Plauname automobilį

Nenorite leisti pinigų plovyklai, bet vis tiek norite švaraus automobilio ? Teks plauti pačiam. Jeigu niekada to nedarėte, galite likti nemaloniai nustebinti, patyrę, kad pavedžiojimas šlapiu skuduru duoda labai menką rezultatą. Kurgi tas lauktas blizgesys ? Gali pasirodyti, kad viską išspręs  galinga vandens srovė. Deja, ne. Net ir specializuota aukšto slėgio įranga, naudojama servisuose bei plovyklose, pati savaime yra bejėgė.

Iš tikrųjų nuplauti automobilį visai nesudėtinga, bet keletas paprastų patarimų gali praversti. Pagrindinis uždavinys- pašalinti purvą, o ne tiktai perskirstyti jį ant paviršiaus.

Nenaudokite muilo  (arba plaukų šampūno). Nusipirkite specialų šampūną automobiliams.

Pripildykite kibirą vandens, įpilkite rekomenduojamą ploviklio kiekį. Naudokite didelę minkštą kempinę. Blizgesį automobiliui užtikrina lakas, o jį nesunku subraižyti grubia medžiaga. Plaudami nepamirškite dažnai  išgręžti kempinės – kitaip tiesiog perkelinėsite purvą iš vienos vietos į kitą.

Jeigu plaunate lauke, geriau tai daryti šešėlyje, kitaip plaunamos vietos išdžius greičiau nei galutinai jas nuvalysite.

Pradėkite nuo ratų, vieno po kito. Jiems patarina naudoti specialias priemones – ratai yra viena purviniausių vietų. Gali prireikti ir šepečio. Nuplovus, jei yra noras ir leidžia kišenė, galima panaudoti specialias priemones ratams blizginti.

Jei galite, vandeniui pilti naudokite žarną su antgaliu, padedančiu paskleisti srovę. Plovimas bus efektyvesnis, be to, taupysite vandenį. Blogiausiu atveju, žinoma, teks apipilti iš kibiro…

Apliekite automobilį vandeniu, nuo viršaus į apačią.

Kempine pradėkite plauti stogą, tiesiais judesiais nuo vidurio į kraštus. Nereikia, kaip galbūt norėtusi, „šveisti“ judesiais ratu. Pabaigę nuplaukite stogą vandens srove.

Tokiu pat būdu plaukite šonus, judesiais nuo viršaus į apačią. Nepamirškite dažnai išskalauti kempinės.

Toliau plaukite variklio ir bagažinės dangčius.

Dabar skirkite ypatingą dėmesį bamperiams, ypač priekyje. Gali tekti padirbėti, priekyje kaupiasi daug purvo ir ypač – vabzdžių liekanų.

Pabaigę valyti išorinius paviršius, srove nuplaukite apačią.

Perliekite paviršius vandeniu, tada, naudodami švarų minkštą skudurą, kruopščiai nusausinkite automobilį. Naudokite tuos pačius judesius. Vandenį reikia būtent nusausinti, o ne išskleisti atgal ant paviršių. Gali prisireikti ir ne vieno skuduro.

Leiskite automobiliui pilnai išdžiūti.

Dabar rekomenduotina nuvaškuoti metalinius paviršius. jeugu taip darote, perskaitykite vaškavimo priemonės vartojimo instrukciją. Patartina vaškuoti 3-4 kartus per metus.

Pabaigai – svarbi pastaba. Tikriausiai žinote, kad draudžiama plauti automobilį paežerėse ir kitose viešose vietose. Tačiau negalima plauti net ir nuosavame kieme, jei nėra įrengta užteršto vandens nutekėjimo ir surinkimo vietų.

www.auto-bild.lt