RENAULT“: siekti aukštos kokybės

TARPTAUTINĖ FRANKFURTO AUTOMOBILIŲ PARODA

64-oje tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje „Renault“ pristatys naująjį „FRENDZY“ – ketvirtąjį koncepcinį automobilį, iliustruojantį naująją automobilių gamintojo strategiją, pradėtą vystyti 2010 m. Po „DeZir“ atskleistos „meilės iš pirmo žvilgsnio“ sąvokos, pasaulio atradimo su „Captur“ ir šeimos sukūrimo su „R-Space“, „FRENDZY“ pristato darbo pasaulį. „FRENDZY“ yra daugiafunkcinė, komercinė, elektra varoma verslui skirta transporto priemonė, kurią galima naudoti kaip patogų keleivinį automobilį.

„Renault“ pasirinko Frankfurtą pademonstruoti transporto priemonės keliui nuo koncepcijos iki automobilių salono. Naujasis „Twingo“ yra pirmasis „Renault“ pagamintas automobilis, kuriame įkūnytos pastarųjų kompanijos koncepcinių modelių dizaino detalės. Dėl patrauklios ir išraiškingos priekinės dalies bei galimybės pritaikyti automobilį pagal konkrečius poreikius, naujasis „Twingo“ neabejotinai sužavės dar didesnę auditorijos dalį. Šis praktiškas ir kompaktiškas miesto automobilis didžiuojasi rekordinio dydžio salono erdve bei leidžia puikiai jaustis važiuojant tiek mieste, tiek užmiestyje. Energingo variklio degalų sąnaudos buvo dar labiau sumažintos.

Kalbant apie variklius, Frankfurto automobilių paroda suteikia „Renault“ idealią progą pristatyti naujausius kompanijos variklių strategijos pasiekimus. Sekant ne taip seniai pristatytais „Energy dCi 130“ ir „2.0 Energy 130/150“ varikliais, „Energy“ šeimą planuojama papildyti dar dviem varikliais: benzininiu „Energy TCe 115“ ir „Energy dCi 110“ – patobulinta dabartinio 1.5 „dCi“ dyzelinio variklio versija. „Renault Energy“ asortimentas yra puikus pavyzdys, kaip naujovės gali pasitarnauti ne tik eksploatacinėms savybėms, bet ir mažesnėms degalų sąnaudos bei CO2 emisijoms pasiekti.

Strateginiame plane „Renault“ 2016 – Drive the Change“ „Renault“ įsipareigojo sumažinti savo anglies pėdsaką 10 proc. iki 2013 m. ir dar papildomais 10 proc. nuo 2013 iki 2016 m. Be nuolatinio darbo su vidaus degimo varikliais, „Renault“ bus pirmoji automobilių gamintoja, siūlanti pilną elektrą varomų automobilių asortimentą už prieinamą kainą. Likus mėnesiui iki pirmųjų „Renault Z.E.“ (Zero Emissions, liet. nulinė emisija) transporto priemonių pasirodymo automobilių salonuose ir kelyje, būtinos sistemos yra paruoštos ir veikia, siekiant užtikrinti sklandų perėjimą prie elektrinio mobilumo.

Šiandien „Renault“ tęsi savo pažadus. Žvelgiant į kokybę, turime visą asortimentą automobilių, kuriuos ADAC įvertino „gerai“ arba net „puikiai“. Tuo pačiu metu mes pristatome du naujus – benzininį ir dyzelinį – „Energy“ variklius, kuriuose pritaikyta F1 lenktynėse sukaupta patirtis. Šie varikliai leis pasiūlyti transporto priemones, pasižyminčias neprilygstamomis CO2 emisijomis ir degalų sąnaudomis atitinkamuose segmentuose. Taip pat šiais metais išleidžiame pirmuosius tris elektra varomus automobilius, kuriuos jau galima rezervuoti. „Renault“, pristatydama naują koncepcinį automobilį bei naująjį „Twingo“ – pirmąjį serijinės gamybos automobilį, įkvėptą naujosios dizaino strategijos, ištesėjo ir duotą pažadą dėl dizaino. Ir tai yra tik pati naujosios „Renault“ eros pradžia: 2012 m. planuojame išleisti devynis naujus modelius ir dešimt atnaujinto dizaino automobilių.“

Carlos Tavarès, „Renault“ vykdomasis direktorius.

TURINYS

„RENAULT“ NAUJOJI DIZAINO STRATEGIJA: NUO KONCEPCIJOS IKI REALYBĖS

n „FRENDZY“: praktiška transporto priemonė tiek darbui, tiek šeimai – tiesiog pasirinkimo klausimas

n Naujasis „Renault Twingo“: jam dar sunkiau atsispirti

n „Renault Sport“ asortimentas: puikios išvaizdos ir techninių charakteristikų automobiliai

n Naujasis „Koleos“: dinamiškas lengvasis visureigis, pasižymintis neprilygstamu patogumu

NAUJŲ „RENAULT ENERGY“ VARIKLIŲ GAMA: INOVACIJOS TRANSMISIJOS

GALIAI

n F1 ir kelių automobiliai… identiškas tikslas: padidintas variklio ir transmisijos efektyvumas

n „Energy TCe 115“: 1,2 l darbinio tūrio variklis su precedento neturinčiomis charakteristikomis ir degalų suvartojimo efektyvumo etalonas

n „Energy dCi 110“: 1.5 dCi variklio virsmas

n varomo „Renault Laguna“ emisija su 2.0 „Energy dCi 130“ ir „dCi 150“ varikliais – 118 g CO2/km

n „Energy“ variklių šeimos pristatymas

VISKAS PARUOŠTA ELEKTRA VAROMŲ AUTOMOBILIŲ ATVYKIMUI

n Sistemos paruoštos ir veikia…

n Paprastas pasiūlymas pakuotėje su visais priedais: „Z.E. Box“

n Pilnas asortimentas elektra varomų automobilių už prieinamą kainą

RENAULT“: NUOLATINIS ĮSIPAREIGOJIMAS SIEKTI AUKŠTOS KOKYBĖS

n „Renault“ kokybė: plačiai pripažinta

n Griežtų procedūrų standartizacija ir kruopšti kontrolė

n Varikliai, atspindintys aukštus „Renault“ standartus

„RENAULT“ NAUJOJi DIZAINO STRATEGIJA: NUO KONCEPCIJOS IKI REALYBĖS

FRENDZY“: PRAKTIŠKA TRANSPORTO PRIEMONĖ TIEK DARBUI, TIEK ŠEIMAI – TIESIOG PASIRINKIMO KLAUSIMAS

FRENDZY“ – tai ketvirtasis žingsnis mūsų naujojo dizaino strategijoje, kurią pirmiausia iliustravo „Renault DeZir“. „FRENDZY“ yra originalus ir novatoriškas automobilis, nukeliantis mus į itin svarbią sritį „Renault“ – lengvųjų komercinių automobilių pasaulį.“ Laurens Van Den Acker („Renault“ pramoninio dizaino vyriausiasis viceprezidentas).

FRENDZY“ – DAUGIAFUNKCINIS DRAUGAS

Po „DeZir“ atskleistos „meilės iš pirmo žvilgsnio“ sąvokos, pasaulio atradimo su „Captur“ ir šeimos sukūrimo su „R-Space“, „FRENDZY“ pristato darbo pasaulį. Naujausias koncepcinis automobilis, kuris bus gaminamas vadovaujant Laurens Van Den Acker, yra ideali daugiafunkcinė transporto priemonė. Komercinis verslo automobilis, kurį taip pat puikiai galima naudoti kaip patogų keleivinį automobilį, tenkina ir verslo klientų, ir šeimų poreikius. „FRENDZY“ privalo įsigyti tie, kuriems svarbus lankstumas ir universalumas – dvi savybės, derančios prie šiuolaikinio pasaulio. Tai – efektyvus ir patikimas darbo įrankis, kuris kartu yra sportiškas ir patogus šeimai.“ Axel Breun (Koncepcinių ir parodų automobilių dizaino direktorius).

Išorėje…

Keleivio pusėje nėra centrinio statramsčio, tik vienos įprastos durys ir vienos stumdomos šoninės durys su 37 colių plačiaekraniu monitoriumi. Tai – darbo pasaulis. Vairuotojo pusėje esančios iš centro į išorę atsidarančios durys simbolizuoja šeimos pasaulį. Visiškai lengva pasinerti į abu pasaulius. „Asimetrinio kėbulo dizaino koncepcija buvo logiškiausias kelias išreikšti dvigubą transporto priemonės vaidmenį“, – sako eksterjero dizaineris Deyan Denkov. – „Nuo pat pradžių norėjau atsiriboti nuo tradicinio komercinių automobilių formato ir tokiu būdu parodyti, jog tokio tipo automobilis gali taip pat būti emocionalesnis, dinamiškesnis ir patrauklesnis. Mane įkvėpė įvairūs dalykai – pavyzdžiui, neįprastos formos orlaiviai „Airbus Beluga“ ir „Antonov 224“.

Darbo dienomis „FRENDZY“ yra automobilis, prisitaikantis prie verslo vartotojo poreikių: jis turi didelį išorinį ekraną, kuriame gali būti rodoma naudinga informacija arba reklaminiai pranešimai, nepaisant to, ar automobilis stovi, ar juda. Atėjus savaitgaliui automobilis transformuojasi į šeimos transporto priemonę su patogia sėdyne keleiviui ir didele suolelio tipo sėdyne gale. Vaikai gali žiūrėti filmą arba žaisti žaidimus lietimui jautriame ekrane, kuris „iščiuožia“ iš vairuotojo sėdynės nugarėlės. Jie netgi gali piešti ant specialios plokštės, integruotos slankiose duryse.

Vairuotojas taip pat gali pritaikyti automobilį prie savo poreikių. „Darbo“ režime galinio vaizdo veidrodėliai yra vertikalioje padėtyje, o interjero apšvietimas yra žalios spalvos; „šeimos“ režime veidrodėliai pasukami į horizontalią padėtį, o interjerą užlieja spinduliuojanti oranžinė aplinka. Spalvotos šviesos priekiniuose ir užpakaliniuose žibintuose informuoja, kokiu režimu dirba automobilis. Su „FRENDZY“ „Renault“, kaip Europos lengvųjų komercinių automobilių rinkos lyderė paskutinius 13 metų, dar kartą gali pademonstruoti praktiškumą, modulumą ir universalumą, kurie jau tapo skiriamaisiais „Kangoo“, „Trafic“ ir „Master“ automobilių ženklais.

Viduje…

Vairuotojo aplinkos dizaino tema – futuristinis darbo stalas. Žalia šviesa, sklindanti iš priekinio skydelio, suteikia gyvybės šiai vienalytei ir organiškai architektūrai. Šios šviesos žymi „darbo“ režimą ir dera su transporto priemonės eksterjero spalva. „Šeimos“ režime oranžinei spalvai pakeitus žalią (subtili užuomina į ankstesnį koncepcinį automobilį „R-Space“, kuris buvo orientuotas į šeimą) atmosfera tampa šiltesnė. Automobilyje vyrauja jausmas, jog interjeras suformuoja jaukią erdvę, kuri primena apie paprastą ir praktišką iškylų pasaulį, tą taip pat atspindi ir medienos naudojimas. Medis, kaip šilumos ir stiprybės bei amžinybės simbolis, suformuoja sąsają tarp dviejų režimų.

Rinkomės tokias medžiagas, kuriose pramonės technologijos susijungia su jaukiu šeimos lizdo švelnumu“, pažymi Antoine Génin, interjero ir spalvų bei medžiagų dizaino direktorius. „Modernus medžio ir metalo derinys rodo strategines Renault dizaino vertybes – paprastumą, jausmingumą ir šilumą.“

Kalbant apie praktinę automobilio pusę, reikia paminėti iš audinio pagamintą stogą, kuris prisitaiko prie didelių krovinių formos, o magnetiniai fiksavimo įrenginiai leidžia pritvirtinti krovinį prie grindų. Modulinės daiktų laikymo sistemos – praktiška papildoma vertė verslo klientams. Vientisa užpakalinė sėdynė yra sujungta su grindimis, o priekinę sėdynę galima sulenkti, norint atlaisvinti erdvę.

Interjero dizainerė Ana Zadnik: „Automobilio interjeras atspindi jo dvilypumą: viena vertus, jis gali pasiūlyti talpią, neužgriozdintą erdvę kroviniams, kita vertus – smagią ir interaktyvią erdvę, kurioje gali tilpti keturi žmonės. Prietaisų skydelis ir galinių durų panelės yra išspausti suformuojant nišas, kuriose galima laikyti gausybę priedų ir taip palengvinti naudotojo gyvenimą.“

NOVATORIŠKAS BIURAS ANT RATŲ

Naudotojui patogus vairuotojo aplinkos išdėstymas ir planšetinis kompiuteris paverčia „FRENDZY“ tikrai interaktyviu komunikaciniu įrankiu. Prie šio projekto „Renault“ dirbo su „Research In Motion“ (RIM) ir „BlackBerry® PlayBook™“ planšetinis kompiuteris, įmontuotas į prietaisų skydelį, biuro ant ratų koncepciją pavertė realybe. Nešiojamas „BlackBerry PlayBook“ pasižymi puikiomis savybėmis, leidžia naršyti internete, palaiko „Adobe® Flash®“ programą, HD daugialypę terpę, naujausias saugos funkcijas ir puikiai tenkina verslo poreikius.

„BlackBerry PlayBook“ leidžia verslo klientams mėgautis efektyvia darbo vieta ir neribotu mobilumu. Planšetinis kompiuteris yra tiesiogiai sujungtas su centrine konsole, taip garantuojant patogų darbą juo keliaujant. Prijungtas jis iškart tampa neatskiriama automobilio dalimi. Darbo tęstinumas užtikrintas ir išėmus prietaisą – ir tada galima naudotis visomis įprastomis „PlayBook“ planšetinio kompiuterio funkcijomis. Prietaisas taip pat vaidina svarbų vaidmenį pritaikant automobilį prie vairuotojo poreikių – automobiliui važiuojant ar stovint jis kontroliuoja išorinį ekraną, kurį galima naudoti tiek verslo, tiek šeimos tikslams.

