Volkswagen isigijo Giugiaro

Martinas Vinterkornas (kairėje) spaudžia Džordžeto Džiudžiaro ranką.

Kaip ir buvo planuota, nuo šiol legendinė automobilių dizaino kūrėja firma Italdesign Giugiaro priklauso Volkswagen. Pastaroji grupė įsigijo 90,1% akcijų.

Formaliai dizaino ateljė dabar priklauso Lamborghini, tačiau iš tikrųjų nuo šiol tai viena iš VW studijų.

Be atskirų kiekvienos markės dizaino studijų, VW grupė iki šiol turėjo 4 bendras studijas Volfsburge, Miunchene, Santa Monikoje bei Šanchajuje. Iš viso VW dirba keli tūkstančiai dizainerių. Tačiau tam, kad pasiektų savo ambicingą tikslą iki 2018 tapti pirmuoju gamintoju pasaulyje, VW to, matyt, neužtenka. Italdesign dirba apie 800 specialistų.

Džordžeto Džiudžiaro įkūrė firmą 1969 metais; 1999 m. buvo pavadintas Šimtmečio automobilių dizaineriu. Kartu su sūnumi Fabricio jis pasiliko apie 10 proc. akcijų ir įeis į direktorių tarybą, tačiau bus pavaldus VW dizaino šefui Valteriui da Silvai. Berods, Džiudžiaro priklausė ir sandėrio iniciatyva – nors studijos finansinė padėtis buvo pilnai stabili, tačiau italai panoro „strateginio partnerio“. O gal legendinis dizaineris tiesiog pradėjo trauktis į užtarnautą poilsį…

Volkswagen ir Italdesign bendradarbiavimas turi senas, jau 40 metų siekiančias šaknis. Būtent Džiudžiaro sukūrė pirmųjų Golf, Passat, Scirocco, Audi 80 dizainą.