Adrenalino dozė

Ar daug žinote Europoje parduodamų automobilių, turinčių daugiau kaip 400 AG variklį, bet kainuojančių mažiau nei 150 tūkst. Lt? Išbandėme vieną tokių galiūnų.

Maždaug tiek Senajame žemyne kainuoja legendinis penktos kartos Chevrolet Camaro. Tiesa, už Atlanto šis kultinis automobilis su V6 312 AG varikliu kainuoja vos nuo 23 040 JAV dolerių (apie 57 tūkst. litų). Europoje siūlomi tik modeliai su V8 varikliais, o kainos prasideda nuo 38 990 eurų (134 515 Lt).

Chevrolet Camaro JAV pasirodė dar 2009 metais, tačiau Europos rinkai skirtas kupė ir kabrioletas buvo pristatyti tik šiųmetėje Frankfurto automobilių parodoje. Europinis Camaro turi kitokią priekinės dalies išvaizdą ir saloną, galinius LED žibintus ir, svarbiausia, gerokai patobulintą važiuoklę. Automobilis siūlomas su dviejų skirtingų versijų V8 varikliais. Su mechanine 6 pavarų greičių dėže komplektuojamas variklis turi 432 AG ir 569 Nm, su automatine – 405 AG ir 556 Nm. Pastarasis gali pasigirti „Active Fuel Management“ sistema, kuri esant nedidelėms apkrovoms atjungia keturis cilindrus. Ši technologija tikrai neprošal, nes gamintojas nurodo net iki 20,9 l/100(!) km siekiančias degalų sąnaudas mieste (vidutinės 14,1 l/100 km). O 329 g/km CO2 tarša „žalesnį“ europietį verčia griebtis širdies lašų.

Komfortiškas galiūnas

Vis dėlto degalų sąnaudas greitai pamiršti vien pažvelgęs į automobilį ir išgirdęs 6,2 litro V8 variklio riaumojimą. Kaip ir kitų amerikietiškų automobilių, jo salono apdailai panaudotos ne pačios aukščiausios kokybės medžiagos. Tačiau šiam jėga trykštančiam grobuoniui jos ir nereikalingos. Prietaisų skydelyje netrūksta senoviškų elementų, tik gaila, kad vairas toks pats, kaip kitų Chevrolet modelių. Iš šiuolaikinio automobilio atributų – ant priekinio stiklo projektuojami greičio, sūkių ir kiti parametrai, greičio palaikymo sistema, kelionės kompiuteris, galinio vaizdo kamera, USB jungtis, laisvų rankų įranga