Jutikliai, esantys kiekvienų durų apačioje, registruoja įkraunamus ar iškraunamus krovinius, turinčius RFID („Radio Frequency Identification“) mikroschemas, kuriose užkoduota tokia informacija, kaip pristatymo adresas, krovinio svoris ir matmenys. Be to, vairuotojai gali automatiškai apskaičiuoti arba perskaičiuoti savo maršrutus, remdamiesi turima informacija.

FRENDZY“ – KONCEPCINIS ELEKTRA VAROMAS AUTOMOBILIS

„FRENDZY“ variklis yra toks pat kaip ir „Kangoo Z.E.“, nors įkrovimo lizdas, įrengtas už „Renault“ logotipo automobilio priekyje, – identiškas „ZOE Preview“. Didelis dėmesys buvo skirtas ir „FRENDZY“ keliamam garsui. Sprendžiant šį klausimą buvo dirbama kartu su „IRCAM“ (Institut de Recherche et la Coordination Acoustique/Musique). „FRENDZY“ dvilypumas paskatino „Renault“ ir „IRCAM“ sukurti platų garsų asortimentą, taip siekiant užtikrinti, kad būtų galima atskirti, ar automobilis yra darbo, ar šeimos režime.

Ieškodamas pačių informatyviausių garsų dirbau su skirtingu jų greičiu, siekdamas išreikšti juos kuo aiškiau“, – paaiškina kompozitorius Andrea Cera, naudojęs „IRCAM Modalys“ programinę įrangą. –Smarkiai spaudžiant akceleratoriaus pedalą garsas tampa aštresnis, su nedideliu vėjo garsu. Stabdymui pridėjau aukštesnį vėjo garsą.“

Matmenys (mm)

Ilgis 4 091
Plotis 1 872 / 2 172 (be / su veidrodėliais)
Aukštis 1 743
Prošvaisa (pakrauto) 200
Ratų bazė 2 691
Priekinė / užpakalinė tarpvėžė 1 640/1 640
Tūris (litrais) 2,250

Techniniai duomenys

Variklis Elektrinis
Galia (kW/AG) 44/60
Akumuliatoriai Ličio jonų
Didž. sukimo momentas (Nm) 226
Didž. greitis (km/h) 130
Transmisija Tiesioginė, su pavarų inverteriu
Padangos Koncepcinės 205/45 R19 – „Michelin“
Bendrasis svoris (kg) 1 420

Partneriai

Kėbulo konstrukcija ProtoStyle
Mobilioji sąsaja „Research In Motion“ (RIM)
Optika „Gaggione“
Garsas „IRCAM“

Naujasis „Renault TWINGO“: JAM DAR SUNKIAU ATSISPIRTI

Mūsų tikslas buvo sustiprinti smagų, spalvingą ir draugišką „Twingo“ būdą, išplečiant spalvų ir medžiagų pasirinkimo galimybes. Siekėme, kad naujasis „Twingo“ patiktų ne tik jo ištikimiems pirkėjams, kuriuos daugiausia sudaro miestiečiai ir moterys. Aiškiai išskirti įrangos lygiai, šviesi arba tamsi spalvinė gama, galimybė pritaikyti automobilį konkretiems poreikiams ir gausus patobulinimų pasirinkimas reiškia, jog šiame automobilyje kažką sau ras kiekvienas pirkėjas. Šis požiūris yra dizaino strategijos, kuri bus pasitelkta kuriant kitus „Renault“ modelius, atspirties taškas.“ Antoine Génin (Interjero dizaino direktorius)

ĮTAIGESNIS CHARAKTERIS

Naujasis „Renault Twingo“ – pirmasis automobilis iš bendrovės kuriamos naujos dizaino linijos. Modeliu bus pradėta prekiauti 2012 m. pradžioje; jis pasižymės dizaino sprendimais, kurie buvo pristatyti naujausiuose koncepciniuose modeliuose ir kurie taps ateities „Renault“ modelių išskirtiniais bruožais.

Išorėje naujojo „Twingo“ priekinė dalis yra įkvėpta naujo požiūrio į dizainą. „Renault“ deimantas, esantis ant variklio dangčio, yra didesnis ir labiau statmenas. Juodas fonas išryškina ženklelį ir pristato prekės ženklą ryžtingumą ir pasitikėjimą atspindinčiu būdu. Kaip ir pirmosios kartos „Twingo“, naujokas išsiskiria išraiškinga ir patrauklia priekine dalimi. Jos dinamiškumą ir žaismingumą pabrėžia rūko žibintai ir apskriti posūkių žibintai, kurie dabar prigludę prie grotelių. Priekinių žibintų „vokai“ taip pat suteikia naujajam „Twingo“ išskirtinumo.

Į esamą asortimentą buvo įtrauktos šiltos, originalios naujos spalvos – „Fuchsia“ (liet. fuksijos) ir „Bermuda Blue“ (liet. Bermudų mėlyna) – išreiškiančios smagų nerūpestingumą, kuris būdingas miesto automobiliams. Priklausomai nuo rinkos, naujasis „Twingo“ pasirinktinai gali būti su elektra valdomu audiniu dengtu stoglangiu.

Galinėje automobilio dalyje senieji žibintai buvo papildyti naujais. Įtaisyti ant galinės automobilio dalies, jie suteikia „Twingo“ linijoms išraiškingumo ir atkartoja priekinę dalį, automobilis įgyja daugiau formos ir įmantrumo. Linijos tapo plastiškesnės suapvalinus užpakalinį bamperį ir išlenkus užpakalinio borto apatinę dalį. Iš 24 skirtingų lengvo lydinio ratlankių ir ratų apdailos variantų ypač išskiriantis naujas ratlankių dizainas („juodojo deimanto efektas“) pagerina aerodinamines savybes ir leidžia sumažinti išskiriamo CO2 kiekį.

Viduje „Twingo“ entuziazmą pabrėžia spalvų ir medžiagų dermė. Visi apmušalų variantai yra išskirtiniai. Naujų raštų sėdynių apmušalai yra papuošti kontrastingos spalvos apvadais. Visos siūlės, taip pat oda ar TEP plokštės, yra suderintos tarpusavyje. Durų intarpai ir klimato kontrolės bei šildymo sistemos valdikliai taip pat spalvoti. Šoninės oro angos gaminamos įvairių atspalvių, priklausomai nuo rinkos (blizgios juodos, Majorelle mėlynos, anyžių žalios ir tamsiai pilko metalo), o jų valdikliai yra dengti chromu. Priklausomai nuo rinkos, aukštesni įrangos lygiai aiškiai išskiria interjero pobūdžius: vyriški ir sportiški „Dynamique“, „Renault Sport“, GT ir „Gordini“ variantai; arba daugiau komforto ir moteriškumo suteikiantys „Privilege“ ir „Initiale“ paketai.

Nuo pat sukūrimo „Twingo“ surinkimo kokybė buvo vienas didžiausių jo privalumų, dabar tą dar labiau atspindi jo vidaus apdaila: prietaisų skydelis buvo padailintas naudojant tvirtesnes ir geresnės kokybės medžiagas.

TWINGO“ KIEKVIENAM

Be jau esamų dešimties variantų „Renault“ siūlo visiškai naują „Twingo“ penkių stogo lipdukų kolekciją. Kiekvienas iš jų yra užklijuojamas gamykloje ir pabrėžia išraiškingumą bei patrauklumą pasitelkiant vis kitokį vizualinį įspūdį kuriančius kontrastingus motyvus. Dveji lipdukai gali būti derinami su interjeru ir apmušalais.

Pirkėjai taip pat gali pasirinkti skirtingų spalvų durų veidrodėlius ir apsauginių juostų galiukus, kurių spalvos kontrastuoja su pagrindine kėbulo spalva. Nesvarbu, „radikalus“ ar „grafiškas“, galutinis rezultatas bus ne tik individualizuotas, bet ir tikrai elegantiškas. Dekoruoti automobilį pagal savo skonį bus galima naudojant smagų interneto įrankį. Dėl patrauklios kainos „Renault“ individualizavimas yra prieinamas kiekvienam; dabar kiekvienas savininkas su pasididžiavimu galės ištarti: „Tai – mano „Twingo“!“

Pasijudinkite ir „Twingo“ pasirodys prieš jus!

Frankfurto automobilių parodos lankytojai galės konfigūruoti naująjį „Twingo“ „Renault“ stende, naudodami rankų ir akių judesių koordinavimą. Dėl judesio aptikimo technologijos, kuriai naudojamos smagios ir įdomios kameros, kiekvienas galės sukurti savo „Twingo“. Jums tiesiog reikia pasirinkti ir suderinti skirtingus individualizavimo variantus naudojant virtualią paletę dideliame ekrane. Rezultatą galite paskelbti internete.

Prancūziška prabanga: naujasis „Twingo Mauboussin“ ekspozicinis automobilis

„Renault“ ir garsiuosiuose Vandomo rūmuose įsikūrę kūrybingi Paryžiaus juvelyrai „Mauboussin“ Frankfurto automobilių parodai pagamino vienetinį „Twingo“ ekspozicinį automobilį. Automobilis yra pristatomas lyg brangakmenis, žaižaruojančioje spalvingoje šviesdėžėje.

Prabanga – tai svajonių išsipildymas; emocijų ir tobulybės išraiška. „Renault“ ir „Mauboussin“ užsibrėžė tikslą, kuo didesniam skaičiui moterų suteikti galimybę materializuoti jų svajonių automobilį su emocijos ir tobulybės akcentais. „Twingo Mauboussin“ atskleidžia esamo momento prabangą.“ Kūrybingi Paryžiaus juvelyrai ir „Renault“ dizaineriai turėjo galimybę visapusiškai išreikšti savo talentus ir jautrumą rinkdamiesi automobilio spalvą, medžiagų ir formų jausmingumą. Rezultatas atspindi kiekvieno iš partnerių laisvės troškimą. „Dėl savo „Tourmaline Brown“ (liet. turmalino rudos) spalvos kėbulo ir šokolado atspalvio interjero „Twingo Mauboussin“ įkūnija tam tikrą priklausomybę malonumui. Apsispręsdamas bendradarbiauti su „Renault“, „Mauboussin“ atskleidė prancūziškąjį požiūrį į tobulybę“. Alain Nemarq („Mauboussin“ prezidentas).

INOVATYVUS KAIP NIEKAD

Vidaus erdvė ir universalumas pataiko tiesiai į dešimtuką

Naujojo „Twingo“ dizaine dera kompaktiškų matmenų kėbulas ir neįtikėtinai erdvus interjeras. Labai erdvus miesto automobilis keliams suteikia 22 centimetrų erdvę, tai – vienas geriausių pasiūlymų segmente. Be to, „Twingo“ visuomet pelnydavo reputaciją savo universaliomis, atskirai stumdomomis, per vidurį išsiskiriančiomis galinėmis sėdynėmis. „Twingo“ yra ir ypač praktiškas. Nuo 230 iki 959 dm3 plečiama bagažinės talpa, daug vidinių talpų ir pasirenkamų originalių sprendimų padaro automobilį puikiu pagalbininku tiek važiuojant apsipirkti, tiek keliaujant.

Energingas, ekonomiškas ir dar draugiškesnis aplinkai

Į naująjį „Twingo“ montuojami varikliai leidžia jam užtikrintai įveikti ilgus atstumus. 1.2 „TCe“ 100 AG variklis, kuris gali pasigirti didžiausiu 155 Nm sukimo momentu, esant mažoms apsukoms, suteikia didesnio darbinio tūrio variklio vairavimo malonumą su mažesnėmis degalų sąnaudomis. Pavyzdiniai „Twingo“ varikliai –- 1.2 16V 75 AG benzininis variklis arba „dCi 75“ ir „dCi 85“ dyzeliai yra nuolat tobulinami. Kartu su aerodinaminiais pakeitimais pavyko žymiai sumažinti degalų sąnaudas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, tačiau ne vairavimo malonumo sąskaita. „Twingo“ „dCi 75“ ir „85“ (3,4 l/100 km) degalų sąnaudos yra tarp mažiausių savo klasėje. 2012 m. naujasis „Twingo“ pasieks etaloninius teršalų emisijos standartus: 85 g CO2 vienam kilometrui „dCi 75“ ir „dCi 85“ dyzeliniams varikliams ir 102g/km 1.2 16V 75 AG benzininiam varikliui. Naujasis „Twingo“ yra vienas iš nedaugelio miesto automobilių, kuriuos galima įsigyti su našiais ir efektyviai kurą naudojančiais „Euro5“ dyzeliniais varikliais.

Praktiškas ir universalus

Dėl ant „Clio“ bazės sukurtos platformos, naujasis „Twingo“ išsaugo geriausią klasėje valdymą ir važiavimo komfortą. Jis turi visas tinkamo keliauti automobilio savybes, o juo galimas įveikti atstumas – netgi didesnis. Važiuojant ekonomiškai su pilnu degalų baku galima nuvažiuoti iki 1 000 km (dyzeline versija) arba 750 km (benzinu). Kompaktiški naujojo „Twingo“ matmenys ir jautrus valdymas yra idealūs vairuojant mieste, tačiau labai praverčia ir užmiestyje.

Laikmetį atitinkančios multimedijos garso sistemų pasirinkimo galimybės

Visose naujajame „Twingo“ diegiamose garso sistemose yra „Bluetooth“ belaidis ryšys ir garso atkūrimas per USB jungtį. Tai leidžia patogiai klausytis skaitmeninės muzikos iš grotuvo, telefono ar USB atmintinės. Šioje srityje naujasis „Twingo“ pasižymi tomis pačiomis savybėmis, kaip ir kitų segmentų „Renault“ modeliai. Garso sistemą taip pat galima naudoti kaip doką „iPhone“ ir naujausios kartos „Ipod Touch“. Ši garso sistema leidžia naudoti GPS navigaciją per „Renault“ sukurtą „iPhone“ aplikaciją. Pastaroji naudoja „Bluetooth“ perduodama duomenis automobiliui ir realiu laiku analizuoja, kiek ekologiškai vairuotojas vairuoja, bei pasiūlo degalų taupymo patarimus.

