Vagys ir vėl siaučia

BMW modeliai – vieni vagiamiausių automobilių. Pernai jų pavogta 65 vienetai

2009-ieji buvo patys saugiausi metai per pastarajį dešimtmetį. Tais metais ilgapirščiai Lietuvoje pavogė tik 1570 mašinų. Atrodo, kad į automobilių savininkų gyvenimą ir vėl grįžta ne itin ramūs laikai. Taip sakome todėl,  kad pernai vagys nugvelbė 1734 mašinos arba 10,4 proc. daugiau nei pačiais ramiausiais 2009-aisiais.

Liūdnas įžvalgas pateikia ir draudimo bendrovės. “2010 metais mūsų bendrovė užregistravo 37 automobilių vagystes. Tuo tarpu per šių metų pirmajį mėnesį jau gavome trylika tokių pranešimų – tiek, kiek vidutiniškai registravome per keturis praėjusi ų metų mėnesius”, – sako “Ergo Lietuva” žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis. Jam antrina ir kolegos iš “Lietuvos draudimo”. Šios bendrovės duomenimis per šių metų  sausį buvo pagrobta 15 automobilių, o pernai tą patį mėnesį – tik aštuonios transporto priemonės.

10 svarbiausių Patarimų padėsiančių apsisaugoti nuo vagių

1. Pasirūpinkite, kad patikimos firmos meistrai jūsų automobilyje sumontuotų modernią signalizaciją.

2. Pastatę automobilį, visuomet patikrinkite ar veikia apsaugos sistema.

3. Jei apsaugos sistema į jūsų siųstuvėlio komandas reaguoja chaotiškai arba vėluodama, automobilio toje vietoje jokiu būdu nepalikite.

4. Apdrauskite automobilį nuo vagystės.

5. Niekada nepalikite atrakintų durelių ar atidarytų langų bei stoglangių, net jei išeinate trumpam ar visai netoli.

6. Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame plote arčiau savo buto langų.

7. Net palikdami automobilį garaže, įjunkite signalizaciją.

8. Policijos įstaigose pažymėkite muzikos įrangą. O jeigu ji išimama, visuomet pasiimkite ją su savimi.

9. Pasikalbėkite su kaimynais. Paprašykite jų, kad, pamatę ką nors įtartinai vaikščiojant apie jūsų automobilį, iš karto paskambintų jums arba policijai.

10. Nepalikite asmeninių, net ir nevertingų daiktų automobilyje.

Vagys negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo, ir tikrai apvogs automobilį. O jeigu vis dėlto paliekate daiktus mašinoje, paslėpkite taip, kad jie nebūtų akivaizdžiai matomi.

Visas straipsnis

„AutoBild Lietuva“ 2011 Nr.5