Naktį – dar vienos lenktynės

Pusantro mėnesio beliko iki didžiausio ir prestižiškiausio automobilių sporto renginio Baltijos šalyse – „Omnitel 1000 km. lenktynių“, liepą Palangoje atversiančių antrojo savo gyvavimo dešimtmečio pirmąjį puslapį. Lenktynėms skirtoje pirmojoje spaudos konfrencijoje jas rengiančio „Promo Sporto“ vadovas Darius Jonušis pažadėjo, kad šiemet varžybų Palangoje programa bus kaip niekad įtempta ir turininga. 

Kuo mažiau laiko belieka iki starto, tuo daugiau žadėtų naujovių tampa realybe. Viena didžiausių šiemetinių varžybų naujienų – dar vienos 1000 km. lenktynės. Jos prasidės penktadienio vakarą po Istorinių automobilių lenktynių, o finišuos prieš pat pagrindinių – „Omnitel 1000 km. lenktynių“ – startą šeštadienį.

„Tai bus unikalios ištvermės ir taupumo varžybos, kuriose varžysis tik du naujausi „Volkswagen Tiguan“ automobiliai, – sako šios markės automobilių importuotojo Baltijos šalims „Auto Group Baltic SE” marketingo ir viešųjų ryšių vadovė Anda Budlevska. – Tai nereiškia, kad abu automobiliai tik riedės, o juos vairuojantys stengsis taupyti degalus ir mažiau teršti aplinką. Varžybiškumo elementas – labai svarbus ir būtent jis liks dėmesio centre, tačiau mums rūpi praktiškai įsitikinti ir įtikinti žiūrovus, ką gali duoti automobilių sportui naujausios technologijos ir kokią įtaką jos turi labiau saugant mus supančią aplinką, t.y. – išmetant kuo mažiau teršalų“.

Jau kelinti metai Palangoje vykstančių lenktynių automobiliu tituluojamo „Volkswagen“ atstovai į šių specialių, pirmą kartą rengiamų lenktynių trasą išleis du naujausius „Volkswagen Tiguan“ automobilius, kurių ratus suka po 140 AG pajėgumą išvystantys 2,0 litro darbinio tūrio TDI varikliai. Vienas jų bus su plačiai pagarsėjusiomis šio gamintojo „BlueMotion“ technologijomis, už kurias „Volkswagen“ gamintojai šių metų Niujorko (JAV) tarptautinėje automobilių parodoje pelnė Pasaulio žaliojo automobilio apdovanojimą.

„BlueMotion“ – vienas iš pačių sėkmingiausių prekinių ženklų pasaulyje, bylojantis apie ypatingą „Volkswagen“ kompetenciją efektyvumu ir ekonomiškumu garsėjančių variklių gamybos srityje. Varikliai su šiomis technologijomis ne tik gerokai taupesni, bet ir žymiai mažiau į aplinką išmeta teršalų.

„Bus labai įdomu palyginti ne tik įprastinio dyzelinio bei aprūpinto naujausiomis „BlueMotion“ technologijomis variklių kuro sąnaudas, bet ir jų įtaką greičiui, o ypač – spurtui, kas automobilių sporte labai svarbu, – sako jungtinei lenktynininkų komandai, kuri pakaitomis vairuos šiuos „Volkswagen Tiguan“, vadovausiantis žinomas maratoninių kelionių mėgėjas Vitoldas Milius. – Neabejoju, kad ir vieno, ir kito jėgos agregatų varomų automobilių kuro sąnaudos bus kiek didesnės, nei jas deklaruoja gamintojai, nes mūsų tikslas – ne vien tik degalų taupymas, bet ir greičiau įveikta 1000 km. distancija“.

Belieka pridurti, kad į šios komandos, vairuosiančios abu „Volkswagen Tiguan“, sudėtį be pačio V. Miliaus įtraukti „Omnitel 1000 km. lenktynių“ patirties jau turintys sportininkai Rokas Knyva, Augustė Miliūtė, žinomas operos dainininkas, automobilių sporto entuziastas Kęstutis Alčiauskis ir kartingo meistras Almantas Sadauskas.

www.auto-bild.lt

Info: Visus Bonus