„Toverta“ muša kainas „AdBlue“ rinkoje

Atsigaunant transporto rinkai ir didėjant pervežamų krovinių kiekiui, Lietuvos vežėjai transporto parką papildo naujais vilkikais, atitinkančiais Euro 4 ir Euro 5 reikalavimus. Eksploatuojant naujausius vilkikus, atitinkančius ekologinius standartus, daugeliui vežėjų būtina naudoti karbamido tirpalą AdBlue.

AdBlue – tai karbamido vandens tirpalas, kuris naudojamas dyzeliniuose varikliuose kenksmingoms medžiagoms šalinti iš išmetamųjų dujų. AdBlue yra purškiamas į išmetimo vamzdį prieš katalizatorių. Tirpalas kartu su dujose esančiomis kenksmingomis azoto oksidų molekulėmis patenka ant SRC katalizatoriaus, kur vyksta cheminė reakcija – dujos suskyla į vandens garus ir nekenksmingą azotą. Kartu sumažėja ir suodžių dalelių emisija. Naudojant  AdBlue, kenksmingųjų azoto oksidų išmetama apie 85 proc. mažiau, suodžių sumažėja iki 40proc., taip pat sumažėja degalų sąnaudos.

Prieš metus AdBlue kaina buvo gerokai didesnė nei šiandien, tačiau situacija pasikeitė į rinką atėjus naujam AdBlue tiekėjui – UAB „Toverta“. Bendrovė pasiūlė sertifikuotą AdBlue tirpalą itin palankia vežėjams kaina. Įmonės kainų politika pasiteisino – UAB „Toverta“ atsiriekė ženklią AdBlue rinkos dalį netgi tuo metu, kai transporto rinka išgyveno didžiausią nuosmūkį.

Reaguodami į UAB „Toverta“ veiksmus, kiti tiekėjai taip pat turėjo sumažinti AdBlue kainas, kurios nukrito daugiau nei 30 proc. UAB „Toverta“ pradėjo tiekti AdBlue tirpalą tiesiogiai į vežėjų sandėlius, todėl vilkikai užpildomi AdBlue tirpalu neišvykstant iš savo autoparko teritorijos, tuo pačiu taupant kurą, laiką ir lėšas. Šiandien transporto paslaugas teikiančioms įmonėms itin aktualu įsigyti karbamido tirpalo už mažiausią įmanomą kainą rinkoje. Šiuo metu daugelyje degalinių AdBlue kainos yra net keliskart didesnės nei UAB „Toverta“ parduodamo AdBlue su pristatymo pirkėjui paslauga. Tikimasi, kad tolimesnė UAB „Toverta“ plėtra įtakos ir degalinėse išpilstomo AdBlue kainų mažėjimą.

www.auto-bild.lt

Info: Toverta