„Fiat“ Frankfurto parodoje išsiskirs naujovių gausa

Šią savaitę prasidedančioje tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje naujovių gausa išsiskirs itališkų automobilių gamintojas „Fiat Group Automobiles“. Koncernas pristatys kelis naujus modelius ir apdovanojimus skinančius technologinius sprendimus, orientuotus į ekologišką bei ekonomišką vairavimą.

Gamintojų teigimu, pagrindine „Fiat“ stendo pažiba Frankfurte taps naujoji trečios kartos „Fiat Panda“, kurios pirmtakai net 31 metus išlaikė išskirtinį funkcionalų dizainą, manevringumą, erdvumą, patikimumą ir patogumą. Siekiant pabėžti nuo savo pirmtakų beveik nenutolusį automobilio dizainą, parodos stende šalia 7 skirtingų spalvų ir komplektacijų naujų „Panda“ modelių bus galima pasigrožėti ir 1980 m. „Fiat Panda“.

Atsinaujinusi „Panda“ nenutols nuo laisvės nevaržančio automobilio filososfijos ir pasiūlys dar daugiau nei iki šiol – lengvesnį ir patogesnį valdymą, didesnį manevringumą, daugiau patogumo ir erdvės keleiviams bei bagažui, kurio į šį automobilį tilps daugiausiai visame segmente.

Naujoji „Fiat Panda“ bus pristatoma su „Geriausiu tarptautiniu 2011 m. varikliu“ – dviejų cilindrų TwinAir, išvystančiu iki 85 AG ir su nauju 65 AG agregatu, pasižyminčiu itin mažomis degalų sąnaudomis. Norintys, naująja „Panda“ galės įsigyti su priekinių varomų ratų sistema ir vienu iš 4 variklių (85 AG 0.9 TwinAir Turbo, 65 AG 0.9 Aspirated TwinAir, 69 AG 1.2 Fire ir 75 AG 1.3 Multijet II). Pirmaisiais pardavimų metais „Panda“ pirkėjai jau galės rinktis ir inovatyvią stabdžių sistemą, kuri, važiuojant mažesniu nei 30 km/val. greičiu, atpažįsta kelyje esančias kliūtis ir automatiškai sustabdo automobilį.

„Fiat“ stende automobilių gerbėjai taip pat galės išvysti netrukus prekyboje pasirodysiantį naująjį septynių vietų vienatūrį „Fiat Freemont“ ir išskirtinai stilingą „Fiat 500C by Gucci“ modelį. Gamintojų teigimu, šie du modeliai atskleis naują prekės ženklo etapą – bendradarbiavimą su koncernu „Chrysler Group“.

Erdvus, patogus ir ilgoms kelionėms tinkamas šeimos automobilis „Fiat Freemont“ bus pristatomas su 170 AG 2.0 MultiJet 2 ir 280 AG 3.6 V6 benziniais varikliais ir 6 pavarų automatine greičių dėže. Perkantiems šį automobilį, pasirinktinai bus siūloma galinių arba keturių varomų ratų (AWD) sistema, suderinta su elektronine traukos kontrole. Ši sistema garantuoja didžiausią trauką ir saugumą, automobiliui važiuojant neįprasta kelio danga (purvas, ledas, sniegas). Naujojo automobilio įrangoje taip pat bus galinė vaizdo kamera, navigacija su 8,4 colių įstrižainės ekranu, 19 colių lengvo lydinio ratlankiai, automatinė trijų zonų klimato kontrolė, galiniai parkavimo jutikliai, stiklinis stogas ir vaizdo sistema.

Lankytojai „Fiat“ stende taip pat galės susipažinti ir su naujuoju „Fiat Punto 2012“, kuris, tikimasi, išliks perkamiausiu automobiliu ir kitais metais. Linijas ir spalvą (Verde Lime) pakeitęs modelis turės pripažinimą pelniusį dviejų cilindrų 85 AG TwinAir agregatą bei išsiskirs maža aplinkos tarša – CO2 emisija tesieks 98 g/km. Šalia šio išskirtinio modelio taip bus pristatytas ir „Fiat Punto 2012“ su 85 AG 16V 1.3 MultiJet varikliu ir naujais technologiniais sprendimais (Intelligent Alternator ir Intelligent Flow), kurie garantuos dar mažesnę CO2 emisiją – 90g/km.

„Fiat“ stende bus galima išvysti ir atsinaujinusį šeimyninį penkių durų „Fiat Qubo Trekking“, kuris kitaip nei jo pirmtakai, turės specialius priekinius bamperius su apsauga, aliuminio arba juodos spalvos šonines pertvaras, standartinėje komplektacijoje esantį naują galinį bamperį, naują traukos kontrolės sistemą, variklio apsaugą, ypač reikalingą važiuojant nelygiais paviršiais, išilgus stogo laikiklius ir lengvo lydinio ratlankius su specialiomis 185/65 R15 M+S padangomis.