Komforto testas – kuris iš šių 10 automobilių nugalėjo? 5 dalis. Kokybė

Kokybišką daiktą nuo nekokybiško daugelis žmonių puikiai atskiria. Šiuo atveju tai lemia ne tik kainos skirtumas, bet ir kiti gana aiškiai matomi dalykai. Tarkim vos įsėdę į VW Golf automobilį jausimės tikrai gerai (viskas  pažįstama), tačiau reikalauti iš jo aukščiausio lygio apdailos kokybės būtų daugiau nei naivu.

Tuo tarpu visai kitas kokybės įspūdis apims pasimatavus Mercedes S 600 saloną. Juk šis prabangus automobilis pasiruošęs masažuoti keleivių nugaras, rodyti filmus ar vieno mygtuko paspaudimu visą saloną užpildyti koncertų salės kokybės muzika. S klasės Mercedes gali pasigirti ne tik puikią įranga, bet ir apdailos kokybe, kuri maloni tiek  akiai, tiek pirštų prisilietimams. Subtili oda, vėsus metalas ir dailios medžio detalės – senai išbandytos medžiagos.

Be jokios abejonės kokybės įspūdį sukuria ir išpuoselėtas dizainas arba stilius. Žinoma, kad savoka gražu ir negražu – ganėtinai asmeniškas dalykas. Tačiau yra kažkas tokio, ką daugelis žmonių supranta kaip gražu arba kaip  negražu. Be jokios abejonės – grožis gana universalus dalykas.

Prabanga prancūziškai. Citroen DS pakeri individualumu. Tuo tarpu įranga apsiriboja būtiniausiais dalykais

Pavyzdžiui, senuko Citroen DS 20 salone daugelis apdailos detalių laikosi vos ne ant plauko storumo tvirtinimo detalių, tačiau dizaino subtilumu netenka abejoti. Atrodo, kad jo netgi per daug. Nenuostabu, kad į senajį Citroen daug maloniau įsėsti nei į jaunesnį jo giminaitį. Citroen C5 įrangos gausa ir apdailos kokybė ženkliai geresnė, tačiau stilius – tikrai ne.

Įsėdus į BMW X5 ir BMW 525d netrukus pajunti prabangos dvelksmą. Tai galioja net ir tuo atveju, jei automobiliai yra pigesnės komplektacijos. Visai kitas kokybės įspūdį padvelkia pravėrus Dacia Duster ar Opel Meriva  duris. Šie automobiliai pirkėjus pirmiausiai pasiruošę vilioti ne išpaikinta kokybe, o palankia kaina. Vis dėlto Opel Meriva dizaine galima įžvelgti savito žavesio.

VW Sharan salone dera pabrėžtinas paprastumas ir neprasta kokybė. Suprantama, kad prabanga ir stilius – ne jo reikalas. Tuo šis vienatūris nesiskiria nuo VW Golf. Pastarojo kokybę lemia tikrai solidi salono apdailos  medžiagų kokybė (nors ir ne tokio lygio kaip S klasės Mercedes). O ar Golf gali pasigirti stiliumi. Greičiausiai, kad taip, nes priešingu atveju šeštos kartos VW Golf automobilis nebūtų toks populiarus visoje Europoje.

Tai Dacia Duster oro kondicionieriaus reguliavimo rankenėles. Įspūdis toks tarsi reguliuotum elektrinę viryklę

Prabanga tikrai lepina
Vertinant komfortą, kokybės įspūdis tikrai labai svarbus. Šiuo atveju svarbi ne tik apdailos medžiagų kokybė, įrangos gausa ir stilius. Pavyzdžiui, Audi A8 tiesiog užburia itin prabangiomis salono apdailos medžiagomis. O ką reiškia stilius demonstruoja Citroen DS 20. Tikro grožio nesunaikins net laikas.

„AutoBild Lietuva Nr.18“

Medžiagų kokybëĮrangos gausaStiliusBendras įvertinimasVieta
Mercedes S 600 L9109281
Audi A8 4,2 FSI1079262
BMW 525d757193
BMW X5 xDrive 30d757193
Citroen C5546155
VW Sharan 2,0 TDI744156
VW Golf 1,4 TSI734147
Opel Meriva 1,4 EcoFlex534128
Dacia Duster 1,6 16V 4×4218119
Citroen DS 20311510