Brolis dvynys


Čekiškas Škoda Citigo – lyg VW Up brolis dvynys. Ir nors pigesnis, tačiau atrodo šiek solidesnis ir išvaizdesnis.

Visi automobiliai negali būti simpatiški. Bet jei „Volkswagen“ koncerno mažylio Up broliui Citigo ir trūksta originalumo, ši spraga užtaisoma sumaniomis dizaino idėjomis. Tiesi, o ne lenkta kaip Up modelyje čeko šoninio galinio lango linija vizualiai mažylį pailgina. Galinės durelės ne vientiso stiklo, o turi kėbulo spalva nudažytą dalį – čekas už VW Up atrodo rimčiau ir tvirčiau. Nedidelė, bet maloni smulkmena: bagažinėje sumontuoti praktiški krovinių laikikliai.
Škoda Citigo kaip ir VW Up išrieda pro tos pačios gamyklos Bratislavoje Slovakijoje vartus. Automobiliai beveik nesiskiria dydžiu ir turi tuos pačius techninius sprendimus. Didelis atstumas tarp ašių ir patogios sėdynės siūlo kur kas didesnį komfortą nei galima tikėtis iš mažalitražio automobilio. Bazinėje komplektacijoje mažyliai turi elektrinį vairo stiprintuvą.
Nustebino varikliai: nors abu trijų cilindrų (60 ir 75 AG) varikliai neturi balansinio veleno, jie dirba stebėtinai švelniai ir nedaug vibruoja. Su varikliais komplektuojama penkių pavarų greičių dėžė, kitų metų gegužę bus pasiūlytas ir „automatas“. Kitąmet išvysime ir penkerių durelių modelius, taip pat variantą su ekologiška ir taupia suslėgtų gamtinių dujų įranga. Gaila tik, kad Lietuvoje kol kas yra tik kelios CNG dujų užpildymo stotys.