Ryškėja miestelio kontūrai

Savaitgalį dideli darbai užvirė šalia Palangos ir Kretingos link vedančių kelių sankirtos, o šiandien „Omnitel 1000 km lenktynių“ miestelis jau įgauna savo kontūrus.

Pravažiuosiantys pro šią vietą rytoj jos jau neatpažins, nes buvusioje dykynėje bus iškilęs ištisas laikinų paviljonų, namelių, didžiulių palapinių ir kitokiais atributais kurorto svečių dėmesį atkreipiantis miestelis – būtina liepos 20 dieną prasidėsiančių dvyliktųjų paeiliui čia rengiamų lenktynių infrastruktūra.

„Darbus pradėjome nuo didžiausio ir sunkiausio objekto – per 1000 kvadratinių metrų ploto lenktynių klubui ir VIP svečiams skirtos palapinės statybos ir jos vidaus įrangos darbų, kuriuos atlieka „Expo Vakarai“ , – sako Vytautas Juodagalvis ir Martynas Tankevičius, kurių rūpestis – visa lenktynių miestelio infrastruktūra.

Lenktynėse akredituotų žurnalistų darbui STS (Scenos technikos serviso) specialistai jau baigia rengti 100 kvadratinių metrų ploto spaudos centrą ir dar didesnį plotą užimančią dengtą sceną, į kurią po varžybų kops ne tik lenktynių nugalėtojai ar prizininkai.

Čia vyks įvairios renginio atrakcijos ir konkursai, o šeštadienį – nugalėtojų sutikimo didysis koncertas, kurį pristato „Top Gear“ ir kurį nuo 19 val. iki pat lenktynių pabaigos tiesiogiai transliuos LNK, o jį ves Živilė Vaškytė ir Rolandas Vilkončius.

„Darbai vyksta sklandžiai ir sutelktai. Bent kol kas didžiausias trukdis – pajūryje pučiantis stiprus vėjas, tačiau nepaisant jo viską ką sumanę padarysime laiku, kad sportinininkams ir žiūrovams neiškiltų jokių keblumų“, – tvirtina V. Juodagalvis.

Visą 2994 metrų ilgio Palangos trasą, kuria „Omnitel 1000 km lenktynių“ dalyviai liepos 23 dieną turės įveikti 334 ratus, juos ne tik įprastos metalinės tvoros.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet mielai talkiname varžybų rengėjams ir jau baigiame sumontuoti per 200 betoninių pamatų blokų, kurių kiekvienas – 2,4 metro ilgio ir sveria po 1300 kilogramų, – pasakoja šiuos darbus vykdančios Klaipėdos UAB „Perdanga“ generalinis direktorius Vytautas Kučinskas. – Turime tam ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir reikalingą techniką, todėl darbai neužtruks. Mūsų rūpestis – kad trasa būtų maksimaliai saugi tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams“.

Trasos apsaugai naudojami ne tik šie masyvūs pamatų blokai ar metalinės tvoros, bet ir paprasčiausia „stop“ juosta, įspėjanti žiūrovus, kad į ja paženklintą teritoriją brautis nevalia. Tokios juostos bus panaudota net 10 kilometrų.

Šalia Palangos jau bebaigiančiame kilti lenktynių miestelyje apstu ir akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti paklota per 5 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis jau netrukus pasklis signalai apie dvyliktąsias „Omnitel 1000 km lenktynes“.