Neskubėkite

Kaip praneša Lietuvos kelių policija,  atsižvelgiant į Europos Komisijos 2003 m. spalio 21 d. rekomendaciją dėl kelių eismo saugumo srities nuostatų vykdymo užtikrinimo (2004/345/EC) ir siekiant mažinti eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo skaičių, Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) iniciatyva š. m. rugpjūčio 23-29 d. Europos šalyse bus vykdoma transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio kontrolė.

Šią prevencinę priemonę vykdys ir mūsų šalies policijos pareigūnai. Transporto priemonių važiavimo greitis bus fiksuojamas ir mobiliais, ir stacionariais greičio matavimo prietaisais, be to, bus atkreiptas dėmesys ir į chuliganiško vairavimo atvejus, neatsakingą lenkimą, manevravimą.

Vairuotojų neatsakingumas pasirenkant važiavimo greitį, vairavimas neblaiviems, pėsčiųjų Kelių eismo taisyklių reikalavimų nevykdymas – pagrindinės eismo nelaimių priežastys. Dėl vairuotojų saugaus važiavimo greičio nepaisymo Europos keliuose per metus netenkama beveik 6 000 žmonių gyvybių.