Vilniuje kasdien sutvarkoma 400 m² kelio dangos, kasmet nutiesiami 4 Gedimino prospektai

Vilniuje tarnybos kasdien sutvarko apie 400 m² kelio dangos, per metus tai siekia beveik 140 tūkstančių kvadratinių metrų, o tai yra keturis kartus nutiesti Gedimino prospektą. Sostinėje šiuo metu taip pat tiesiamas Vakarinis aplinkkelis, renovuojamas Gariūnų tiltas ir gatvė bei Žirnių gatvė.

„Susisiekimas yra vienas iš svarbiausių miesto prioritetų, taigi kasdiena dirbame – tiesiami keliai, atnaujinama dviračių, pėsčiųjų takų infrastruktūra. Mieste artimiausiu metu bus nutiesta daugiau nei 8 km naujų dviračio takų. Šiuo metu jau atnaujinta apie 3000 m² šaligatvių, 700 m² grindinio ir trinkelių, beveik 17000 m² žvyrkelių ir kelkraščių ir 5000 m² kiemų,“ – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Taip pat šiemet jau sutvarkyta beveik 1400 m bortų, 87,5 m laiptų, 54 m laiptų turėklų, įrengta 222 m metalinių atitvarų.

Kartu su miestiečiais savivaldybė šiuo metu vykdo 22 projektus, kurių metu bus renovuota apie 40 gatvių atkarpų. Savivaldybė padengs apie 50 procentų išlaidų, likusią dalį – gyventojai.

Šiuo metu tiesiamas Vilniaus vakarinis aplinkkelis, kurio ilgis – 9100 m, susideda iš trijų etapų: I etapas – nuo Oslo iki L. Asanavičiūtės g., II etapas – nuo L. Asanavičiūtės iki Ozo g., III etapas – nuo Ozo iki Ukmergės g. Planuojama viso projekto vertė – 655 mln. litų.

Gariūnų tilto, kurio ilgis – 170 m, pirmos dalies rekonstravimo darbai pradėti rugpjūčio 16 dieną. Antra tilto pusė bus tvarkoma kitais metais. Gariūnų gatvės, kurios ilgis – 2500 m, atnaujinimo darbus planuojame atlikti iki kitų metų pabaigos. Gariūnų tilto ir gatvės projekto vertė daugiau nei 46 mln. litų.

Žirnių gatvės, kurios ilgis – apie 3400 m, rekonstrukcijos projektas susideda iš trijų etapų: I etapas – nuo Dariaus ir Girėno g. iki Tyzenhauzų g., II etapas – nuo Tyzenhauzų iki Liepkalnio g. sankryžos, III etapas – nuo Liepkalnio g. sankryžos iki Vilniaus m. ribos .Pirmų dviejų etapų vertė yra apie 27 mln. litų.

Taip pat artimiausiu metu Žirnių gatvę planuojama sujungti su išvažiavimu iš Vilniaus oro uosto.

Vaizdo reportažas: http://www.youtube.com/watch?v=v4NYxTuSo7s