FIAT bei Lexus tarp draugiškiausių aplinkai

Ketvirtus metus  aplinkai draugiškus automobilius renkančio Šveicarijos susisiekimo klubo sudarytame sąraše šiemet pirmąsyk istorijoje atsidūrė ir gamtinėmis dujomis varomi automobiliai, iš kurių du tapo nugalėtojais – „Lexus 200h hybrid CT“ (80,3 tašų) ir „Fiat 500 natural gas-turbo MTA“ (80,2 taškų).

Naujasis „Fiat 500 natural gas-turbo MTA“ su 5 pavarų greičių dėže turi 85 AG išvystantį dviejų cilindrų turbo variklį. Šio automobilio gamtinių dujų arba biokuro sąnaudos tesiekia 2,9 kg/100 km, o CO2 – 72 g/km.

Šveicarijos susisiekimo klubo rinkimuose naujasis „Fiat 500“ savo pranašumą įrodė prieš „Ford“ bei „Volkswagen“ gamtinėmis dujomis varomus modelius. Į ekologiškiausiųjų dešimtukų taip pat pakliuvo ir kitas koncerno „Fiat Group Automobiles“ modelis – „Fiat Punto EVO 1.4 NP“ (69,8 taškai).

„Fiat Group Automobiles“ atstovų teigimu, šiandien„Fiat“ gaunami aukščiausi įvertinimai už draugiškumą aplinkai yra ilgalaikio darbo rezultatas, kuris buvo pasiektas automobilių gamyboje diegiant naujausias technologijas ir skatinant vairuotojus labiau domėtis aplinką tausojančiais automobilio vairavimo būdais.

Konkurso organizatoriai pažymi, jog gamtinių dujų degimo metu išsiskiria mažiau aplinkai kenksmingo anglies dioksido nei degant benzinui ar dyzelinui ir todėl jos laikomos ekologiškiausiu bei ekonomiškai naudingiausiu kuru.