Vairuojančioms mamoms – specialios vietos

Net 75 proc. moterų rugsėjį atliktos apklausos metu pritarė, kad automobilių stovėjimo aikštelėse būtų įrengtos specialios vietos vairuojančioms mamoms ir nėščiosioms. Beveik 60 proc. apklaustųjų pagrindine to priežastimi laiko patogumą su mažamečiais vaikais.

„Specialios vietos vairuojančioms mamoms yra įprastas dalykas daugelyje Vakarų šalių. Lietuvoje jų poreikis irgi yra, todėl pradedame iniciatyvą „Rezervuota mamoms“, kuria siekiame, kad vietos mamoms būtų įrengtos bei išskirtinai pažymėtos. Šią iniciatyvą jau palaiko virš 500 mūsų svetainėje pasirašiusių žmonių, pritariančių, kad specialios vietos vairuojančioms mamoms – ne privilegija, o būtinybė,“ – sako Autoledi.lt projekto vadovė Ieva Kukevičienė.

Iniciatyvos „Rezervuota mamoms“ dėka įrengtos pirmosios 32 vietos Vilniaus prekybos centro „Panorama“ požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Specialiais skiriamaisiais ženklais pažymėtos vietos vairuojančioms mamoms ir nėščiosioms parinktos arčiau įėjimų numatant, kad tai bus ne tik patogiau, bet ir saugiau įlipti bei išlipti su mažamečiais vaikais. Į pažymėtas vietas vairuojančios mamos automobilius statyti galės jau nuo šios savaitės.

„Arčiau įėjimų įrengtos vietos padės mamoms automobilių aikštelėje apsaugoti vaikus nuo eismo, nereikės toli nešti pirkinių. Taigi labai svarbu, kad žmonės, suprasdami iniciatyvos naudą ir poreikį, neužstatytų mamytėms skirtų vietų. Tiesa, niekas neturėtų pykti, jei, esant poreikiui, į specialias vietas automobilius pasistatys ir su vaikais atvykę tėveliai“, – sakė Aušra Balčiūnaitė, „Panorama LT“ rinkodaros vadovė.

Projekto „Rezervuota mamoms“ iniciatorių duomenimis, specialių vietų mamų ir nėščiųjų automobiliams yra įrengta Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Kanadoje.

„Autoledi.lt“ užsakymu rugsėjo mėn. atliktoje apklausoje internete dalyvavo 22740 įvairaus amžiaus moterų iš visos Lietuvos. Išreikšti palaikymą savo parašu projekto iniciatoriai tiek vyrus, tiek moteris kviečia interneto svetainėje „Autoledi.lt“.

autoledi.lt

www.auto-bild.lt