Twingo“ – „Renault“ kokybės atspindys

Nuo pat pristatymo „Twingo“ patikimumas ir nepaprastai aukštas pirkėjų pasitenkinimo lygis buvo plačiai pripažinti ir patvirtinti daugelyje tyrimų bei apklausų. Pavyzdžiui, Vokietijos ADAC vertinimu, „Twingo“ patikimumas svyravo nuo „gero“ iki „puikaus“ keletą metų.

Prancūzijos žurnalas „L’Automobile Magazine“ 2011 m. vasarį paskelbtame bendrame kokybės reitinge „Twingo“ pripažino geriausiu savo klasėje antrus metus iš eilės. Žurnalas taip pat pabrėžė, kad „su „Twingo“ „Renault“ įrodė gebėjimą užtikrinti aukščiausio lygio klientų pasitenkinimą.

Dėl atidaus dėmesio detalėms naujasis „Twingo“ yra pasiruošęs kokybę, kuri nuo seno siejama su šiuo modeliu, pakelti į dar aukštesnį lygį.

RENAULT SPORT“ ASORTIMENTAS: PUIKIOS IŠVAIZDOS IR TECHNINIŲ CHARAKTERISTIKŲ AUTOMOBILIAI

NAUJASIS „TWINGO R.S.“: SPORTIŠKA IŠVAIZDA IR „RENAULT“ SPORTIŠKUMAS

Naujasis „Twingo R.S.“, kurio pasaulinė premjera įvyks Frankfurte, pristatomas savo firminės „Sirius Yellow“ (liet. geltonos) kėbulo spalvos. Be dinamiškų priekinių grotelių su keturiais žibintais, naujasis „Twingo R.S.“ turi ir F1 skirstytuvą priekiniame bamperyje. Šis dizaino sprendimas, kurį dabar galima pamatyti visame „Renault Sport“ asortimente, yra duoklė „Renault“ sėkmei Formulėje 1. Galinių ratų arkose su ventiliacijos angomis, suteikiančiomis automobilio išvaizdai sportiškumo, dabar telpa nauji išskirtiniai 16 colių „Renault Sport“ dizaino ratai. Pirkėjai gali individualizuoti eksterjerą pilkos spalvos dizaino paketu, į kurį įeina antracitiniai durų veidrodėlių korpusai, F1 skirstytuvas ir R.S. aptakas.

Viduje vairui, sėdynėms ir prietaisų skydelio apvadui panaudotas geltonas peltakiavimas puikiai dera su šio ir kitų „Renault Sport“ modelių specifine spalva. Prietaisų skydelis, garso konsolė, tachometro apvadas ir šoninės oro ventiliacijos angos yra su „Gloss Black“ (liet. blizgia juoda) apdaila. Dabar siūloma nauja balta interjero apdaila yra naudojama viršutinei vairo daliai, sportinių sėdynių vertikalioms juostoms bei tachometro apvadui. Kaip papildomą įrangą taip pat galima užsisakyti „Clio R.S.“ ir „Megane R.S.“ modeliuose išpopuliarėjusią vidinės telemetrijos sistemą „R.S. Monitor“.

MEGANE R.S. TROPHY“: 265 AG IR 8 min. 8 sek. LAIKAS „NORDSCHLEIFE“ TRASOJE BEI TIKRAS UNIVERSALUMAS

Šią vasarą „Megane R.S. Trophy“ pasiekė naują Vokietijos „Nordschleife“ trasos (Nürburgringo trasos dalies) rekordą serijinės gamybos priekinius varančiuosius ratus turinčių automobilių kategorijoje, įveikęs atstumą per 8 minutes ir 8 sekundes. 265 arklio galių, dviejų litrų variklio su turbokompresoriumi, išvystančiu didžiausią 360 Nm sukimo momentą, potencialą padėjo realizuoti „Cup“ važiuoklė su nepriklausomos valdymo ašies priekine pakaba, riboto slydimo diferencialas, „Brembo“ stabdžiai ir „Bridgestone“ „RE50A“ padangos. Negana to, „Megane R.S. Trophy“ yra universalus bei patogus automobilis – jame sumontuotos „Recaro“ sėdynės. Automobilis buvo sukurtas maksimaliam malonumui. Dėl charakteringo stiliaus (ypač „Sirius Yellow“ spalvos) ir išskirtinių techninių charakteristikų „Mégane R.S. Trophy“ jau spėjo tapti kolekciniu automobiliu.

1.      2.0 Turbo „Renault Sport“ variklis po „Megane R.S. Trophy“ variklio dangčiu užtikrina dar geresnes technines charakteristikas!

 • Keturių cilindrų 1 998 cm³ variklis su turbokompresoriumi.
 • Pagerintų techninių charakteristikų 2.0 Turbo „Renault Sport“ variklis (F4Rt R.S. tipo) suteikia dar didesnę galią ir smagesnį vairavimą.
 • Pakeista oro įsiurbimo sistema užtikrina aukštesnį slėgį ir temperatūrą.
 • Turbokompresoriaus slėgis: nuo 0,2 iki 2,5 bar.
 • Galia: nuo 15 iki 265 AG.
 • 360 Nm sukimo momentas (20 Nm didesnis) plačiame galios diapazone (nuo 3 000 iki 5 000 apsisukimų per minutę).
 • Masės ir galios santykis: 5,09 kg/AG, konkrečiai galiai 132,5 AG/l.

GORDINI“ – PRAŠMATNUS IR SPORTIŠKAS PREKĖS ŽENKLAS

Naujasis „Twingo Gordini“: „Būk didingas, būk „Gordini“!

Naujojo „Twingo Gordini“ „Malta Blue“ (liet. Maltos mėlyna) kėbulo spalva ir baltos juostelės paverčia „Gordini“ legendą prieinama realybe. Jo stulbinanti ir iškart atpažįstama išvaizda idealiai tinka pirkėjams, kurie ieško prašmatnaus ir sportiško automobilio su ypač geromis techninėmis charakteristikomis. 1.2 „TCe“ 100 AG benzininis ir „dCi 85“ dyzelinis varikliai garantuoja gerą trauką, mažas degalų sąnaudas ir vairavimo malonumą, kurį retai sutiksi miesto automobilyje.

Ne tokio išoriškai išskirtinio automobilio ieškantys pirkėjai gali pasirinkti naują pilkos spalvos interjero apdailą bei vieną iš pasirenkamų kėbulo spalvų: „Glacier White“ (liet. ledyno baltą), „Pearlescent Black“ (liet. perlo juodą) arba „Vif Red“ (liet. raudoną). O tie, kurie iš savo automobilio nori dar daugiau, netrukus galės pasimėgauti „Twingo Gordini R.S.“ (1.6 16V 133 AG) – versija, kuri yra paveldėjusi visą sportišką „Renault Sport“ DNR. „Gordini“ apie 20 rinkų sėkmingai pristatė savo „prancūzišką išskirtinumą“, patrauklų jaunesniems pirkėjams ir moterims.

Gordini“ prisilietimas prie „Renault Wind“!

Išskirtinis ir novatoriškas „Wind“ yra nebrangus sportinis automobilis, kuriam dar sunkiau atsispirti dėl „Gordini“ stiliaus detalių. Parduodamas nuo 2011 m. vasaros „Wind Gordini“, kurio išmanus pasisukantis stogas nusileidžia viso labo per 12 sekundžių, yra unikalus šiame segmente. Dviviečiame kabriolete į 270 dm3 bagažo skyriaus erdvę savaitgalio bagažas telpa vienodai lengvai tiek stogui esant pakeltam, tiek ir nuleistam. „Wind Gordini“ yra sukurtas vairavimo malonumui pajusti, tačiau dėl dinamiškų ir ekonomiškų 1.2 TCe 100 AG arba 1.6 16V 133 AG variklių jis taip pat yra praktiškas kasdienis automobilis.

NAUJASIS „RENAULT KOLEOS“: DINAMIŠKAS LENGVASIS VISUREIGIS, PASIŽYMINTIS NEPRILYGSTAMU PATOGUMU

DAR DINAMIŠKESNĖ IR ELEGANTIŠKESNĖ IŠVAIZDA

Atnaujinta pirmojo prekės ženklo 4×4 visureigio – „Renault Koleos“ – versija bus pradėta pardavinėti paskutinįjį 2011 m. ketvirtį.

Siekiant pabrėžti tvirtą automobilio charakterį ir eleganciją buvo patobulintas „Koleos“ priekis. Oro įsiurbimo angas, ankstesnėje versijoje buvusias abiejose „Renault“ logotipo pusėse, dabar uždengė elegantiškos chromuotos grotelės, o modelio dinamiškumą dar labiau sustiprino nauji siauresni priekiniai žibintai. Naujieji durų veidrodėliai dabar yra su šviesos diodų indikatoriais.

Automobilio vaizdas iš šono atskleidžia jo tvirtumą, besisiejantį su keturių varančiųjų ratų transporto priemonėmis – „Koleos“ turi aukštą prošvaistą, iškilias ratų arkas ir naujus modernius sportinio tipo ratus.

Naujajame „Koleos“ išlaikytas charakteringas pradinės automobilio versijos galinės dalies stilius, įskaitant stataus nuolydžio galinį langą, kuris kelia judėjimo į priekį įspūdį ir suteikia modeliui originalumo. Naująjį „Renault Koleos“ bus galima įsigyti naujos dinamiškos kėbulo spalvos – „Cayenne Orange“ (liet. oranžinės). Ypatingas dėmesys skirtas salono kokybei ir apdailai. Nauji apmušalai ir apdaila paryškina transporto priemonės eleganciją ir rafinuotumą. Taip pat atnaujintas prietaisų skydelio apšvietimas bei pristatytas modernus stilingesnis spidometro korpusas ir ekranas.

MAŽESNĖ BET KOKIEMS KELIAMS TINKAMO VISUREIGIO CO2 EMISIJA

Pagal rinką naująjį „Renault Koleos“ galima užsakyti su vienu iš dviejų siūlomų variklių:150 AG arba 175 AG dyzeliniu varikliu (M9R tipo) arba 170 AG benzininiu varikliu (TR25 tipo). Bet kuris iš dviejų variklių, įmontuotų po šio 4,52 m ilgio ir 1,85 m pločio lengvojo visureigio gaubtu, garantuos dinamišką, aukštos kokybės darbą. Darbas su automobilio aerodinaminėmis savybėmis ir 2.0 „dCi“ varikliu leido pastebimai sumažinti CO2 emisiją. Dviejų varomųjų ratų „dCi 150“ variklio emisija yra tik 148 g/km.

Naujojo „Koleos“ universalumas reiškia, kad jis yra tinkamas tiek miesto gatvėms, tiek vingiuotiems užmiesčio keliukams. Keturių varančiųjų ratų automobilio versija, kurioje naudojama „Nissan“ sukurta visų varomųjų ratų transmisija, puikai geba važiuoti bekele, o rūpestingai subalansuotos modelio proporcijos, tikslus valdymas ir stabilumas užtikrina automobilio tinkamumą miestui. Originalios versijos pristatymo metu „Renault“ ekspertiškumas aktyvaus ir pasyvaus saugumo srityse bei tokios savybės, kaip ESP, avarinė stabdymo pagalba, šešios oro pagalvės ir automatinė priekinių saugos diržų įtraukimo ritė, automobiliui padėjo gauti penkių žvaigždučių „EuroNCAP“ įvertinimą.

IŠSKIRTINIS PATOGUMAS, MODULUMAS IR TECHNOLOGIJOS

Naujasis „Renault Koleos“ pasižymi viena didžiausių salono erdvių ir komfortu segmente bei patogiu interjeru, sukurtu remiantis prekės ženklo, vieno pirmųjų sukūrusių vienatūrių koncepciją, patirtimi. Viskas buvo apgalvota siekiant užtikrinti, kad visi penki keleiviai jaustųsi patogiai – tą garantuoja bene didžiausia segmente erdvė galvai ir keliams priekyje sėdintiems keleiviams bei geras balansas tarp erdvės alkūnėms ir galvai gale sėdintiems keleiviams.

Praktiškas ir modulinis: naujasis „Renault Koleos“ pasižymi 70 l siekiančia erdve kroviniams, o patogiai atsidarančios dviejų dalių bagažinės durys palengvina priėjimą prie 450 dm3 bagažinės. 60/40 santykiu padalijama užpakalinė sėdynė turi „Renault“ „Easy Fold“ sistemą, kuri leidžia nulenkti sėdynę iš automobilio galo.

Naujasis „Renault Koleos“ pasižymi gausybe naudingų ir naudotojui patogių pažangiausių savybių, kad savininkas automobilyje jaustųsi kaip namuose. Automobilyje yra tokia vairavimą palengvinanti įranga kaip laisvų rankų automobilio atrakinimo ir degimo įjungimo sistema, elektroninis stovėjimo stabdys, automatiškai įsijungiantys priekiniai žibintai ir automatiškas priekinio stiklo valytuvų aktyvavimas, svirtimi valdoma navigacijos sistema „Carminat TomTom Live“. Visų varančiųjų ratų naujojo „Renault Koleos“ versija taip pat turi „Hill Start Assist“ ir „Hill Descent Control“ sistemas. Radijo, navigacijos ir dvejų zonų klimato kontrolės sistemų naudojimas yra visiškai intuityvus, o valdymo svirtys patogiai pasiekiamos ranka. Didelis dėmesys buvo skirtas akustinio komforto užtikrinimui stengiantis eliminuoti transmisijos ir išorinį triukšmą. Siekiant suteikti dar didesnį keliavimo malonumą, naujajame „Koleos“ įrengta specialiai automobiliui suprojektuota premium „Bose®“ garso sistema.

