Elektra varomi automobiliai dar retai sutinkami gatvėse

2011 m. Vokietijos keliuose vis dar retai matome elektrinius automobilius. Per pirmąjį pusmetį iš lentelėje išvardintų automobilių modelių, visus kartu sudėjus, neparduota nė 1000. Tikimasi, kad šių automobilių rinka pasidarys aktyvesnė tik 2012 m., kai bus pradėta prekiauti Opel Ampera ir Nissan Leaf.

► Dar vienas pranešimas iš kompanijos „Mindset“. Šveicarijos elektra varomo automobilio projekto vykdytojai, kurie jau ketverius metus tikisi, kad bus pradėta jų pasiūlytos koncepcijos serijinė gamyba, paskelbė sukūrę „novatorišką bateriją“, su kuria galima nuvažiuoti „neribotą atstumą“. Kas šio akumuliatoriaus gamintojas ir kada ši naujovė bus įdiegta į naująjį Mindset prototipą, kol kas neskelbiama. Pranešimo paskelbimo dieną „Mindset“ akcijų kursas vis tiek nukrito taip žemai kaip niekada iki šiol – iki 2,38 Šveicarijos franko.

► Ant bankroto ribos esančiu Norvegijos elektromobilių gamintoju „Think“ susidomėjo turkų įmonė „BD Otomotive“.

► Konsultacinė firma „Horvath & Partner“ tvirtina, kad 2020 m. Vokietijos keliuose važinės jau du milijonai automobilių su elektriniais varikliais. Tai būtų dvigubai tiek, nei tikisi politikai. Firma remiasi 250 pramonės ekspertų nuomone: sumažėjus akumuliatorių kainai ir išaugus pirkėjų sąmoningumui, ši prognozė gali pasitvirtinti.

► „Renault“ nuo 2016 m. kiekvienais metais planuoja pagaminti iki 200 tūkst. elektrinių automobilių. Tai pareiškė Prancūzijos ūkio ministras Ericas Bessonas. Tikimasi, kad jau 2020 m. kas dešimtas parduotas Renault bus varomas elektra.

► Kas pirmasis sukurs elektromobilį, kuris bus pradėtas gaminti masiškai? Didieji automobilių gamintojai sulaukė netikėto konkurento – automobilių konstruktorių grupės iš Miuncheno (Vokietija). Ji pristatė nedidelį dviejų vietų elektromobilį (nuotraukoje) ir žada, kad jo kaina bus labai maža. Automobiliukas svers tik 500 kg ir su įkrauta baterija nuvažiuos iki 100 km. Galutinis Mute (angl. nebylys) dizainas bus pademonstruotas rugsėjo mėn. IAA automobilių parodoje Frankfurte.

Dažniausiai parduodami elektromobiliai Vokietijoje

Šaltinis: Vokietijos federalinis motorinių transporto priemonių biuras, * – gamintojo duomenų