Vairuotojo pažymėjimą gauti bus paprasčiau

Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis“ priklausanti bendrovė „Elsis biuro sistemos“ kartu su partneriais įpusėjo 4 mln. litų vertės projekto įgyvendinimą, kuris suteiks galimybę vairuotojų pažymėjimų išdavimo/keitimo paslaugas perkelti į elektroninę erdvę, patobulinti vairuotojų egzaminavimo procesą, sukurti vieningą ryšių su klientais valdymo sistemą. Darbus bendrovės pradėjo 2009 metais lapkričio mėnesį.

Sukurta informacinė sistema leis užsisakyti naują ar pasikeisti seną vairuotojo pažymėjimą, susimokėti už „Regitros“ teikiamas paslaugas internetu, klientams elektroniniu paštu ar SMS‘u bus teikiama informacija apie pasibaigusį  pažymėjimo galiojimo laiką. Tobulinant vairavimo praktikos egzaminus, planuojama naudoti skaitmeninius rašiklius, kurie padės sutrumpinti egzaminavimo procesą ir sumažinti darbo sąnaudas, padidins egzamino rezultatų perdavimo tikslumą, suteiks galimybę šią informaciją operatyviai apdoroti ir analizuoti.

Bendrovės „Elsis biuro sistemos“ komercijos direktorius Denisas Kolesnikovas teigia: „Keliuose automobilių akivaizdžiai daugėja, prie „Regitros“ langelio eilės pildančių įvairiausius dokumentus gauti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą ilgėja. Besinaudojantys įdiegta informacine sistema galės operatyviau gauti naują pažymėjimą ir pasikeisti seną, be to, tiems, kuriems galiojimo laikas baigiasi, apie tai bus pranešama elektroniniu paštu ar SMS‘u. Elektroniniu būdu vairuotojai taip pat turės galimybę atsiskaityti už paslaugas“, — pasakoja Denisas Kolesnikovas ir pabrėžia, jog vairuotojams nebereikės ilgai laukti, kol juos priims „Registros“ darbuotojas, kol bus pildomi dokumentai — visa tai bus galima padaryti nekeliant kojos iš namų.

Jau nuo šių metų lapkričio mėnesio vairuotojai galės naudotis elektroninėmis paslaugomis. „Projekto įgyvendinimo darbai įpusėjo. Šiuo metu jau yra įdiegtas vienas iš patikimiausių HP serverių su Itanium procesoriais ir HP UNIX programine įranga. Taip pat jau atlikti visi įrangos diegimo bei derinimo darbai“, — tvirtina  bendrovės „Elsis biuro sistemos“ komercijos direktorius.

Projektas yra įgyvendinamas jungtinės veiklos pagrindu veikiančių įmonių. Projektas finansuojamas 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Sutarties vertė siekia 4 mln. litų.

www.auto-bild.lt