„Renault Koleos“ turi tarptautinį pašaukimą ir yra parduodamas penkiuose žemynuose. Tai buvo pirmasis modelis, prie kurio kūrimo prisidėjo visas aljansas, o sėkmingas bendradarbiavimas leido šiam modeliui atverti kelias rinkas visam „Renault“ asortimentui, įskaitant Kiniją, Meksiką ir Kolumbiją

Daugiau informacijos: www.media.renault.com

NAUJŲ „RENAULT ENERGY“ VARIKLIŲ GAMA: INOVACIJOS TRANSMISIJOS

GALIAI

Mūsų transmisijos ir variklių strategija orientuota į dvi sritis: naujų technologijų benzininiams ir dyzeliniams vidaus degimo varikliams taikymas bei elektra varomų transmisijų asortimento vystymas, kuris užtikrins mūsų, kaip Europoje pirmaujančio automobilių gamintojo statusą pagal asortimento išmetamo CO2 kiekį.“

Šis transmisijos bei variklių tobulinimas pasireiškia nuolatiniais naujų produktų pristatymais, pradedant 2010 m. pradžioje pristatyta nauja automatine EDC transmisija. Praėjusių metų birželį mes išleidome „Energy dCi 130“ – pirmąjį „Energy“ šeimos dyzelinį variklį, kuriam įkandin sekė šią vasarą pristatyti 2.0 „Energy dCi 130“ ir „dCi 150“. Šiandien Frankfurte mes turime kitus du naujus variklius: dyzelinį „Energy dCi 110“ ir „Energy TCe 115“. Pastarasis žymi mūsų benzininių variklių asortimento atnaujinimą, Europoje tokiais varikliais bus pradėta prekiauti 2012 m. pradžioje. Ši variklių gama neginčijamai pirmaus pagal CO2 emisijas, nes jas pavyko sumažinti beveik 30 procentų, lyginant su dabartine linija.“ Jacques Prost (Transmisijų inžinerijos departamento direktorius)

Po neseniai vienas po kito pristatytų „Energy dCi 130“ ir 2.0 „Energy dCi 130/dCi 150“ variklių, „Energy“ šeima bus toliau plečiama pristatant du naujus vidaus degimo variklius: naują „Energy TCe 115“ benzininį variklį ir patobulintą dabartinį 1.5 „dCi“ dyzelinį variklį, kuris bus pristatomas kaip „Energy dCi 110“. „Renault Energy“ variklių gamos pagrindiniai bruožai:

o        Transmisijos charakteristikos, pasiektos pasitelkiant „Renault“ technologinius pasiekimus F1: pristatydama „Energy“ variklių gamą, „Renault“ siekia perteikti automobilių sporte sukauptų technologijos žinių naudą savo pirkėjams. 34 metų patirtis F1, per kuriuos „Renault“ iškovojo devynis Konstruktorių pasaulio čempionų titulus, prisidėjo prie aibės precedento neturinčių technologijų, pristatytų šio lygmens variklių gamoje.

o        Technologinis turinys, paremtas naujos kartos degalų sąnaudų sumažinimu, turintis „Stop & Start“ sistemą su stabdymo / lėtėjimo energijos kompensavimu ir unikalių technologijų paketą esamiems variklių darbiniams tūriams.

o        Pasiryžimas pasiekti radikalų degalų snaudų, išmetamo CO2 kiekio ir eksploatacinių išlaidų sumažinimą, tuo pat metu užtikrinant tikrą vairavimo malonumą ir aukštus kokybės standartus kiekvienoje srityje.

F1 IR KELIŲ AUTOMOBILIAI…

IDENTIŠKAS TIKSLAS – DIDESNIS VARIKLIŲ IR TRANSMISIJOS EFEKTYVUMAS

Kurdami ir vystydami tiek serijinių automobilių variklius, tiek Formulės 1 variklius, „Renault“ variklių specialistai siekia įgyvendinti tą pačią trejopą misiją: kurti patikimas, vis mažiau degalų sunaudojančias, aukštos kokybės transmisijas ir variklius. Lenktyniniai ir keleiviniai automobiliai turi nemažai bendro keliose srityse:

 • Išteklių perkėlimas: darbuotojų mainai tarp „Renault Sport“ F1 ir „Renault“ transmisijų ir variklių inžinerijos skyriaus reiškia, kad „Energy“ variklių gamai kurti tiesiogiai panaudota „Renault“, kaip Formulės-1 variklių gamintojos, sukaupta patirtis.
 • Dalijimasis gebėjimais:

o        Puikus vadinamųjų kvadratinių variklių konstrukcijų išmanymas,

o        Puikius termodinamikos ir aušinimo suvokimas,

o        Pastangos siekiant sumažinti trintį,

o        Bendrai naudojami skaičiavimo ir matavimo įrankiai (90 proc. programinės įrangos yra naudojama bendrai),

o        Bendrai naudojamos metodologinės programos, užtikrinančios vis trumpesnį kūrimo ciklą.

ENERGY TCe 115“: 1.2 LITRŲ DARBINIO TŪRIO VARIKLIS SU PRECEDENTO NETURINČIOMIS CHARAKTERISTIKOMIS IR DEGALŲ SUVARTOJIMO EFEKTYVUMO ETALONAS

BENZININIŲ VARIKLIŲ ATGIMIMAS EUROPOJE

Dyzeliniuose varikliuose dažniau naudojamų technologijų pritaikymas benzininiuose varikliuose lėmė pastebimą pastarųjų patrauklumo atgimimą. Dėl to „Renault“ nusprendė daug investuoti į šią sritį ir ateinančiais mėnesiais pasiūlyti rinkai naują „Energy TCe“1 variklių, kurie yra ir ekonomiški, ir dar mažiau kenkiantys aplinkai, asortimentą. „Energy TCe“ šeima žymi naujos „Renault“ benzininių variklių strategijos pradžią; planuojama, kad 2015 m. šie varikliai sudarys 85 proc. Europoje parduodamų „Renault“ benzininių variklių .

GERIAUSIAS GALIOS IR DEGALŲ PANAUDOJIMO EFEKTYVUMO SANTYKIS

Šis visiškai naujas variklis 2012 m. pirmąjį pusmetį bus imtas montuoti „Megane“ ir „Scenic“ asortimente, kur palaipsniui pakeis 1.6 16V 110 AG (K4M tipo) variklį. Palyginus su pastaruoju, jo charakteristikos bus geresnės, nepaisant 25 procentų mažesnio darbinio tūrio.

 • Turbokompresorinis keturių cilindrų 1.2 litro variklis su tiesioginiu įpurškimu (1 198 dm3).
 • Maksimali galia: 115 AG (5 AG daugiau).
 • Didžiausias sukimo momentas: 190 Nm (40 Nm daugiau), esant 1 750 sūkių per minutę, 90 proc. maksimalaus sukimo momento – esant 1 500 sūkių per minutę;
 • 25 proc. mažesnis degalų suvartojimas. 100 km sutaupoma daugiau negu 1,5 l degalų, lyginant su varikliu, kurį jis pakeičia; degalų suvartojimas priartintas prie dyzelinių variklių.
 • Žymiai mažesnės eksploatacinės išlaidos dėl variklio grandinės, mažų degalų sąnaudų ir mažesnių CO2 emisijos mokesčių kombinacijos.
 • Naujos kartos sumažinimas:

o        Aliuminio blokas.

o        Precedento neturinti 1.2 benzininio variklio galia: 100 AG/l.

o        Kuriamas modulinės šeimos trijų cilindrų 900 dm3 darbo tūrio 90 AG „TCe“ variklis.

PILNAS GERESNES CHARAKTERISTIKAS UŽTIKRINANČIŲ IR EFEKTYVUMĄ DIDINANČIŲ TECHNOLOGINIŲ SPRENDIMŲ

„Renault“ pirmasis tiesioginio įpurškimo benzininis variklis su turbokompresoriumi „Energy TCe 115“ yra ypač dinamiškas. Dėl 190 Nm maksimalaus sukimo momento, kuris yra vertas dviejų litrų darbo tūrio variklio ir pasiekiamas esant vos 1 750 sūkių per minutę, „Energy TCe 115“ suteikia pagreitėjimą ir trauką, kurie būdingi 1,6 litro varikliui. Tai tapo įmanoma dėl įvairių naujų technologijų, įskaitant atėjusias iš F1 pasaulio:

 • Kvadratinė“ variklio konstrukcija: variklis yra mažesnis, tačiau užtikrina tas pačias eksploatacines charakteristikas.
 • Sumažinta trintis: buvo sumažinti dėl trinties kylantys energijos nuostoliai, todėl gauti tą patį energijos kiekį prireikia mažiau degalų. Kiti privalumai yra ilgesnis variklio eksploatacijos laikas ir didesnis patvarumas.

o        Kintamo slėgio tepalo siurblys: tepalo slėgis stebimas elektroniniu būdu ir koreguojamas priklausomai nuo variklio darbo režimo. Naudotojas patiria mažesnes degalų sąnaudas ir mažesnę CO2 emisiją.

o        Mažos trinties variklio grandinė: patobulinta variklio grandinė turi hidraulinį įtempiklį, kuris padeda sumažinti trintį.

o        Grafitu dengti stūmoklio kraštai.

o        DLC (deimanto tipo anglimi) dengti kumštelio sekikliai – jau keletą metų F1 naudojama technologija. Jie pastebimai sumažina trintį, leidžia efektyviau vartoti energiją bei padidina našumą ir sumažina degalų sąnaudas.

 • Tiesioginis degalų įpurškimas: degalai įpurškiami tiesiogiai į degimo kamerą, siekiant pagerinti našumą atidžiai prisitaikant prie variklio darbo režimo. Pagerėja degimas ir atitinkamai mažėja degalų sąnaudos bei CO2 emisija.
 • Dviejų kumštelių fazių kintamas vožtuvų darbinis laikas (VVT). Kartu su integruotu turbokompresoriaus kolektoriumi VVT užtikrina, kad maksimalus sukimo momentas būtų pasiekiamas esant nedideliems variklio sūkiams ir plačiame sūkių diapazone.
 • Itin greitai paleidžiamas „Stop & Start“: automobiliui stovint, sistema automatiškai aptinka kiekvieno stūmoklio padėtį ir įpurškia kurą į geriausioje padėtyje esantį cilindrą, tarsi dviratininkas važiavimo pradžioje besistojantis ant geriausioje padėtyje esančio pedalo. Variklis iš naujo paleidžiamas akimirksniu. Dažnam variklio užkūrimui iš naujo reikalinga energija atgaunama lėtėjimo ir stabdymo metu.

Renault Sport F1“ inžinierių kompetencija naudojama „Energy TCe 115“ kūrimui

„Renault“ siekė pasitelkti „Renault Sport F1“ technologinę kompetenciją „Energy“ gamos variklių kūrimui. Transmisijos inžinerijos departamentas naujų variklių kūrimui atitinkamai pasitelkė talentus iš Formulės 1 pasaulio. Sekant Philippe Coblence, kuris dirbo kuriant „Energy dCi 130“ (R9M tipo), pavyzdžiu, Jean-Philippe Mercier buvo pavesta kurti „Energy TCe 115“.

Jean-Philippe Mercier (Transmisijų inžinerijos vadovas, „Energy TCe 115“ šeima): Dar 1980-siais F1 mes išsiskyrėme kaip sumažinimo pionieriai. Netgi tais laikais iš 1 500 cm3 V6 variklio su turbokompresoriumi mes išgaudavome net 850 AG. Mūsų sukaupta patirtis suteikė gerą supratimą apie pagal savo dydį galingus variklius. Aš didžiausią dėmesį skyriau „Energy TCe 115“ savitajai galiai ir pirmą kartą 1.2 litro darbo tūrio variklyje pasiekiau 100AG/l rezultatą. Ir „Renault“ neketina sustoti ties šia riba!“

ENERGY DCI 110“: 1.5 „DCI“ VARIKLIO VIRSMAS

RIMTI „RENAULT“ UŽMOJAI

Pagrindinis „Renault“ asortimento variklis, 1.5 „dCi“, yra montuojamas viename iš trijų prekės ženklo automobilių – nuo „Twingo“ iki „Laguna“. 2010 metais buvo pagaminta beveik vienas milijonas vienetų šių variklių. Nauja pakeista variklio versija, prieš pradedant ją montuoti į kitus grupės gaminamus automobilius, iš pradžių bus montuojama į „Megane“ automobilių gamą.

DIDESNIS SUKIMO MOMENTAS, MAŽESNĖS DEGALŲ SĄNAUDOS IR REKORDIŠKAI MAŽA EMISIJA

 • Sukimo momentas padidėjo 20 Nm iki 260 Nm, kuris pasiekiamas nuo vos 1 750 sūkių per minutę.
 • Nepakitusi galia: 110 AG, esant 4 000 sūkių per minutę
 • „Megane“ „Energy dCi 110“ – naujas flagmanas savo gamoje: mažiau nei 100 g CO2 /km, tai atitinka 4 l 100 km degalų sąnaudas.

TECHNOLOGIJA: KAIP PATOBULINTAS 1.5 „DCI“ VARIKLIS

Turbokompresoriaus konstrukcija:

 • Sumažinti apkrovimo nuostolius leido novatoriška turbokompresoriaus konstrukcija: įsiurbiamo oro kelias supaprastintas siekiant efektyvesnio, galingesnio turbokompresoriaus veikimo be kuro sąnaudų padidėjimo.
 • Mažos inercijos turbokompresorius: geresnis atsakas esant mažiems variklio sūkiams dėl optimizuoto ašmenų dydžio.

Individualizuoto įpurškimo kampo degalų purkštukai: tikslesnis įpurškimas žymiai pagerina degimą (15 proc. mažiau nesudegusio kuro), o tai, savo ruožtu, sumažina degalų sąnaudas ir CO2 emisiją. Individualizuoto įpurškimo kampo technologija kompensuoja aštuonių vožtuvų varikliams būdingą natūralų purkštukų nuokrypį dėl įsiurbimo ir išmetimo vožtuvų asimetrijos. Įpurškimą užtikrina septynių skylučių pjezoelektriniai purkštukai.

