„Volvo“ mobiliosios technologijos

Pristatęs atnaujintus V70, XC70 ir S80 modelius, „Volvo“ automobilių gamintojas pademonstravo ir išmaniųjų telefonų programą.

Švedijos Geteburgo mieste, kur gaminami Volvo automobiliai, pristatytos dvi naujovės. Pirmoji – atnaujinti varikliai, kurie dabar yra galingesni, bet naudoja mažiau degalų. Antroji – mobilioji programa, kurios dėka vairuotojas gali nuotoliniu būdu valdyti automobilį ir gauti reikalingą informaciją.

„Volvo“ gamintojas siūlo mobiliuoju telefonu kontroliuoti beveik visus automobilio parametrus, prieš tai į „iPhone“ ar išmanųjį telefoną su „Android“ operacine sistema atsisiuntus nemokamą programėlę. Turėdamas ją, užmaršus vairuotojas, pastatęs automobilį prie didelio prekybos centro, galės pagal GPS signalą matyti, kurioje vietoje paliko mašiną ir nuotoliniu būdu įjungti signalizaciją. Taip pat telefonu galima patikrinti, ar uždarytos automobilio dureles, langai ir, esant reikalui, padaryti tai per atstumą. Įsijungus signalizacijai, apie tai bus nedelsiant pranešta mašinos savininkui. Jei automobilis turi variklio pašildymo įrenginį, jį bus galima įjungti arba nustatyti įrenginio užvedimo laiką. Mobiliojo telefono ekrane galima sužinoti ir kitą naudingą informaciją: kiek degalų yra bake, vidutines sąnaudas ir kiek dar pavyks nuvažiuoti, taip pat vidutinį automobilio greitį ir nuvažiuotą atstumą.

Mobiliuoju telefonu galima atlikti ir automobilio „patikrinimą“: ekrane matysite informaciją ar visi žibintai veikia, ar pakankamai įpilta aušinimo ir stabdžių skysčio, taip pat alyvos lygį. Vertingą informaciją gaus įmonės automobilių savininkai ar tiesiog mėgstantys tikslumą – kiekvienos paskutinių 40 dienų nuvažiuotą atstumą ir sudegintų degalų kiekį sužinoti padės į mobilųjį telefoną atsisiųsta „Excel“ išklotinė.

Ateityje planuojama, kad sistema, turėdama prieigą prie jūsų dienotvarkės internete, galės užsakyti apsilankymą serviso dirbtuvėse, tarkime, pakeisti stabdžių trinkeles, o vakarienei užsakyti staliuką jūsų pamėgtame restorane.
Jurgis Paplaitis

„AutoBild Lietuva“ 2011, Nr. 15