Tikslas vienas – automobilių sportas

Prieš savaitę laimėjęs rinkimus Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Gintaras Jonas Furmanavičius pirmadienį šalies žiniasklaidos atstovus pakvietė į spaudos konferencij. Joje kartu dalyvavo ir viceprezidentas Rolandas Dovidaitis bei ralio, žiedo ir senjorų komitetų pirmininkai Ričardas Abelkis, Darius Grinbergas ir Eduardas Jakas. LASF vadovai išdėstė savo pozicijas apie kuruojamas automobilių sporto sritis ir atskleidė artimiausių metų veiklos planus. „Manau, kad nuo šios dienos automobilių sporto federacija pasuks nauju keliu, o to posūkio rezultatus jūs išvysite netrukus“, – patikino LASF prezidentas.

Apžvelgdamas laukiančių darbų barus G. Furmanavičius nemaža dėmesio skyrė federacijos pastarųjų dvejų metų, per kuriuos buvo sulaužyta tikrai daug iečių, veiklai, kuri jo netenkino. Tačiau dėl teismų maratono jis nebuvo įregistruotas Registrų centre kaip LASF prezidentas, todėl G. Furmanavičius negalėjęs netgi pasirašyti sutarčių su rėmėjais.

Neatsitiktinai federacijos prezidentas kaip pirmaeilį uždavinį įvardijo būtinybę galutinai sutvarkyti organizacijos teisinę bazę – įstatus, reglamentus ir visus kitus dokumentus. Pasak jo didelė dalis problemų, su kuriomis federacija buvo susidūrusi ir susiduria, priklauso ne nuo jos vadovų, o kyla dėl dviprasmybių teisinėse normose.

„Manau, kad reikia kovoti ne su pasekmėmis, o panaikinti priežastis nesutarimams. Juos lėmė skirtingas požiūris į kai kuriuos įstatų, reglamentų ir taisyklių paragrafus. Viena stovykla juose kaip pirmaeilius įžvelgė vienus dalykus, kita – kitus, nors panašu, kad nebuvo teisūs nei vieni, nei kiti. Kai nebeliks dviprasmybių, nebus didelio skirtumo, kas kokias pareigas užima. Lenktynininkai turi kovoti trasoje, o ne teismų salėse“, – spaudos konferencijos dalyvius patikino G. J. Furmanavičius.

Federacijos vadovo nuomone daug daugiau dėmesio nei iki šiol būtina skirti LASF ryšiams su Tarptautine automobilių federacija (FIA). Jis, talkinamas šiame darbo bare „Promo Sporto“ vadovo Dariaus Jonušio, pažadėjo asmeniškai kuruoti šią nemenkų perspektyvų žadančią sritį. Pasak LASF prezidento jau šiuo metu ruošiamos kelios paraiškos, pagal kurias bus siekiama užsitikrinti FIA paramą įvairiems LASF projektams, kuri viena nepajėgi jų įgyvendinti.

LASF prezidentas jau pirmąją darbo savaitę buvo susitikęs su policijos departamento vadovais ir aptarė aktyvesnę federacijos veiklą socialiniuose projektuose, kuriais siekiama padėti policijai tramdant karą keliuose.

Spaudos konferencijoje dalyvavę žurnalistai federacijos vadovui turėjo daugiausia klausimų, susijusių su teisiniais ginčais, kuriuose dalyvavo arba tebedalyvauja LASF, bei dėl jų patiriamų išlaidų našta federacijos biudžetui.

Tačiau G. Furmanavičius išsamiai detalizuoti nebuvo linkęs.

„Teismai yra praeitis, ir apie ją kalbėti nenoriu. Tegu dirba teisininkai, o federacija ir be to turi pakankamai veiklos. Beje, labai įdomios ir gerokai naudingesnės“, – sakė LASF prezidentas.

Nepaisant ketinimų nebesigręžioti atgal, G. Furmanavičius patikino, jog iki šiol teismuose tebegulinčias bylas tikisi laimėti.

„Stengsimės įrodyti savo tiesą, nes priešingu atveju federacija turės nemažų išlaidų. Būtų kur kas geriau, jei tie pinigai – 40 tūkst. ir 25 tūkst. litų – būtų skirti automobilių sportui vystyti, o ne apmokėti pralaimėtų teismų išlaidas. Konsultavomės su teisininkais ir esame įsitikinę, kad laimėsime, – tikino G.J. Furmanavičius.

Senjorų komiteto vadovas E. Jakas daug dėmesio skyrė vakarykščių sportininkų, šiandien jau paliksių savo kovinius bolidus ir tapusių veteranais, bendravimui ir jų tolimesnei, tiesa, jau nebe tokiai intensyviai veiklai. E. Jako nuomone šalyje susiklostė neblogos tradicijos. Veteranai bendrauja vieni su kitais, aktyviai dalyvauja ne tik proginiuose turnyruose, yra aktyvūs sporto klubų nariai, talkina rengiant įvairius turnyrus.

Žiedo komiteto pirmininkas D. Grinbergas atskleidė žiedinių lenktynių naujoves, dalį kurių tiek sportininkai, tiek žiūrovai pamatys jau netrukus – gegužės 28-29 dienomis Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje vyksiančiose Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatų batalijose. Pasak D. Grinbergo, viskas daroma, kad žiedinių lenktynių trasos sulauktų daugiau sportininkų, ypač – jaunimo.

Viena iš naujovių, įgalinančių taupyti lenktynininkų ir komandų biudžetus – iškart dviejų etapų lenktynės vieną savaitgalį vienoje ir toje pačioje trasoje.

R. Abelkis neslėpė turįs svajonę sugrąžinti į automobilių ralio trasas tiek lenktynininkų, kiek jų būdavo iki kriziniais laikais ir kartu su ralio komitetu pasistengsiąs tą svajonę paversti realybe.