„Opel Astra GTC“: priekinis panoraminis stiklas naujiems pojūčiams

· Įspūdingi vaizdai: inovatyvus priekinis panoraminis stiklas suteikia puikų matymą bei erdvės jausmą

· Galingi varikliai: dyzelinių variklių gamą papildė du nauji 1,7 l turbodyzeliniai 110 – 130 AG agregatai

Ruselsheimas. „Astra GTC“ klientai, užsisakę panoraminį priekinį stiklą, galės džiaugtis puikiu matomumu ir vaizdais, lyg kino teatro ekrane. Be to, toks priekinis stiklas gražiai atrodo ir iš išorės bei prideda sportiškam kompaktiškam kupė prabangos bruožą.

Didelis priekinis panoraminis stiklas tęsiasi iki automobilio stogo vidurio, tai vairuotojui bei keleiviams leidžia nevaržomai mėgautis erdvės pojūčiu bei vaizdais – saulėtu dangumi, praskriejančiais debesimis ar naktiniu miesto apšvietimu. Lyginant su kitais priekiniais automobilių stiklais, GTC modelyje nėra jokių sujungimų, trukdančių matomumui, todėl „Astra GTC“ vairuotojas, jo bendrakeleivis ar keleiviai gale, taip pat gali mėgautis vaizdais bei jaustis lyg nedidelio lėktuvo kabinoje. Priklausomai nuo pasirinktos įrangos variantų, šį unikalų  panoraminį stiklą galima bus užsisakyti papildomai, kaina prasidės nuo 1200 eurų (rekomenduojama kaina Vokietijoje su visais mokesčiais).

Inovatyvus panoraminis priekinis „Opel“ stiklas debiutavo ankstesniame „Astra GTC“ modelyje dar 2006 m. ir iki šiol jį jau yra užsisakę daugiau kaip 18 tūkst. klientų visoje Europoje.

Tobulindami šį išskirtinį elementą, „Opel“ inžinieriai iš Ruselsheimo pateikė 11 paraiškų patentams. Toks pat priekinis panoraminis stiklas galimas ir naujame „Zafira Tourer“ modelyje. Siūlydama inovatyvius automobilio priekinių stiklų sprendimus, „Opel“ vėl patvirtina savo pirmavimą šioje srityje. „Mūsų kūrybiniai dizaineriai drauge su inžinieriais nuolatos kuria bei tobulina išskirtinius langų sprendimus skirtingiems automobilių segmentams. Laikomasi „Opel“ tradicijų – norima klientams pasiūlyti kuo daugiau naujovių bazinėse versijose už prieinamą kainą,“ – sako Alanas Viseris (Alain Visser), „Opel“ rinkodaros viceprezidentas.

Galios išraiška ir sumanūs sprendimai

Iš išorės panoraminis priekinis stiklas integruojasi į vieną visumą su juodos spalvos metaliniu stogu. Priekinis ir vidurinis statramsčiai  bei stogo viršutinė linija taip pat padengti juodais dažais, kas dar labiau pabrėžia vientisumo įspūdį.

Nuo intensyvių ir akinančių saulės spindulių galima apsisaugoti įmontuotomis apsauginėmis susukamomis užuolaidėlėmis, kurios padės sukurti ir jaukią atmosferą. Jas galima naudoti pagal poreikį arba lengvai susukti su rankenėle. Apsauga nuo saulės komplektuojama su integruotu skydeliu nuo saulės, kuris pasislepia galinėje stogo dalyje.

Platesnė variklių gama: du nauji 110 ir 130 AG galios dyzeliai

Šių metų birželį prasidėjus naujos „Astra GTC“ užsakymams, buvo siūloma rinktis vieną iš penkių variklių su mechanine pavarų dėže. Tai keturi veržlūs nuo 1,4 l, 74 kW/100 AG iki 1,6 l (su turbina), 132 kW/180 AG benzininiai varikliai bei vienas 2,0 l, 121kW/165 AG turbodyzelinis „common-rail“  variklis.

Sportiško kompaktiško kupė dyzelinių variklių gamą papildė dar du nauji 1,7 l, 81 kW/110 AG ir 96 kW/130 AG turbodyzeliniai agregatai, kurių sukamieji momentai atitinkamai 280 Nm ir 300 Nm.  „Opel“ inžinieriai patobulino naujų variklių valdymą bei optimizavo degalų degimo procesą. Nauja degalų įpurškimo sistema mažina suspaudimo laipsnį bei slėgį variklyje iki 1800 barų, atlieka iki 5 įpurškimų vieno ciklo metu. Turbokompresorius su kintamos geometrijos turbina labai tiksliai valdomas specialių jutiklių dėka.

Visos „Astra GTC 1,7 CDTI ecoFlex“ versijos turės 6 laipsnių mechaninę transmisiją, o „Start/Stop“ įranga montuojama ir bazinėje versijoje. Šie sprendimai leidžia taupyti degalus, kurių sąnaudos neviršija 4,5 l/100km, o CO2 tarša – 119 g/km.

Šešių laipsnių automatinė transmisija bus galima nuo 2012 metų sausio mėn., ji bus komplektuojama su 1,4 l turbininiu benzininiu ir 2,0 turbodyzeliniu „common-rail“ varikliais. Pati galingiausia OPC versija debiutuos 2012 metais.