LAS pagerbė savo čempionus ir prizininkus

36-erius metus gyvuojanti Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS) į sportinio sezono uždarymo vakarą savaitgalį sukvietė geriausius savo lenktynininkus, teisėjus, rėmėjus ir veiklos partnerius. LAS varžybų nugalėtojams ir prizininkams įteikti medaliai, taurės ir diplomai.

Apžvelgdamas pasibaigusį metų sportinį sezoną LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas daugiausia dėmesio skyrė pagrindiniam visuomeninės organizacijos sportiniam renginiui – ketvirtą sezoną iš eilės surengtoms LAS taurės automobilių ralio varžyboms, kurias sudarė net šeši etapai. Vieno etapo lenktynės buvo tarptautinės ir vyko Lietuvos ir Lenkijos keliais, o jas LAS rengė kartu su Suvalkų autoklubu.

„Tokias lenktynes planavome net trejus metus, tačiau tik dabar galime pasidžiaugti, kad mūsų planai tapo realybe, o varžybos patiko ir Lietuvos, ir Lenkijos sportininkams, – kalbėjo R. Anusauskas. – Kitiemet LAS taurės varžybas sudarys septyni etapai (iš jų dvejos lenktynės – žiemą), o lūkesčius pranokęs bendras lietuvių ir lenkų ralis taps tradiciniu“.

2011 metų LAS Taurės varžybos startuos žiemą

Sezono uždarymo ir sportininkų pagerbimo ceremonijoje dalyvavęs Suvalkų autoklubo prezidentas Voitechas Sliwovskis pasidžiaugė šia gražia LAS iniciatyva ir sakė savojo autoklubo veiklos jau nebeįsivaizduojantis be visiems patikusio bendro renginio, kuriam lenkai jau pradėję rengtis.

R. Anusauskas, su LAS nariais aptardamas kitų metų sportinio sezono kontūrus, sakė dar neabejotinai jausiąs sunkmečio padarinius brangiai kainuojančiam automobilių sportui. Pasak prezidento, ekonominis nuosmūkis ir šiemet nemenka dalimi įtakojo automobilių sporto plėtrą, nors 74 ekipažai, dalyvavę LAS taurės varžybose – negalintis nedžiuginti faktorius. Kiek apmaudu, kad dėl lėšų stygiaus ne visi šie ekipažai galėjo varžytis visuose etapuose, iš kurių keturi buvo įskaitiniai. Todėl ne visi sportininkai gavo ir šių varžybų įskaitą.

Daugiausia LAS narių sportininkų paviliojo LAS taurės etapai Šiauliuose ir Alytuje bei „Kauno rudens“ ralis, sutapęs su taurės paskutiniojo etapo varžybomis.

LAS vadovai sezono uždarymo vakare neslėpė, kad jiems vieniems tokių varžybų krūvis būtų buvęs sunkiai pakeliamas ir negailėjo padėkos žodžių didesnių klubų ir sportininių organizacijų vadovams, padėjusiems surengti varžybas ir įgyvendinti planus. Ypač daug padėkų išsakyta Lietuvos automobilių klubui ir jo prezidentui Aleksandrui Remiševskiui bei Lietuvos „Porsche“ klubo ir VšĮ „Nemuno žiedas“ direktoriui Eduardui Jakui, po savo sparnu priglaudusiems ne vieną LAS renginį.

Sveikindami LAS narius su sezono pabaiga ir pasiektais laimėjimais ir A. Remiševskis, ir E. Jakas pripažino, kad nors paskutinieji dveji metai buvo itin nelengvi sportininkams finansine prasme, tačiau džiaugėsi, kad susidomėjimas tiek šia sporto šaka, tiek LAS rengiamomis lenktynėmis auga.

Vakaro pabaigoje visi jo dalyviai pasirašė palaikantys ir pritariantys Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) paskelbtai kampanijai „Make Roads Safe“, kuri yra dalis Jungtinių Tautų dešimtmečio programos kelių saugumo srityje ir kuria per ateinančius dešimt bus siekiama išsaugoti penkis milijonus gyvybių visame pasaulyje.
„Make Roads Safe“ kampanija yra neatsiejama nuo automobilių sporto ir puikiai atspindi siekius didinti saugumą viso pasaulio keliuose“, – įsitikinę LAS nariai.

Vakaro dalyviai pasirašė palaikantys FIA paskelbtą „Make Roads Safe“ kampaniją

LAS nariai varžėsi ir Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje