Ford ketina parduoti likusias Mazda akcijas

Užklupti finansinių problemų, amerikiečių gamintojai pastaraisiais metais pasirinko „svorio metimo“ strategiją ir atsisako daugelio turėtų automobilinių markių. General Motors atsikratė Hummer, Saab, Saturn ir Pontiac; Ford pardavė savo akcijas tokiose įmonėse kaip Jaguar, Aston Martin, Land Rover bei Volvo. Kas dar liko ?

Amžiaus pradžioje Ford įsigijo ženklią Mazda akcijų dalį ir abi kompanijos tapo „strateginiais partneriais“. Vėliau Ford dalis sumažėjo iki 11 proc.. Atrodo, Ford nusprendė, kad atėjo laikas ir joms, kaip praneša Reuters.

Šie gandai jau numušė Mazda akcijų kainą, bet japonų gamintojo ateitis neatrodo bloga. Visą tą laiką Mazda buvo gana nepriklausoma nuo Ford ir sukaupė nemažą naujų modelių bei technologijų kraitį. Nors kada nors ateityje Mazda gali reikėti naujo partnerio greitai stambėjančių konkurentų apsuptyje, kol kas japonai gali sau leisti pabūti nepriklausomais.

Kartu sukurti ir gaminami modeliai, tokie kaip Ford ranger/Mazda BT 50 ko gero dar ilgam išliks, kas toliau – parodys ateitis.

www.auto-bild.lt