Lietuviai planuoja dalyvauti Egipto Faraonų ralyje

Pasaulio dykumų ralio maratono čempionato etape „Abu Dhabi desert challenge“ debiutavęs ir  aukštas pozicijas iškovojęs lietuvių ekipažas „Foman Ultimate Lithuanians“ pradeda ruoštis antram pasaulio dykumų ralio čempionato etapui – „Faraonų“ raliui Egipte. Anot komandos kapitono, šis pasaulio dykumų ralio čempionato taurės etapas bus vienas svarbiausių ne tik Lietuvos komandai, bet ir visiems sportininkams dėl kelių priežasčių.

„Egipto ralis yra laikomas vienu sudėtingiausiu ir be galo daug ištvermės bei pasiruošimo reikalaujančiu etapu. Įprastai jis sutraukia ne tik pajėgiausias nepriklausomas komandas, bet ir didžiųjų automobilių gamintojų komandas su specialiai varžyboms pagamintais automobiliais. Kiekvienas taškas šiame etape yra skaičiuojamas dvigubai kaip ir Abu Dabyje, tad kova su pajėgiausiais dykumų ralio varžovais bus labai įnirtinga“, – sako Antanas Juknevičius, komandos „Foman Ultimate Lithuanians“ kapitonas.

Anot jo, dabar Lietuvos komandos prioritetas yra lėšų paieška, nes šių varžybų biudžetas gali perkopti kelis šimtus tūkstančių litų.

„Įvertinus komandų pasiekimus Tunise, akivaizdu, kad daug komandų dės visas pastangas pergalei iškovoti. Mūsų komanda šiuo metu turi surinkusi tiek pat taškų, kiek ir Italijos komanda, surinkusi 24 taškus, nes jai pavyko iškovoti pirmą vietą Tunise, kur mes nedalyvavome. Tad juos laikyčiau pagrindiniais varžovais, bet tikrai ne vieninteliais “, – sako A. Juknevičius.

Pasak Lietuvos sportininko, šiame pasaulio dykumų ralio etape „Foman Ultimate Lithuanians“ planuoja važiuoti specialiai šioms varžyboms paruoštu ir sėkmę Abu Dabyje lietuviams atnešusiu „Bowler Wildcat 200“ automobiliu, turinčiu benzininį 4 litrų darbinio tūrio V8 variklį.

Balandį vykusiame „Abu Dhabi desert challenge“ etape lietuviai surinko 24 lenktynių taškus Pasaulio čempionate ir užsitikrino pirmąją vietą T 1.1. kategorijoje, kurioje jie dviguba taškų suma aplenkė Boriso Gadasino pilotuojamą Rusijos ekipažą, turintį 12 taškų, surinktų dalyvaujant jau dviejuose Pasaulio čempionato etapuose.

Lietuvos komandos pasiekti rezultatai ne tik pakėlė ją į reitingų viršūnę, bet ir iškovojo pasaulinio lygio lenktynininkų pripažinimą, o bendrojoje įskaitoje Lietuvos komanda įsitvirtino šeštoje pozicijoje.

„Abu Dhabi desert challenge“ Lietuvai atstovavo šalies verslininkų ir autosporto profesionalų suformuota komanda „Foman Ultimate Lithuanians“. Ją sudaro absoliutus Lietuvos visureigių sporto čempionas, keturis kartus dalyvavęs Dakaro ralyje ir sukaupęs didelę patirtį dykumų raliuose, A. Juknevičius bei antrasis pilotas Vytautas Bučiūnas.

Pasaulio dykumų ralis šiemet vyksta septyniais etapais. Trys iš jų jau įvyko Italijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Tunise. Likę keturi etapai numatyti Ispanijoje, Vengrijoje, Egipte bei Portugalijoje.

„Progroup“ inf.