Žada rekordą

Penktadienį, birželio 3 d., 12 val. specialiojo ruožo varžybomis, kurių trasa drieksis J. Jablonskio gatve, Šiauliuose startuoja tarptautinis žurnalistų ralis „Lietuva 2011“, kurį jau šešioliktą kartą paeiliui rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas.

Dar neprasidėjęs ralis žada masiškumo rekordą. Paraiškas dalyvauti jame pateikė 38 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos. Ankstesnis šių ralių masiškumo rekordas buvo užfiksuotas 2007 metais, kai prie starto linijos išsirikiavo 37 ralio dalyvių automobiliai.

„Rekordai ne tiek svarbu, tačiau šiemetinis kolegų ralis renginio metraštį papuoš ne viena nauja eilute, – sako vienas pagrindinių ralio rengėjų, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Pirmą kartą ralių istorijoje be jau įprastų automobilių klasių, sudaromų pagal variklio darbo tūrį, įvesta nauja „Eko“ klasė. Joje varžysis kolegos, vairuojantys automobilius, kurių CO2 emisija – ne daugiau nei 140 g/km. Tai padaryta siekiant skatinti ne tik žurnalistus, bet ir visą visuomenę rinktis naujesnius automobilius, populiarinti ekologišką transportą ir ekovairavimą, kaip taupų ir aplinką tausojantį važiavimo būdą“.

Džiugina ir tas faktas, jog ralyje ir šiemet startuos daugelis užsieniečių, beveik nepraleidę nė vieno Lietuvoje vykstančio tokio ralio. Pavydėtiną ištikimybę Lietuvoje rengiamiems žurnalistų raliams demonstruoja Jacekas Jureckis iš Lenkijos, ukrainietis Aleksejus Močanovas, latviai Martinis Dzenitis, Andris Malniekas ir kiti, jau gerai susipažinę su lietuviškųjų ralių specifika ir kuriuos galima laikyti vienais iš ralio favoritų.

Jiems pirštinę mes ir šeimininkai, daugkartiniai tokių ralių nugalėtojai, tarp kurių neabejotinai pirmaisiais smuikais grieš nekarūnuotas žurnalistų ralių karalius, laimėjęs juos net šešis kartus LNK laidos „Ne vienas kelyje“ vėdėjas Dainius Leonavičius, portalų „Alfa“ ir 15 min. žurnalistai Renaldas Gabartas ir Mindaugas Grinius ir daugelis kitų.

Beje, nuo vakar dienos, gegužės 31-osios, lažybų bendrovė „Top Sport“ jau priima statymus ir galima lažintis kas laimės tarptautinį žurnalistų ralį „Lietuva 2011“.

Tačiau atspėti nebus lengva, nes kasmet vis kyla dalyvių meistriškumo trasoje lygis, vis naujesni, galingesni automobiliai pasirodo trasoje.

„Ralio favoritus drąsiau galėčiau prognozuoti net ne po pirmosios dienos antrojo rato varžybų, kurios prasidės 15.27 val., ir ne po lenktynių greičiausiomis trasomis, kurios drieksis Zoknių ir Meškuičių oro uostų pakilimo takais, o po 17 val. prie Šiaulių arenos prasidėsiančių, bene pagrindine pirmosios ralio dienos vinimi laikomų batalijų dėl Šiaulių miesto Mero taurės, – sako varžybų vadovas Edvinas Vašteris. – Beje, stebėti kovas dėl Mero taurės bus labai patogu žiūrovams, kurie čia itin laukiami ir kuriems šias varžybas komentuos Vitalijus Cololo.“

Iš viso XVI-ojo tarptautinio žurnalistų ralio „Lietuva 2011“ dalyviams teks įveikti 398,35 km. ilgio trasą, kurios maršrutai drieksis vaizdingiausiomis Šiaulių, Telšių, Plungės ir Rietavo rajonų apylinkėmis, ir 25 specialiuosius ruožus, kurių ilgis 60,85 km.