Sumažinta trintis: (žr. „Energy TCe 115“).

Iš „Energy dCi 130“ variklio „technologijų paketo“ perimtos savybės:

 • „Stop & Start“ technologija, su stabdymo / lėtėjimo energijos atgavimu (ESM), automatiškai išjungia variklį, kai automobilis sustoja; variklis neišskiria jokių teršalų ar CO2, kai neveikia. Važiuojant tik užstatytose teritorijose, kuro sąnaudos gali sumažėti daugiau nei vienu litru 100 km. Kai vairuotojas vėl nuspaudžia sankabos pedalą, variklis užsikuria akimirksniu. Siekiant susidoroti su visu šiuo pakartotinu užvedimu, buvo padidinta starterio galia (starterio, starterio pavaros žiedo) bei pagerinta degalų įpurškimo sistema (siurblys ir aukšto slėgio purkštukai). Variklis buvo suprojektuotas 410 000 paleidimo ciklų (daugiau nei 300 000 km), t. y. yra beveik septynis kartus daugiau nei įprastinis.

ESM (energijos sistemų valdymas): Ši sistema leidžia kintamosios srovės generatoriaus pagalba akumuliatoriuje kaupti lėtėjimo / stabdymo metu išsiskiriančią kinetinę energiją. Funkcijas, kurios vartoja elektros energiją (šildytuvas, apšvietimas, radijas ir t. t.) tiesiogiai maitina akumuliatorius, kad generatoriaus apkrova būtų mažesnė. Regeneruota energija visų pirma naudojama iš naujo paleisti automobilio varikliui.

 • EGR (išmetamųjų dujų recirkuliacija): „Renault“ pristatė novatorišką, pirmąjį Europos rinkoje variklį su žemo slėgio EGR technologija. Šis sprendimas sugrąžina per turbokompresorių ir kietųjų dalelių filtrą praėjusias išmetamąsias dujas. Jos yra atšaldomos žemo slėgio aušintuve, kuris leidžia jas recirkuliuoti turbokompresoriuje sumaišius su oru ir tokiu būdu padidinti turbokompresoriaus slėgį. Dujos yra ataušinamos oru turbokompresoriaus radiatoriuje ir naudojamos pakartotiniam degimui. Ši vadinamoji „šaltoji kilpa“ leidžia azoto oksidų emisijas sumažinti efektyviau nei įprastinėse aukšto slėgio EGR (žr. žemiau): variklio efektyvumas padidėja, o degimas būna aukštesnės kokybės.

Žemo slėgio EGR technologija reikalauja tokios variklio konstrukcijos, kurioje yra sumažintas atstumas tarp katalizatoriaus / dalelių filtro ir oro įsiurbimo; toks išdėstymas žinomas kaip turbokompresorių palikusio oro panaudojimo sistema. Šis artimumas įgalina:

o        Katalizatorius ir kietųjų dalelių filtrus veikti esant aukštesnei temperatūrai ir efektyviau,

o        Sukonstruoti kompaktišką ir efektyvią žemo slėgio EGR grandinę.

EGR technologija (išmetamųjų dujų recirkuliacija) sumažina variklio emisiją ten, kur ji atsiranda.

Su tradiciniais, vadinamaisiais „aukšto slėgio“, EGR išmetamosios dujos yra sugrąžinamos paliekant degimo kamerą ir, sumaišytos su oru, yra vėl įpurškiamos tiesiai į oro įsiurbimo sistemą. Nors dėl to sumažėja azoto oksidų išsiskyrimas degimo metu, tačiau pakyla įsiurbiamo oro temperatūra ir taip apribojamas turbokompresoriaus slėgis; šie du veiksniai turi neigiamą poveikį energijos vartojimo efektyvumui.

 • Termostatu valdomas automatinio srauto tepalo siurblys: tepalo siurblio galia (kartu ir tepalo slėgis) reguliuojama bet kuriuo metu, priklausomai nuo variklio poreikio, siekiant sumažinti siurblio energijos sąnaudas. Tepalo temperatūros jutiklis leidžia realiu laiku koreguoti ir sumažinti su klampumu susijusią trintį, kuri sumažina kuro suvartojimą.

Euro6“ reikalavimus atitinkantis: katalizatorius / dalelių filtrų išdėstymas ir žemo slėgio EGR technologija palengvina variklio atitikimą „Euro6“ reikalavimams. Siekiant to paties tikslo, suspaudimo laipsnis buvo padidintas nuo 15.2:1 iki 15.6:1.

RENAULT LAGUNA“ EMISIJA SU 2.0 „ENERGY DCI 130“ IR „DCI 150“ VARIKLIAIS – 118 G CO2/KM

2.0 „Energy dCi 130“ ir „150“ varikliai pirmiausia pasirodys „Renault Laguna“ automobiliuose.

 • Našumas: 4,5 l/100 km (130 ir 150 AG versijos), tai atitinka 118 g CO2 kilometrui; 18 g kilometrui (13 proc.) mažesnė emisija, užtikrinanti automobiliui vietą tarp pirmaujančių D segmento modelių.
 • Įtaigus kaip niekada iki tol: 96 kW (130 AG) arba 110 kW (150 AG) galia su atitinkamu 320 Nm ir 340 Nm sukimo momentu. Įvairūs patobulinimai pagerino charakteristikas ir dar labiau pabrėžė ugningą temperamentą.
 • Papildomos technologijos: „Stop & Start“ su stabdymo / lėtėjimo metu išskirtos energijos panaudojimu, kintamo srauto tepalo siurblys, šilumos valdymas ir šalto ciklo išmetamųjų dujų recirkuliavimo sistema.
 • Sumažintas trintis.
 • Geresni akustiniai parametrai ir dar tylesnis važiavimas nei su dabartiniu varikliu.

ENERGY“ VARIKLIŲ ŠEIMOS PRISTATYMAS

Nauji „Renault“ varikliai palaipsniui bus diegiami į visą prekės ženklo modelių asortimentą. Sukurtas technologijų paketas leis tobulinti esamus variklius. Pavyzdžiui, į „Laguna“ automobilius montuojamas 2.0 „dCi“ variklis, taps „Energy dCi“. Spartus šių technologinių naujovių diegimas į „Renault“ variklius prisidės prie „Renault“ automobilių anglies pėdsako mažinimo.

Dėl naujo „Energy“ variklių asortimento pasiekti rezultatai:

Variklis Energy dCi 130“

(R9M)

Energy dCi 110“

(K9K)

2.0 „Energy dCi

130“ ir „150“ (M9R)

Energy TCe 115“ (H5FT)
Poveikis degalų sąnaudoms* Sumažėjo

1 l/100 km

Sumažėjo

0,5 l/100 km

Sumažėjo

0,6 l/100 km

Sumažėjo

1,5 l/100 km

Poveikis CO2 emisijai* Sumažėjo 20 proc. Sumažėjo 12 proc. Sumažėjo 13 proc. Sumažėjo 25 proc.
Pirmieji šiuo varikliu varomi modeliai „Scénic“ / „Grand Scenic“ (2011), „Megane“ (2012) „Megane“ ir „Scenic“ gama (2012) „Laguna Saloon / Estate“ (2011) „Megane“ ir „Scénic“ gama ir „Kangoo“ (2012)

* Apskaičiuotos vidutinės vertės.

VISKAS PARUOŠTA „RENAULT“ ELEKTROMOBILIAMS!

Per mėnesį pirkėjams bus pristatyti pirmieji „Renault“ elektromobiliai. Tai bus mūsų ambicingos strategijos, tapti pirmaujančiu nulinės emisijos mobilumo prekės ženklu, įgyvendinimo pradžia. Šiandien vyko viso tinklo apmokymai ir jis jau pasirengęs pradėti prekybą elektromobiliais bei gali pasiūlyti platų prekių ir paslaugų spektrą, kuris apima patį automobilį, baterijos nuomą, įkrovimo įrenginius ir paslaugų paketą. Tai svarbus momentas „Renault“, aljansui ir visiems mūsų pirkėjams, kurie nekantriai laukia pirmųjų „Fluence Z.E.“, „Kangoo Z.E.“ ir, vėliau šiais metais, „Twizy“ atvykimo.“ Thierry Koskas (Elektromobilių programos direktorius)

Elektromobiliai yra pasiruošę tapti „Renault eco²“ kelionės už aplinkos apsaugą, kurios esmė – įvairių ekologiškesnių ir lengvai prieinamų produktų ir paslaugų prieinamumo užtikrinimas, svarbiausiais atstovais. „Renault“ 2016 – Drive The Change“ plane „Renault“ grupė įsipareigojo iki 2013 m. 10 proc. sumažinti savo anglies pėdsaką, o nuo 2013 iki 2016 m. – ir dar 10 proc.

Šalia kompanijos vykdomo darbo su vidaus degimo varikliais, „Renault“ taps vienintele automobilių gamintoja, siūlančia platų elektra varomų automobilių asortimentą, kuris leis nuo 2012 m. pradėti skatinti naują mobilumo formą.

SISTEMOS PARUOŠTOS IR VEIKIA…

RENAULT“ TINKLAS: AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS IR ŠALIA SAVO PIRKĖJŲ

Visas „Renault“ tinklas pasirengęs Z.E. gamos pasirodymui

„Renault“ pertvarkė savo pardavimo ir aptarnavimo tinklą, įdiegdama trijų pakopų sistemą, sukurtą siekiant optimizuoti Z.E. pirkėjams teikiamas paslaugas:

 • Renault“ tinklas (agentai, prekybininkai ir dukterinės bendrovės): pirkėjai galės įsigyti ir sulaukti Z.E. automobilių aptarnavimo bet kuriame „Renault“ tinklo taške.
 • Renault Z.E.“ centrai: pirkėjai taip pat galės pasinaudoti vadinamųjų Z.E. centrų teikiamomis paslaugomis. Čia daugiausiai dėmesio bus skiriama bandomiesiems važiavimams, siekiant klientui suteikti išsamų supratimą apie tai, ką reiškia gyvenimas su elektromobiliu. Šie centrai pirkėjams pristatys visiškai naują automobilizmo malonumo pasaulį.
 • Renault Z.E. Expert“ padaliniai: šiose vietose bus įrengtos Z.E. dirbtuvės, kuriose bus sprendžiami bet kurie su transporto priemone susiję klausimai.

o        Verslo klientai bus aptarnaujami „Renault Pro+“ centruose, kurie sudaro tinklą, besispecializuojantį konkrečių reikalavimų įgyvendinime ir veikiantį vieno langelio principu. Visi šie centrai teiks savo paslaugas po „Z.E. Expert“ vėliava. Pardavėjai, prekybininkai, vietos valdžios institucijos ir transporto priemonių parkų operatoriai galės įsigyti, prižiūrėti ir remontuoti elektromobilius jiems įprastuose „Renault Pro +“ centruose. Iki 2011 m. pabaigos veiks 250 tokių centrų.

Praktiniu požiūriu, klientai galės palikti savo transporto priemonę jų pasirinktoje vietoje (agentūroje, atstovybėje, dukterinėje įmonėje). Jei pasirinkta vieta neturės pakankamai kvalifikacijos atlikti Z.E. automobilio remontą, pastarasis bus nugabentas į „Z.E. Expert“ padalinį. Klientams bus prieinama visa informacija apie šį procesą, jie galės pasinaudoti pakaitine transporto priemone, kol jiems bus sugrąžintas jų automobilis.

Kai Z.E. asortimentas pasieks rinką, visoje Europoje veiks apie 750 Z.E. centrų ir „Z.E. Expert“ padalinių. Kiekviename jų bus baterijų įkrovimo įranga.

Specialistai apmokyti atlikti tam tikrus Z. E. automobilių priežiūros darbus.

Kiekviename „Renault“ centre pirkėjai galės pasikliauti specialistų, dalyvavusių specialiuose mokymuose ir gebančių patenkinti elektromobilių savininkų poreikius, pagalba. Prieš prekybos Z.E. asortimentu pradžią visi tinklo padaliniai turės būti dalyvavę pardavimų ir techninių žinių suteikiančiuose mokymuose.

2009 m. birželio mėn. „Renault Academy“ („Renault“ mokymo centras) pradėjo specialius Z.E. mokymus. Aljanse visus su elektromobiliais susijusius mokymų modulius dalinasi „Renault“ ir „Nissan“; pirmieji du veikia jau nuo 2010 m. birželio mėn. bendru pavadinimu „EV4ALL“. Šie pagrindiniai moduliai sukurti informacijos apie elektromobilių pasaulį teikimui ir yra skirti visiems darbuotojams, nepriklausomai nuo jų darbo funkcijų.

Pirmasis iš šių modulių („EV apžvalga“) bendrai pristato elektra varomas transporto priemones iš techninės pusės bei apžvelgia jų ypatumus tokiose srityse, kaip pardavimai, susijusios paslaugos, naudojimas ir technologijos. Antrasis modulis („Saugos apžvalga“) nagrinėja darbo 400 voltų aplinkoje saugos aspektus.

Be šių el. mokymosi modulių planuojama mokymo konferencija Sevilijoje (Ispanijoje), ji bus skirta visiems pardavimų darbuotojams (8 000 žmonių).

Taip pat vykdomi ir labiau specifiniai techninio personalo, kuris dirbs su elektromobilių aptarnavimu, mokymai. Pavyzdžiui, kursai, apimantys „Kangoo Z.E.“ ir „Fluence Z.E.“ vyksta kiekviename Z.E. centre ir „Z.E. Expert“ padalinyje Prancūzijoje. Antrasis mokymų etapas numatytas pirmaisiais mėnesiais po pirmųjų elektromobilių pristatymo. Jo turinys bus galutinai parengtas gavus grįžtamąjį ryšį apie visus praneštus mechaninius gedimus.

