Kokiais degalais važiuoti?

Dyzelinas jau kainuoja beveik tiek pat, kiek benzinas. Dujų kainą irgi gerokai šovė į viršų. Susiklosčius tokiai situacijai, nusprendėme išsiaiškinti, kokį automobilį dabar labiausiai apsimoka vairuoti: benzininį, dyzelinį ar varomą dujomis?

Jau beveik penkerius metus Lietuvoje vyksta spartus automobilių parko „dyzelizavimas“. Taip teigia „Lietuva Statoil“ atstovai. Pasak bendrovės atstovo, mūsų šalyje dyzelino sunaudojama net tris kartus daugiau nei benzino. „Pirmą kartą dyzelino pardavimas aplenkė benziną 2010 metų birželį, o šiemet dyzelino populiarėjimo tendencija privačiame segmente tapo dar ryškesnė“, – pastebi „Lietuva Statoil“ pardavimų ir tiekimo departamento direktorius Giedrius Bandzevičius.

Panašius skaičius pateikė ir „Regitra“. Remiantis jų turimais duomenimis, Lietuvoje 46 proc. automobilių varomi benzinu, 42 proc. – dyzelinu ir 11 proc. – dujomis. Dar 0,12 proc., nors tiksliau reikėtų sakyti vos 1692 automobiliai, yra tie, kurių techniniuose pasuose įrašyta, kad tai hibridiniai (turi benzininį ir elektrinį variklį), varomi vien elektra ar „minta“ bioetanoliu. Akivaizdu, kad pastarųjų mašinų skaičius prilygsta lašui jūroje, todėl jų į savo skaičiavimus neįtraukėme.

Mūsų tikslas buvo išsiaiškinti, kokiais labiau įprastais degalais dabar važiuoti pigiausia: benzinu, dyzelinu ar dujomis. Taip pasielgti mus paskatino tas faktas, kad pastaruoju metu dyzelino kaina į viršų šovė kaip į kosmosą paleista raketa. Juk dyzelinas lapkričio pabaigoje kainavo beveik tiek pat, kiek benzinas. Iš karto pasakysime, kad gauti duomenis mus šiek tiek nustebino.

Dujomis važiuoti pigiausia

Skaičiuodami, kokiais degalais važiuoti pigiausia, pasirinkome du automobilius: VW Passat ir 5 serijos BMW. Pirmas – vienas populiariausių modelių Lietuvoje. Antrasis taip pat mėgstamas vairuotojų, tačiau dažniausiai perkamas su galingais varikliais, kurie sunaudoja daugiau degalų. Trumpiau tariant, VW Passat – taupesnis ir pigesnis, o BMW „penktukas“ – brangesnis, sportiškesnis ir daugiau degalų naudojantis automobilis.