Automobilis išsimokėtinai

Teisingai pasirinkus lizingą bendrovę, pavyks sutaupyti net 4 tūkstančius litų. Mes papasakosime, kaip tai padaryti. Jūsų dėmesiui – lizingo bendrovių reitingas.

Prieš krizę apie 60 proc. naujų automobilių Lietuvoje buvo nuperkama pasinaudojus bankų paslaugomis. Akivaizdu, kad ši rinka apsivertė aukštyn kojomis, nes dabar į lizingo bendroves kreipiasi tik kas trečias naujos mašinos pirkėjas (35 proc.). Būtent jiems mes papasakosime, su kuria bendrove labiausiai pravartu susidėti.

Ieškodami atsakymo į minėtą klausimą, dešimčiai bendrovių išsiuntėme vienodo turinio laišką: „Noriu lizingu pirkti naują Nissan Qashqai automobilį su 1.6/117 AG benzininiu varikliu ir 5 bėgių mechanine greičių dėže. Jo kaina – 64 300 Lt. Pradiniam įnašui turiu 20 tūkst. Lt. Už mašiną visiškai atsiskaityti norėčiau per penkerius metus. Nissan Qashqai pirkčiau kaip privatus asmuo.“

Klientus dabar tikrina daug griežčiau

Su mumis susisiekė devynios iš dešimties bendrovių. Vienintelis „Citadelės faktoringas ir lizingas“ (buvęs „Parex faktoringas ir lizingas“) neatsiliepė, todėl jo į bendrovių reitingą neįtraukėme. Kur kas svarbiau tai, kad tik trys bendrovės („SEB lizingas“, „Nordea Finance Lithuania“ ir „Šiaulių banko lizingas“) be jokių papildomų klausinėjimų operatyviai pateikė preliminarų mokėjimo grafiką. Tiesa, „Medicinos banko lizingas“ taip pat netruko pranešti, kad „lizingo išdavimas privatiems asmenims yra apribotas nenustatytam laikui“. Vadinasi, pastaroji bendrovė fiziniam asmeniui lizingo paslaugų neteikia.

Daugiau skaitykite naujausiame „AutoBild“ žurnale Nr. 16