BATERIJŲ ĮKROVIMO ĮRANGOS VIS DAUGĖJA

Aljansas sudarė daugiau kaip 100 sutarčių visame pasaulyje

„Renault“ kartu su valdžios institucijomis ir privačiais operatoriais trejus metus dirbo kurdama baterijų įkrovimo įrangą. Visame pasaulyje „Renault-Nissan“ aljansas pasirašė daugiau nei 100 partnerystės sutarčių su valdžios institucijomis (valstybių, miestų, regionų), energijos tiekėjais, infrastruktūros operatoriais, mokslinių tyrimų ir plėtros centrais, prekybos centrais, viešųjų automobilių parkų operatoriais, viešbučiais ir kt.

Iki 2012 m. visoje Europoje veiks beveik 50 000 baterijų įkrovimo stočių.

Sutartys buvo pasirašytos su visų didžiųjų Europos šalių elektros energijos paslaugų teikėjais (Vokietijos RWE, Prancūzijos EDF, Ispanijos „Acciona“, Italijos a2a ir „Enel“ ir kt.), operatoriais ir / arba pačiomis valstybėmis. Pagal esamus susitarimus, 2012 m. pirmąjį pusmetį visoje Europoje bus galima naudotis 50 000 baterijų įkrovimo stočių.

Atlikti plataus masto bandymai: devyniose šalyse bandoma daugiau nei 400 transporto priemonių

Nuo 2010 m. gruodžio iki „Renault Z.E.“ gamos pristatymo pirkėjai turėjo galimybę palaipsniui išbandyti daugiau nei 400 transporto priemonių. Šie bandymai tebevyksta devyniose šalyse: Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Danijoje, Rusijoje, Izraelyje, Korėjoje, Singapūre ir Australijoje.

 • Nuo 2011 m. balandžio iki 2012 m. birželio mėn. Vokietijoje vykstantiems bandymams „Renault“ pateikė 45 Z.E. transporto priemones.

o        Nuo 2011 m. balandžio iki 2012 m. birželio (Reino-Rūro regionas): 30 automobilių („Kangoo Z.E.“ ir „Fluence Z.E.“) buvo parūpinti tokiems klientams kaip RWE, „Deutsche Post“, „Stadtwerke Unna“, „Chemion“, BEW, RWZ, „Stadtwerke Brühl“, „Europcar“ ir SWK30. Kartu su RWE visame regione planuojama įrengti 400 baterijų įkrovimo stočių.

o        Nuo 2011 m. gegužės iki 2012 m. birželio (Hamburgo regionas): 15 „Kangoo Z.E.“ buvo pateikti tokiems klientams kaip „Unilever“, „Vattenfall“, „Hamburg Energie“, „Stadtreinigung Hamburg“, „Hamburg Airport“, „Hermes“, „Axel Springer“, „Budni“, „Hiplo“ ir HHLA. Kartu su „Hamburg Energie“ ir „Vattenfall“ visame regione planuojama įrengti 50 baterijų įkrovimo stočių.

 • Per devynis mėnesius klientai Italijos Milano ir Brešos miestuose turės galimybę išbandyti 60 Z.E. automobilių („Kangoo Z.E.“ ir „Fluence Z.E.“). Pagrindiniai jų: „Henkel“, „Sodexo“, TNT, UPS, „Nestle“ bei Milano ir Brešos miestų savivaldos institucijos. Kartu su komunalinių paslaugų bendrove a2a šiuose dviejuose miestuose bus įrengta 270 viešųjų ir privačių baterijų įkrovimo punktų.
 • Prancūzijoje nuo 2011 m. balandžio iki 2012 m. rugsėjo vyksta didžiausia šalyje automobilių bandymo operaciją SAVE (Seine Aval Véhicules Electriques), apimanti 100 Z. E. transporto priemonių ir maždaug 150 baterijų įkrovimo stočių. Šių metų liepos mėnesį 60 žmonių jau naudojosi „Renault“ ir „Nissan“ elektromobiliais („Renault Kangoo Z.E.“, „Renault Fluence Z.E.“, „Nissan Leaf“) bei veikė 103 baterijų įkrovimo stotys, įskaitant 38 pakelės stotis, prieinamas plačiajai visuomenei keliose „Carrefour“ ir „Vinci“ automobilių stovėjimo aikštelėse. Dvi „Total“ aptarnavimo stotys teikia greito baterijų įkrovimo paslaugas.

SAVE bandymo dalyvių pirmoji reakcija buvo labai teigiama. Dalyvių nuomone, Z.E. transporto priemonės nesiskiria nuo vidaus degimo varikliais varomų automobilių: „Aš visada maniau, kad elektra varomos transporto priemonės skirtos tik apkerpėjusiems vairuotojams, bet yra anaiptol ne taip“, – pažymėjo viena „Carrefour Property“ dirbanti vairuotoja. Baterijos įkrovimas pasirodė paprastas: „Įkrovimo stotis yra jautri lytėjimui ir ją lengva valdyti“, – pastebėjo kitas vartotojas. Z. E. automobilius yra malonu vairuoti: „Jūs pastebite kitų automobilių vairuotojus, sustojusius prie šviesoforo ir maigančius akceleratoriaus pedalą iš nekantrumo ir skubėjimo. Iš tiesų, tai šiek tiek kvailoka ir gana keista, kai susimąstai apie tai“, – pastebėjo kitas „Carrefour Property“ darbuotojas.

PAPRASTAS PASIŪLYMAS PAKUOTĖJE SU VISAIS PRIEDAIS: „Z.E. BOX“

„Renault“ elektra varomą transporto priemonę valdyti yra paprasta dėl „Z.E. Box“. Šis praktiškas sprendimas, pateikiamas Z.E. elektromobilių pirkėjams, padeda atsakyti į visus jų klausimus, susijusius elektromobiliais. Joje pateikiama naudinga informacija ir išsamiai išnagrinėjamos su elektromobiliais susijusios sutartys, įskaitant baterijų, baterijų įkrovimo ir kitas paslaugas. „Renault“ savo prioritetu laiko klientų ramybę, todėl labai atidžiai apgalvojo elektrinių transporto priemonių nuosavybės reikalavimus.

Z.E. AUTOMOBILIS: IŠMANIOS, IDIVIDUALIAI PRITAIKYTOS TRANSPORTO PRIEMONĖS, KURIOS VAŽIUODAMOS NEIŠSKIRIA JOKIŲ TERŠALŲ

Klientai, nusipirkę ar išsinuomoję „Renault“ elektromobilį, atras visiškai naują automobilizmo pasaulio malonumą, ir bus patenkinti žinodami, kad jų automobilio emisija yra nulinė. Jie taip pat turės prieigą prie išmanių technologijų. Pavyzdžiui, „Carminat TomTom Z.E. Live“ navigacijos sistema yra specialiai pritaikyta „Renault Z. E.“ automobiliams, todėl ji gali parodyti, kokį atstumą automobilis dar gali nuvažiuoti su esamu baterijos įkrovimo lygiu. Ji taip pat pateikia nuorodas iki artimiausios baterijų įkrovimo stotelės (priklausomai nuo modelio ir šalies).

„My Z.E. Connect“ yra paprastas, praktiškas paslaugų paketas, kuris suteikia galimybę klientams stebėti jų elektra varomų transporto priemonių įkrovimo likutį per kompiuterį arba mobilųjį telefoną, naudojantis „Z.E. Services“ programa.

Z.E. BATERIJA: BATERIJA, KURI VISADA VEIKIA

Baterija, priklausanti „Renault“ dukterinei įmonei „RCI Banque“, yra nuomojama klientams, kurie tokiu būdu už prieinamą kainą visada turi tinkamai veikiantį energijos šaltinį. „Renault“ įsipareigoja nuomoti veikiančias baterijas, kurių talpa yra ne mažesnė kaip 75 procentai pradinės talpos.

A la carte nuomos sutartys, pritaikytos prie individualių poreikių, yra pasirašomos ir su privačiais automobilių vairuotojais, ir su verslo klientais. Šios sutartys gali būti pratęstos neribotam laikui (žr. žemiau nurodytas kainas).

Jei automobilis parduodamas, nauja nuomos sutartis automatiškai pasirašoma su nauju savininku.

Kokios yra naujausios kartos ličio jonų baterijos?

Elektros varikliams energiją teikia baterijos, naudojančios ličio jonų technologiją. Baterijos dydis priklauso nuo transporto priemonės tipo, kurioje ji yra naudojama. Pavyzdžiui, „Fluence Z.E.“ bateriją sudaro 48 galios moduliai, kurių kiekvienas susideda iš keturių nedalomų celių. Šių celių viduje vyksta elektrocheminės reakcijos, kaupiančios elektros energiją arba generuojančios elektros srovę. Atskiri moduliai yra bemaž nešiojamojo kompiuterio dydžio ir yra išdėstyti trimis sluoksniais vienas ant kito. Kiekvienas modulis gamina 8,3 V įtampą, o bendra 48 modulių generuojama įtampa siekia 400 V. Šios kompaktiškos ir novatoriškos ličio jonų baterijos gaminamos bendroje „Nissan-NEC“ įmonėje AESC (Automotive Electric Supply Corporation) arba Korėjos bendrovėje LG.

Šių baterijų VEIKIMAS, palyginus su senesnės kartos nikelio metalo hidrido baterijomis, yra geresnis kiekvienu parametru, pradedant baterijos veikimo trukme ir baigiant patikimumu, saugumu ir kaina. Jų neveikia vadinamasis atminties efektas dėl neišbaigtų įkrovimo ciklų, kuris įprastinių baterijų atveju galiausiai sukelia talpos sumažėjimą. Baterija nereikalauja jokios priežiūros ir gali būti kraunama trumpais ciklais be jokio neigiamo poveikio talpai.

Nusakant ličio išteklių poreikį ateityje, reikia paminėti, jog 250 kg svorio baterijoje yra 3 kg ličio. Kasybos bendrovių „Chemetall“ ir SQM duomenimis, ličio atsargos visame pasaulyje šiuo metu sudaro tarp 14 ir 17 milijonų tonų.

PERDIRBIMAS: „Renault“ kuria sugadintų ar atitarnavusių baterijų surinkimo sistemą visose šalyse, kuriose prekiaujama elektromobiliais. Baterijos bus renkamos per „Renault“ atstovybių tinklą arba per autorizuotas Z.E. transporto priemonių utilizavimo įmones.

Jos iš pradžių gabenamos į diagnostikos centrus siekiant nustatyti, kurios baterijos dar gali būti naudojamos (tačiau ne automobiliuose) ir kurios turi būti perdirbtos.

Pats perdirbimo procesas apima baterijų išardymą į surenkamuosius mazgus (korpusus, elektroniką, modulius ir t. t.). Visi komponentai, išskyrus modulius ir celes, yra perdirbami laikantis įprastinių procedūrų arba panaudojami pakartotinai. Baterijų moduliai (sudaryti iš surinktų celių) yra perdirbami specializuotose įmonėse. „Renault“ bendradarbiauja su pasauline kompanija „Umicore“, kuri yra pirmaujanti ličio jonų baterijų perdirbimo bendrovė. „Umicore“ taikomą procesą sudaro pirometalurginis celių ir modulių paveikimas, kurį seka hidrometalurginis procesas, padedantis išgauti metalus.

BATERIJŲ SAUGUMAS: Nuo pačios projekto pradžios „Renault“, prižiūrima valdžios institucijų, yra įsipareigojusi, kad kompanijos gaminami elektromobiliai būtų tokie pat saugūs, kaip jos vidaus degimo varikliais varomos transporto priemonės. Baterijų saugumas yra užtikrinamas mangano stabilumu, elektronine sistema, kuri stebi akumuliatorius celes, ir tvirtu modulių apvalkalu. Šio apvalkalo savybės buvo pasirinktos siekiant optimizuoti pasyviąją saugą susidūrimo atveju. Siekiant apsaugoti bateriją taip pat sustiprintos transporto priemonės konstrukcijos.

„Renault“ aktyviai bendradarbiauja su skubios pagalbos tarnybomis dar prieš pradėdama prekybą elektra varomomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant su gaisrinės tarnyba, pastarosios apmokymo tikslais, buvo parengtas Avarinio reagavimo vadovas (ERG).

Buvo atlikti didelės apimties bandymai, siekiant užtikrinti, kad Z.E. transporto priemonės būtų kuo saugesnės. Atliekant vidinį vadinamąjį barbekiu testą, „Renault“ uždegė ugnį po automobiliu, siekdama įvertinti, per kiek laiko elektromobilis užsidegs. Rezultatai parodė, kad elektra varomos transporto priemonės yra atsparesnės ugniai nei vidaus degimo varikliais varomi automobiliai, nes pirmosios neturi degalų bako. Baterija užsidega per 10 minučių, o benzino bakas užsiliepsnoja per vieną–dvi minutes.

Z.E. ĮKROVIMAS: BATERIJŲ ĮKROVIMO ĮRENGINYS NAMUOSE IR VIEŠOSE VIETOSE

Wall-Box“ įrenginiais lengva naudotis, jie idealiai tinka įprastiniam baterijos įkrovimui namuose. Juos įrengti turi kvalifikuotas elektrikas. Norėdama klientams palengvinti gyvenimą, „Renault“ padeda jiems susisiekti su profesionalias paslaugas teikiančiomis partnerių kompanijomis, pavyzdžiui, EPF ar „Schneider Electric“ Prancūzijoje, RWE Vokietijoje, „Enel“ arba a2a Italijoje, „British Gas“ Jungtinėje Karalystėje ir t. t.

„Wall-Box“ didžiausi privalumai yra baterijos įkrovimo sparta, užtikrinimas, kad įkrovimas atitiks vietos reikalavimus, patogumas naudotis ir gebėjimas bendrauti su elektros tinklu, tam, kad būtų galima pasinaudoti mažiausiais galimais elektros energijos tarifais, pavyzdžiui, naktį arba ne piko valandomis. „Wall-Box“ pilnai įkrauna bateriją per šešias–aštuonias valandas.

Lėtesniam krovimui (10 valandų) „Renault“ siūlo baterijos įkrovimo kabelį (pridedamą arba kaip papildomą įrangą), kuris jungiamas į 220 V namų elektros tinklą. „Twizy“ gali būti įjungtas tiesiogiai į 220 V namų elektros lizdą su prie elektromobilio pridedamu kabeliu (baterija įkraunama per 3,5 valandos).

