Kiek geras šis erdvėlaivis ?

Kas ketina įveikti šviesmečius, tam reikalinga patikima transporto priemonė. Tačiau ir žemiškose mašinose gedimai nėra pageidautini. Taigi, ar astronautai, skriejantys erdvėlaiviais, žemėje važinėtų Honda Civic? Na, bent  jau vidaus ir išorės išvaizda šis aštuntosios kartos Civic, parduodamas nuo 2006 metų, tikrai primena erdvėlaivį.

Pirmiausia susidursite su kvailoka “japono” variklio užvedimo sistema: pirmiausia dešine ranka reikia įkišti užvedimo raktelį į spynelę ir, kaip įprasta, pasukant įjungti degimą, tačiau vėliau kaire ranka teks nuspausti  raudoną starterio mygtuką. Nežiūrint į tai Civic erdvėlaivis yra toks pats kaip ir kiti automobiliai, nors ir pakankamai painus.

Jums teks pamiršti seną legendą, kad japoniškas automobilis beveik niekada neges. Nors žurnalo “Auto Bild” nusiskundimų dėžutėje gauna nedaug skundų dėl paskutinės kartos Civic, tačiau tai automobiliui suteikiamos  trejų metų garantijos nuopelnas. Bet daugelis piktinasi dėl pernelyg greito priekinių padangų susidėvėjimo ir dėl vidaus apdailos medžiagų kokybės, pavyzdžiui, dažnai įskylančio prietaisų skydelio. Tuo tarpu genialus paprastumas – itin lengvai atlenkiamas galinių sėdynių atlošas.

38 psl.