kad transporto priemonėje sumontuota stabdžių sistema atitinka transporto priemonių,  skirtų vežti keleivius, reikalavimus, taip pat stabdžių sertifikato, variklio skleidžiamo triukšmo, variklio išmetamųjų teršalų, sėdynių tvirtinimo, diržų tvirtinimo bei diržų sertifikatų kopijas.

Gavus raštišką patvirtinimą ir sertifikatus, būtina atlikti techninę ekspertizę kurios metu nustatoma, ar visos transporto priemonės konstrukcija atitinka  transporto priemonių,  suprojektuotų ir pagamintų vežti keleivius, reikalavimus. Atsižvelgiant į techninės ekspertizės išvadas, sprendžiama, ar transporto priemonė gali būti perregistruojama kaip lengvasis automobilis.

www.auto-bild.lt

Šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija pris Susisiekimo ministerijos