Prieiga prie viešųjų baterijų įkrovimo taškų: standartinis (tarp šešių ir aštuonių valandų), pagreitintas (vienos valandos) ir greitas (30 minučių) baterijos įkrovimo režimai yra užtikrinami dėl daugelio „Renault-Nissan“ aljanso pasiektų susitarimų.

Z.E. PASLAUGOS: 24/7 TECHNINĖ PAGALBA

Pagal baterijos nuomos sutartį ir atsižvelgiant į sutartyje numatytą formulę, „Renault“ Z.E. klientai galės pasinaudoti 24/7 pagalba, apimančia visų tipų gedimus, nepaisant to, ar jie susiję su pačiu elektromobiliu, ar jo varikliu, ar baterija. Paslauga taip pat apima baterijos išsikrovimą – kliento automobilis gali būti nutempiamas į pasirinktą įkrovimo stotį 80 km spinduliu .

Standartinė Z.E. elektromobilio gamintojo garantija apima:

 • Transporto priemonės garantiją: dveji metai be ridos apribojimų ar trys metai su 100 000 km ridos apribojimu, priklausomai nuo rinkos ir nuo garantijos, taikomos toje šalyje vidaus degimo varikliais varomoms transporto priemonėms.
 • Elektros transmisijos garantija: iki penkerių metų su 100 000 km ridos apribojimu (išskyrus „Twizy“ – treji metai su neribota rida).

Be gamintojo garantijos „Renault“ siūlo kliento pasirinktam terminiu ar ridai prailgintas garantijas bei aptarnavimo sutartis, specialiai pritaikytas elektra varomoms transporto priemonėms:

 • Programuoti paslaugų planai leidžia klientams pasirinkti formulę (metai / kilometrai) pagal transporto priemonės naudojimo režimą.
 • Garantijos gali būti pratęstos iki septynerių metų laikotarpio, priklausomai nuo kliento pasirinkimo (išskyrus elektros transmisiją).
 • Be to, „RCI Banque“ siūlo draudimo paslaugas.

Z.E. transporto priemonių savininkai taip pat gali pasinaudoti pasiūlymu keliauti nevaržomai – jie lengvatinėmis sąlygomis gali išsinuomoti vidaus degimo varikliu varomą transporto priemonę ilgoms kelionėms. Ši paslauga bus teikiama „Renault Rent“ padaliniuose, taip pat partnerių tinkle visoje Europoje, o tai užtikrins plačią geografinę aprėptį.

Atsiskaityti reikės pasinaudojus paslauga – tiesiogiai agentūroje arba internetu.

Fleet Asset Management“ yra išskirtinė sistema, „Renault“ teikiama „Fluence Z.E.“ ir „Kangoo Z.E.“ pirkėjams, leidžianti realiu laiku valdyti transporto priemonių parkus. Ji visų pirma skirta automobilių parkų vadovams bei ilgalaikės nuomos bendrovėms. Sistema teikia kasdien atnaujinamą informaciją apie transporto priemonės nuvažiuotą atstumą, energijos sunaudojimą, baterijos įkrovimo lygį ir t. t. (maždaug šešiasdešimt informacijos srautų kiekvieną dieną). Šie duomenys leidžia efektyviau valdyti elektra varomų transporto priemonių parkus be automobilio naudotojo įsikišimo. Prieiga prie duomenų yra saugoma asmeniniu kodu.

PILDNAS ASORTIMENTAS ELEKTRA VAROMŲ AUTOMOBILIŲ UŽ PRIEINAMĄ KAINĄ

DIENOS RIDOS POTENCIALAS, NAUDOJANTIS Z.E. ELEKTROMOBILIAIS

Apie 87 procentai Europos vairuotojų, važinėjančių tankiai gyvenamose teritorijose, nuvažiuoja ne daugiau 60 km per dieną. Atsižvelgiant į tai, kad važiuojant NEDC kombinuotu ciklu su „Fluence Z.E.“ ir „Kangoo Z.E.“ modeliais galima atitinkamai įveikti 185 km ir 170 km bei 100 km „Twizy“ atveju (važiuojant miesto režimu), „Renault“ Z.E. asortimentas puikiai tinka kasdieniniam naudojimui.

Nuvažiuojamas atstumas gali skirtis priklausomai nuo greičio, kelionės tipo, šildymo sistemos ar klimato kontrolės naudojimo ir vairavimo stiliaus (sportiškas, įprastas, ekologiškas vairavimas). Skirtingai nuo vidaus degimo varikliais varomų automobilių, elektra varomos transporto priemonės yra ekonomiškiausios vairuojant intensyviame eisme miestuose. „Renault“ klientai galės pasinaudoti įvairiais automobiliuose įrengtais nuotoliniais įrankiais ir technologijomis, skirtomis padėti optimizuoti jų transporto priemonės nuvažiuojamą atstumą.

RENAULT“ ELEKTROMOBILIŲ ASORTIMENTAS BUS PRISTATYTAS IKI 2012 M. VIDURIO PRADEDANT „KANGOO Z. E.“ IR BAIGIANT „ZOE“

Kangoo Z.E.“ ir „Kangoo Maxi Z.E.“ (dvi ir penkios sėdimos vietos): elektrinis „Kangoo“. Prekyboje nuo 2011 m. spalio mėnesio.

Lengvųjų komercinių automobilių, kurių emisija lygi nuliui, rinka iš esmės apima prekybos įmonių automobilių parkus, prekybininkus ir organizacijas, atsakingas už žmonių vežimą, įskaitant vietos valdžios institucijas. Dėl pirmaujančio Europos lengvųjų komercinių automobilių gamintojo patirties „Renault“ gali pasiūlyti tris „Kangoo Z.E.“ versijas, skirtas patenkinti įvairius naudotojų poreikius. Greta jų teikiamo precedento neturinčio vairavimo komforto, šių transporto priemonių keliamoji galia yra tapati automobiliams su vidaus degimo varikliais.

Fluence Z. E.“: pirmasis prieinamas elektra varomas sedanas. Prekyboje nuo 2011 m. lapkričio mėnesio.

Kiekvienoje iš trijų šalių, kuriose „Renault“ sudarė sutartis su „Better Place“ (Izraelis, Danija ir Australija), „Fluence Z.E.“ bus pirmasis elektrinis automobilis, siūlantis neribotą nuvažiuojamą atstumą dėl stotelių, kuriose bus galima pasikeisti bateriją. Ši paslauga bus prieinama tiek parkų operatoriams, tiek ir privatiems automobilių vairuotojams. Europoje „Fluence Z.E.“ visų pirma turėtų sudominti automobilių parkų savininkus, ieškančius prestižinio elektra varomo sedano, kurio emisija važiavimo metu lygi nuliui.

Priklausomai nuo šalies, klientams, kurie iš anksto užsisakė elektromobilį, bus suteikta pirmumo teisė 2011 m. rugsėjo pabaigoje užsakyti „Kangoo Z.E.“ arba „Fluence Z.E.“.

Twizy“: beprecedentis mobilumo mieste sprendimas. Prekyboje nuo 2011 m. gruodžio mėnesio.

„Twizy“ – beprecedentis mobilumo mieste sprendimas. Savo vikriu valdymu jis atrodo artimas motorolerių ir motociklų pasauliui, tačiau jo suteikiamas saugumas ir komfortas artimas keturratei transporto priemonei. „Twizy“ yra „Renault“ 2016 – Drive the Change“ plano simbolis; siūlomos dvi jo versijos:

 • „Twizy 45“, kuriam vairuoti kai kuriose šalyse vairuotojo pažymėjimas nebus būtinas.
 • „Twizy“, kuriam vairuoti vairuotojo pažymėjimas bus būtinas.

Ženevoje buvo pristatyti du įrangos lygiai („Urban“ ir „Technic“). Trečiasis – „Twizy Color“, kuriame pabrėžiama smagioji „Twizy“ pusė, – bus pristatytas Frankfurto automobilių parodoje. Ši versija gali būti su mėlynos, raudonos arba žalios spalvų lipdukais ant stogo, šonų ir automobilio viduje ant apmušalų ir daiktadėžės. Šis apipavidalinimas gali būti papildytas ypač išskirtiniais, priderintos spalvos deimantinio spindesio aliuminio lydinio ratlankiais. Pasirenkamų durelių kaina – 550 eurų (įskaitant PVM, klientams, kurie rezervavo automobilį iš anksto) – atspindi „Twizy“ orientaciją į prieinamos kainos segmentą. Šios dvi naujos funkcijos gali būti užsakytos iš anksto tinklalapyje www.renault-ze.com.

ZOE Preview“: kompaktiškas mini elektromobilis, užtikrinantis gerovę kasdien ir kiekvienam. Šis demonstracinis automobilis parodo, kaip atrodys „ZOE“, automobilių salonus pasieksiantis 2012 m. viduryje.

„Zoe Preview“ yra demonstracinis automobilis, pristatantis būsimąjį kompaktišką, visiškai elektra varomą mini „Renault“ automobilį „ZOE“. Nuo 2012 m. vidurio „ZOE“ taps pavyzdiniu „Renault“ judėjimo „inovacijos kiekvienam“ ir rūpestį aplinka skatinančiu modeliu bei naujos gamintojo dizaino strategijos pavyzdžiu. Papildoma informacija: www.media.renault.com.

Z.E. TRANSPORTO PRIEMONĖS: PROTINGAS PASIRINKIMAS

„Renault“ elektromobilio įsigijimo kaina ir išperkamosios nuomos išlaidos bus artimos lygiavertei automobilio su dyzelinio varikliu versijai (išskaičiavus mokesčių lengvatas). Tačiau, priklausomai nuo rinkos, Z.E. elektromobilio energijos sąnaudų kaina sudarys nuo dešimtadalio iki penktadalio automobilio su vidaus degimo varikliu sąnaudų kainos. Pavyzdžiui, „Kangoo Z.E.“ ir „Fluence Z.E.“ atveju, energijos įkrovimas 170 km arba 185 km atstumui įveikti atitinkamai kainuos 2 eurus (priklausomai nuo vietos elektros energijos kainos), o tai suteikia visiškai naują perspektyvą, lyginant su vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių degalų kaina. Atsižvelgiant į tai, kaip nebrangu juos įsigyti ir eksploatuoti, „Renault“ elektromobiliai yra patrauklus variantas tiek verslo klientams, tiek ir privatiems automobilių vairuotojams.

Kainų santrauka

Z.E. modelis Kaina su išskaičiuota didžiausia įmanoma mokestine subsidija Kaina neišskaičiavus subsidijų Mėnesinė akumuliatoriaus nuomos kaina
Fluence Z.E.“ Expression“

20 900 €

Su PVM

Dynamique“

21 900 €

Su PVM

Expression“

25 900 €

Su PVM

Dynamique“

26 900 €

Su PVM

Nuo 82 € su PVM (pagalba įskaičiuota)

(10 000 km/m.,

36 mėn.)

Kangoo Z.E.“ 15 000 € (be PVM) 20 000 € (be PVM)

Nuo 75 € be PVM, (pagalba įskaičiuota)

(15 000 km/m.,

48 mėn.)

Kangoo Maxi Z.E.“

(2 / 5 sėdynės)

16 200 / 17 000 €

(be PVM)

21 200 / 22 000 €

(be PVM)

Twizy Urban 45“ NC 6 990 € su PVM

Su papildoma durų įranga: 550 €*

Nuo 50 € su PVM, (pagalba įskaičiuota)

(7 500 km/m., 36 mėn.)

Twizy Urban“ NC 7 690 € su PVM

Su papildoma durų įranga: 550 €*

Twizy Color“ NC 7 990 € su PVM

Su papildoma durų įranga: 550 €*

Twizy Technic“ NC 8 490 € su PVM

Su papildoma durų įranga: 550 €*

ZOE“ atitinkanti „Clio Diesel“ NC NC

* kaina klientams, kurie rezervavo Z.E. elektromobilius.

