Degalinių vagišius pakliuvo pareigūnams

Gegužės 21 d. Šiaulių miesto policijos pareigūnams prisidavė jau pora mėnesių Šiaulių miesto ir gretimų rajonų degalines apvaginėjęs 20-metis D. T. Vaikinas uždarytas į areštinę,  du jo eksploatuojami automobiliai taip pat paimti policijos žinion.

Pirmoji jo padaryta benzino vagystė užregistruota kovo 27 d. Apie 20 val. Pramonės g. esančioje degalinėje „Statoil“ automobilio „Audi A6″ vairuotojas, įsipylęs 85 litrus A-95 EURO benzino už 350 litų, išvažiavo nesumokėjęs. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad automobilio valstybiniai numeriai priklauso visai kitam automobiliui ir buvo tą pačią naktį pavogti nuo Vasario 16-osios g. namo kieme stovėjusio „Opel Astra“.

Pavykus šiai „operacijai“, vaikinas nutarė ją pakartoti. Tik kitoje degalinėje. Balandžio 30 d. jis užsuko su savo audine į  Užmiesčio g. esančią  „Lukoil Baltija“ degalinę ir pasisavino benzino už 368 litus. Patikrinus duomenų bazėje, vėl paaiškėjo, kad ant automobilio buvę valstybiniai numeriai prieš porą dienų buvo pavogti nuo „VW Passat“.

Gegužės mėnesį benzino vagysčių iš degalinių dar padažnėjo. Gegužės 20 d. Dubijos g.  esančią „Lukoil Baltija“ degalinę, padarydamas per 300 litų turtinės žalos, apvogė  jau sidabro spalvos automobilio „Peugeot 607″ vairuotojas. Jo vairuojamo automobilio valstybiniai numeriai, kaip vėliau buvo nustatyta, irgi priklausė kitam automobiliui, „Hyundai Accent“.

Šiaulių miesto policijos pareigūnus pasiekė informacija, kad benzino iš degalinių vagystės su tokiais pat automobiliais padarytos ir Šiaulių bei Radviliškio rajonuose. Operatyvinėmis priemonėmis pareigūnams pasisekė nustatyti Šiauliuose, Aido g., gyvenantį įtariamąjį. Kai gegužės 21 d. jie atvyko pas D. T., jo namuose nerado. Pasirodo, pareigūnų operacija sutapo su nauja D. T. operacija. Jis buvo išvykęs į tą pačią degalinę kaip ir pirmąjį kartą, Pramonės g. esančią „Statoil“, tik šįkart su kitu automobiliu, „Peugeot 607″, ant kurio buvo uždėti  „Citroen Xantia“  numeriai, ir  ten įsipylė beveik 69 litrus degalų.

Grįžęs į namus ir pamatęs kieme aplink jo „Audi A“ zujančius pareigūnus, suprato, kad sėkmė jį apleido, ir, suveikus instinktui bėgti, paspaudė akceleratoriaus pedalą. Truputėlį pasivažinėjęs ir  suvokęs, kad niekur jau nebepabėgs ir niekur nepasislėps, D. T. pats atėjo į Šiaulių miesto policijos komisariatą. Pasirodo, jis Šiauliuose degalines „išdūrė“ septynis kartus. Kaskart, rengdamasis tokiems žygiams, vaikinas maskuodavosi  valstybiniais numeriais, pavogtais nuo įvairių kiemuose stovinčių neeksploatuojamų automobilių. Tačiau nusikaltimų paslėpti jam tokiu būdu  nepavyko. Tad nemėginkite pakartoti šio 20-mečio patirties, kadangi atomazga liūdna – už nusikaltimus anksčiau ar vėliau, tačiau vis tiek teks atsakyti.

www.auto-bild.lt

Šiaulių aps. VPK informacija