Greičio matuoklių tinklas retėja

Kurį laiką kaip grybai po lietaus dygęs greičio matuoklių tinklas, rudeniop praretės. Mėgėjus pralėkti su vėjeliu rugsėjį visoje Lietuvoje „šaudys“ ne 190, o 177 greičio matuokliai.

Prieš porą metų (ABL Nr. 12, 2009) rašėme, kad Lietuvą turi apraizgyti 184 greičio matuoklių voratinklis. Pasirodo, ši prognozė buvo viršyta su kaupu – dabar visoje šalyje mėgėjus palakstyti „žvejoja“ net 190 tokių prietaisų. Mes parodysime, kur jų pridygo gausiausiai ir pasakysime, kurių matuoklių nuo rudens nebeliks.

Tankiausias greičio matuoklių tinklas yra apraizgęs valstybinės reikšmės kelius. Automobilių kelių direkcija čia įrengė net 152 stacionarius greičio matuoklius: 139 veikia kaip radarai, o 13 yra lazeriniai. Būtent pastarųjų nuo rugsėjo valstybinės reikšmės keliuose nebeliks. Žemėlapyje jų įrengimo vietos pažymėtos geltonos spalvos apskritimais.

Antroje vietoje pagal greičio matuoklių skaičių Vilnius. Mūsų šalies sostinėje  įrengtas 51 vadinamasis inkilas, tačiau tik 19 jų fotografuoja. Suprantama, fotografuojančių prietaisų vietos keičiamos.

Nemažai greičio matuoklių turi ir kelių policijos tarnyba. Valstybinės reikšmės keliuose patruliuojantys pareigūnai aprūpinti 13 automobilių, kuriuose įrengti greitį fiksuojantys prietaisai. Šios mašinos išdalytos apskričių policijos komisariatams.

Su greičio mėgėjais rimtai kovoja ir uostamiestis. Klaipėdoje pastatyta 18 inkilų, į kuriuos pakaitomis dedami penki matuokliai. Antras pagal dydį šalies miestas Kaunas kol kas sugebėjo įsirengti tik vieną greičio matuoklį. Kiti Lietuvos miestai greičio matuoklių neturi.

Kiek reikia viršyti greitį, kad būtumėte nufotografuotas, policijos pareigūnai neatskleidžia. Tikėtina, jog ši riba yra 10–20 km/h. Tarkime, jei kelyje Vilnius–Panevėžys galima važiuoti 130 km/h greičiu, o jūs pro greičio matuoklį pravažiuosite 141–150 km/h greičiu tikrai būsite nufotografuotas ir artimiausiu metu sulauksite kvietimo apsilankyti policijoje. Kiek šiais laikais kainuoja važiavimas su vėjeliu, galite pamatyti apačioje esančioje lentelėje. Akivaizdu, kad važiuoti ramiai ir neviršijant greičio išties apsimoka. Sutaupysite ne tik baudoms, bet ir degalų. O svarbiausia, važiuodami leistinu greičiu pasirūpinsite ne tik savo saugumu, bet ir keliaujančių su jumis ir kitų eismo dalyvių.

Baudos už greičio viršijimą


„AutoBild Lietuva“ 2011, Nr. 14