Apdovanojimas už dizainą

Liepos 13-ąją Romoje Volkswagen Design vadovas priėmė ADI „Compasso d’Oro“ (Auksinio kompaso) apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus. Tai vienas vertingiausių dizaino prizų Italijoje.

Tarptautinių ekspertų žiuri įvertino W. de Silvą kaip „neginčytiną itališko dizaino protogonistą“ ir skyrė jam apdovanojimą už 40 metų tebesitęsiančios karjeros pasiekimus. Apdovanojimų įteikimo ceremoniją stebėjo ADI (Italijos pramoninio dizaino asociacija), Fondazione ADI, Fondazione Valore Italia nariai, kviestiniai svečiai ir spaudos atstovai.

Compasso d’Oro karjeros apdovanojimas skiriamas Italijos ir pasaulio asmenybėms už jų nepaprastą indėlį į dizainą, jo tyrimus, mokymą, gamybą ir viešinimą.

Šiemet itin vertinamas ADI prizas, įsteigtas dar 1952 metais, tarptautinio masto asmenybei buvo įteiktas tik 22-ąjį kartą. Kartu su Compasso d’Oro karjeros prizu ekspertų žiuri įteikė įvairius prizus ir už kitokius nuopelnus, stiprinančius Italijos pramoninį dizainą.

Walteris de Silva Volkswagen Design vadovo postą užima nuo 2007 metų ir yra atsakingas už visų markių dizainą.

Per savo karjerą jis gavo daugybę dizaino apdovanojimų. Tarp jų – ir aukščiausiąjį rangą turintį dizaino apdovanojimą Vokietijoje „Federacinės Vokietijos Respublikos dizaino apdovanojimas“, kuris jam buvo suteiktas už Audi A5 kūrybą 2010-ųjų vasarį.