KAIP VEIKIA ELEKTRINIS VARIKLIS…

 • Motoras-reduktorius: elektriniai varikliai sudaryti iš statoriaus, kuris sukuria besisukantį magnetinį lauką, savo ruožtu sukeliantį rotoriaus sukimąsi aplink variklio veleną. Pats variklis sujungtas su reduktoriumi, kuris perduoda sukimo momentą ratams vienu perdavimo santykiu. Ši kombinacija, žinoma kaip motoras-reduktorius, užtikrina tolygų linijinį pagreitį. Jis niekada neužgęsta, nes nėra sankabos. Automobilis važiuoja atbuline eiga varikliui tiesiog sukantis priešinga kryptimi. Elektriniai varikliai pasižymi puikiu energijos naudingumo koeficientu (90 proc.), kuris yra gerokai pranašesnis už 25 proc. siekiantį vidaus degimo variklių naudingumą.
 • Elektroninis srovės valdiklis: elektros energija perduodama motorui-reduktoriui per srovės moduliavimo įrenginį, kuris apima ir valdiklį. Jis paverčia 400 V nuolatinę įtampą į trifazę kintamąją srovę, tiekiamą į statorių. Tame pačiame korpuse kaip ir valdiklis esantis transformatorius paverčia akumuliatoriuje kaupiamą 400 V DC elektros srovę į 12 V DC srovę, skirtą įprastinių automobilio borto prietaisų ir pagalbinių funkcijų maitinimui (interjero ir eksterjero apšvietimas, garso sistema, elektriniai langai, ir t. t.).
 • Paskirstymo dėžė paskirsto elektros srovę varikliui, baterijai, klimato kontrolės ir šildymo sistemoms. Joje taip pat yra namų tinklo įkroviklis, kuris konvertuoja 220 V AC įtampą į 400 V DC, reikalingą baterijos įkrovimui.
 • Pradėjus gamybą, „Fluence Z.E.“ ir „Kangoo Z.E.“ bus varomi „Continental“ pagamintais ir surinktais elektros varikliais. Nuo 2013 m. pradžios „Renault“ pradės pati gaminti elektrinius variklius Cleon gamykloje Prancūzijoje.
 • Šiemet „Renault“ nustatė aukštesnius kriterijus, kuriuos transporto priemonės privalo atitikti, tam, kad gautų „Renault eco²“ žymą.
 • Transporto priemonės gali būti žymimos „Renault eco²“ žyma, jei yra gaminamos ISO 14001 standartą turinčioje gamykloje, į aplinką išmeta mažiau nei 120 g CO2/km (arba naudoja biodegalus) ir jose naudojamo perdirbto plastiko dalis viršija septynis procentus bendro plastiko kiekio.
 • „Renault“ pasinaudojo 2011 m. Frankfurto automobilių paroda ir pademonstravo tris „Renault“ „eco²“ čempionus: „Clio“ „TCE 100“, „Megane“ „dCi 110 EDC“ ir „Scenic“ „Energy dCi 130“.
Renault eco² čempionas „Clio“

„TCe 100“

„Mégane“

„dCi 110 EDC“

„Scénic“

„Energy dCi 130“

GAMYKLA

(ISO 14001)

Flins (Prancūzija) Palencia (Ispanija) Douai (Prancūzija)
VAŽIAVIMAS KELIU

CO2 emisija

119 g/km 110 g/km 115 g/km
PERDIRBIMAS

Perdirbto plastiko dalis

8 proc. 11,7 proc. 15,2 proc.
 • „Renault“ aplinkos apsaugos strategija yra grindžiama jos gaminamų automobilių ekologinio poveikio, daromo kiekviename jų gyvavimo cikle (gamybos, pristatymo, naudojimo keliuose ir perdirbimo), sumažinimu.
 • „Renault“ dar kartą patvirtino, kad jos tikslas yra tapti pirmaujančia Europoje automobilių gamintoja pagal CO2 emisijas. Jos gaminamų transporto priemonių vidutinė emisija yra viena mažiausių (135 g/km) Europos rinkose (ACEA vidurkis: 140 g CO2 kilometrui). Šis skaičius iki 2013 m. turėtų dar sumažėti iki 120 g kilometrui, o iki 2016 m. – iki mažiau kaip 100 g kilometrui, nes kompanijos strategija yra grindžiama vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių degalų sunaudojimo sumažinimu ir elektra varomų transporto priemonių naudojimo skatinimu. „Renault“ tikslas yra pasiekti 95 g kilometrui CO2 emisiją, kurią automobilių gamintojams Europos Komisija nurodė pasiekti iki 2020 m.

RENAULT“: siekti aukštos kokybės

Mūsų patikimumas pripažintas nepriklausomų analitikų ir žiniasklaidos. Nauja partnerystė su „Daimler“ yra dar vienas įrodymas, kad mūsų gaminamų automobilių patikimumas yra plačiai pripažintas, ypač kalbant apie transmisijos ir variklio veikimą. Tai yra nuolatinės pažangos kokybės kontrolės srityje pastaraisiais metais rezultatas, o mūsų aljansas su „Nissan“ leido „Renault“ grupei įgyvendinti tvirtas, nuoseklias ir tarptautiniu mastu standartizuotas procedūras. Šiandien patikimumas yra mūsų kompanijos genetinio kodo dalis, kelianti klientų pasitikėjimą. Tai viena pagrindinių mūsų prekės ženklo stipriųjų pusių.“ Jean-Pierre Vallaude („Renault“ vyresnysis grupės kokybės viceprezidentas).

RENAULT KOKYBĖ: PLAČIAI PRIPAŽINTA

Nepriklausomų analitikų ir žiniasklaidos nuomone, „Renault“ reiškia patikimumą:

 • Vokietijos automobilininkų organizacijos ADAC apžvalgoje visų nuo 2006 m. gaminamų „Renault“ automobilių patikimumas buvo įvertintas „gerai“ ar net „puikiai“. Beveik 13 mln. tiražu leidžiama ADAC „Pannenstatistik“ (Breakdown Statistics) yra laikoma geriausia tokio pobūdžio ataskaita Vokietijoje ir visoje Europoje. Joje vertinami nuo vienų iki šešerių metų senumo automobiliai. Pastaruosius šešerius metus iš eilės vertinto „Twingo“ patikimumas įvertintas kaip „geras“ ar net „puikus“. Dabartinis „Megane“ modelis sulaukė lygiai tokio paties įvertinimo nuo pat pristatymo 2006 metais.
 • Gerbiamas Prancūzijos žurnalas „L’Automobile“ kasmet išleidžia Top 100 patikimumo lentelę. Daugiau nei 80 modelių iš 25 gamintojų yra vertinami pagal kokybę (salono erdvė, medžiagos, apdaila, dažymas, kėbulas, įranga ir t. t.) ir patikimumą (mechaninės problemos arba kiti gedimai, kuriems reikia remonto). Diagramos duomenys gaunami iš žiniasklaidos atstovų kelyje atliktų bandymų ir klientų atsiliepimų. „Twingo“, vertinamas už tvirtumą, pastaruosius dvejus metus buvo pripažintas patikimiausiu mažu miesto automobiliu. „Scénic“ taip pat buvo įvertintas tarp geriausių savo klasėje. Pastaruosius dvejus metus ir naujasis „Megane“ buvo vienas geriausių savo segmente. Jis apibūdinamas kaip automobilis, kuris simbolizuoja „rimtą, tvirtą konstrukciją… kartu su visais naujais „Renault“ modeliais, naujoji „Megane“ siūlo puikų patikimumo lygį“.

GRIEŽTŲ PROCEDŪRŲ STANDARDIZACIJA IR KRUOPŠTI KONTROLĖ

Renault“ yra viena geriausių transporto priemonių gamintojų patikimumo atžvilgiu. Tą pasiekti padėjo visuotinė aukštesnių kokybės standartų „Renault“ programa, įgijusi didelį pagreitį 2003 metais. Kiekvienoje srityje „Renault“ įgyvendina tvirtas, kruopščiai vykdomas procedūras, padedančias užtikrinti jos gaminamų transporto priemonių patikimumą.

 • Renault-Nissan“ aljansas užtikrina aukštesnius standartus ir geresnes procedūras.

Aljanso dėka „Renault“ buvo paskatintina įgyvendinti japoniškus kokybės kontrolės metodus AVES forma (Alliance Vehicle Evaluation Standards – Aljanso automobilių vertinimo standartai): kiekvienoje transporto priemonių gamybos ir pristatymo srityje naudojama viena ir ta pati strategija. Taip įgyvendinami vis aukštesni kriterijai, skirti patenkinti klientų lūkesčius.

 • Renault Production Way“ (SPR) yra taikomas kiekvienai iš 38 „Renault“ grupės gamybos vietų.

Visose Renault gamyklose taikomi tie patys aukšti standartai ir vadovaujamasi tomis pačiomis aukštos kokybės kontrolės gairėmis. Kiekvienos gamyklos darbuotojai turi vieną ir tą patį prioritetą: padaryti viską gerai iš pirmo karto.

 • Visi „Renault“ darbuotojai, nuolatiniai ar įdarbinti laikinai, yra mokomi būti kiek įmanoma efektyvesni darbo vietoje (naudojant Dojo metodą), nes geresnė ergonomika užtikrina aukštesnės kokybės rezultatą.
 • Kiekviena darbo vieta turi kontrolės sistemas, kurios užtikrina gamybos nuoseklumą: jas sudaro departamento vadovas, kuris užtikrina sklandų darbą ir tinkamą darbo standartų laikymąsi, automatizuota patikra (kurią vykdo patys operatoriai) ir poka-yoke (japoniškas terminas įvardyti korektūrai, kad būtų išvengta bet kokių kokybės kontrolės klaidų, kai vienu metu vykdoma daug skirtingų užduočių). Daugelis šių sistemų yra „Renault-Nissan“ aljanso pamatiniuose nuostatuose išdėstyto pramonės etalono rezultatas.
 • Visos „Renault“ transporto priemonės kūrimo metu atidžiai tikrinamos, su jomis ekstremaliomis sąlygomis atliekami įvairūs bandymai. Tai tęsiasi iki pat galutinio etapo, su automobilių prototipų parkais.

Pavyzdžiui, 2008 m. „Renault“ atliko daugiau nei 100 naujų „Mégane“ važiavimo be sustojimo testą, kuris vyko tris mėnesius Turkijoje, Australijoje ir Rumunijoje. Per šį laiką automobiliai nuvažiavo beveik penkis milijonus kilometrų skirtingomis klimato ir eismo sąlygomis, siekiant įvertinti platų jų panaudojimo spektrą. Pirmą kartą šie bandymai vyko tarp gamybos išdavimo ir pardavimo paskelbimo – kitaip tariant, naudojant automobilius, kurie buvo visiškai identiški tiems, kurie buvo skirti pardavimui. Šiandien šie bandymai sudaro griežtos „Renault“ kokybės kontrolės procedūros dalį ir taikomi visiems modeliams, įskaitant elektra varomas transporto priemones.

VARIKLIAI, ATSPINDINTYS AUKŠTUS „RENAULT“ STANDARTUS

Jei tikitės laimėti Formulės 1 lenktynes, jūsų variklių patikimumas ir našumas turi būti nepralenkiamas: čia kompromisui nėra nė menkiausios galimybės. Šioje sporto šakoje, kuri yra neabejotinai viena iš sudėtingiausių pasaulyje, „Renault“ laimėjo ne vieną čempiono titulą. Metai po metų šie laimėjimai atskleidė dideles „Renault“ žinias ir gebėjimus mechanikos bei kokybės srityse.“ Bernard Rey, „Renault Sport F1“ prezidentas.

Nuo pat pirmųjų „Renault“ istorijos dienų Louis Renault suprato, kad jo mašinos turi būti išbandomos, siekiant pritraukti verslo dėmesį. 1898 m. gruodžio 24 d. jis savo „Voiturette“ užvažiavo iki Rue Lepic, kuri pasižymi vienu didžiausių nuolydžių visame Paryžiuje, viršaus. Šis bandymas leido jam gauti pirmuosius 12 klientų užsakymų.

Jau daugiau nei 30 metų „Renault“ naudoja savo patirtį kurdama variklius F1 (kuri yra pats geriausias bandymų poligonas), siekdama maksimaliai padidinti keliams skirtų automobilių variklių patikimumą. Galintis įvaldyti vieną kraštutinumą galės taip padaryti ir su kitais! „Renault Sport F1“ yra aukštųjų technologijų laboratorija, kuri prisideda prie „Renault“ transmisijų ir variklių tobulinimo. „Energy dCi 130“ yra puikiausias to pavyzdys: jo projektavimo, vystymo ir gamybos metu buvo atlikta daug procedūrų, bandymų ir laikytasi griežtos kokybės kontrolės.

NUO AUKŠTOS KOKYBĖS KONSTRUKCINIŲ SPRENDIMŲ…

Tikras „Renault“ konstruktorių technologinių žinių ir gebėjimų atspindys – „Energy dCi 130“ variklis, kuriame panaudota daugiau nei 30 patentuotų technologijų. Jis buvo suprojektuotas taip, kad būtų paprastas, efektyvus ir nebrangus – šiomis koncepcijomis vadovavosi konstruktoriai visą projekto vystymo laikotarpį. Pagrindinis dėmesys visada buvo skiriamas kokybiškiems sprendimams. „Energy dCi 130“ variklyje panaudotos naujausios „Design to Quality“ procedūros, kurios garantavo išskirtinius technologinių naujovių standartus kiekviename projekto etape. Tai tapo įmanoma dėl darbo jėgos kompetencijos ir pažangiausių įrenginių naudojimo pradedant projektavimu ir koregavimu (Triukšmo vibracijos stiprumo ir Mechaninių inovacijų padaliniuose, esančiuose Lardy, Prancūzijoje) ir baigiant gamyba (Cleon gamykloje, taip pat Prancūzijoje).

Aljanso pamatinių susitarimų pagrindu „Nissan“ kofinansuotas „Energy dCi 130“ buvo nuo pradžių iki galo sukurtas „Renault“ inžinierių.

… IKI AUKŠTOS KOKYBĖS GAMYBOS

„Renault“ gamykla Cleon, Prancūzijoje yra nepriekaištinga gamybinė bazė, kurios sėkmė yra grindžiama dirbančiųjų kompetencija. Tai yra pirmoji automobilių gamykla, kurioje nuo pat gamybos pradžios naudojami AGV (Auto Guided Vehicle technology – pristatymo robotai, kurie gabena detales į surinkimo liniją).

Gamykla laikosi „Renault Production Way“ (SPR) kodekso, grupės pramoninės vadybos standarto, siekdama užtikrinti, kad šioje naujoje linijoje būtų įgyvendinama tik geriausia gamybos praktika. Dėl to Cleon gamykloje visada dera puikus našumas ir labai aukšto lygio kokybės kontrolė.

 • Visi „Renault“ varikliai yra išbandomi gamykloje. Kiekvienas „Renault“ variklis yra testuojamas jam veikiant; tuo metu imituojama ir įrašoma apie 100 įvairių incidentų, tai – procesas, naudojamas M9R varikliui kartu su „Nissan“. Per penkerius metus varikio komponentų gedimo lygis sumažėjo nuo 15 000 dalių vienam milijonui (1,5 proc.) iki 2 000 dalių vienam milijonui (0,2 proc.) – tai reiškia daugiau nei septynis kartus mažiau problemų nei iki tol. Įkvėpta šios patirties „Renault“ tikisi pasiekti tą patį skaičių su R9M varikliu vos per dvejus metus.
 • Sunkus ištvermės bandymas ant galios stendo. „Energy dCi 130“ variklis buvo kruopščiai išbandytas ant stendo, siekiant užtikrinti jo tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Apie 30 variklių bendrai veikė apie 15 000 valandų ant galios stendų Lardy, o saujelė automobilių Aubevoye bandymų poligone Prancūzijoje įveikė 600 000 km.

Tiesiogiai per Twitter @renault_live http://twitter.com/renault_live

Kasdieniai atnaujinimai Facebook http://www.facebook.com/renault