Brangiausių automobilių kainos – kaip butų sostinės Senamiestyje


Daugiau nei pusė milijono litų už „Maybach 62“ ar „Ferrari 612 Scaglietti“. Tokie brangiausi automobiliai buvo parduodami pernai. Šiemet brangiausiai parduodamo naudoto automobilio kaina viršija 430 tūkst. litų, o naujo – net 800 tūkst. litų. Tokios prabangių naujų ir naudotų automobilių rinkos tendencijos pastebėtos, įvertinus lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt duomenis.
Įdomu tai, kad brangiausių automobilių kainos nenusileidžia sostinės Senamiestyje parduodamiems dviejų ar trijų kambarių moderniai įrengtiems butams, kurie kainuoja daugiau nei 350 tūkst. litų.
Šiuo metu brangiausias naujas automobilis, kurį galima oficialiai nusipirkti Lietuvoje, tai „Mercedes-Benz“ CL 65 AMG. Jo bazinės komplektacijos kaina 804 tukst. litų.

Per metus – apie 2200 prabangių naudotų automobilių
Lengvųjų automobilių rinkos ekspertai pastebi, kad prabangūs, daugiau nei 100 tūkst. litų vertės, automobiliai Lietuvoje parduodami retai. Pasak Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo, pernai portale pardavinėti apie 2,2 tūkst. prabangių naudotų automobilių, net 62 proc. daugiau negu 2010 metais.
„Pagrindiniai prabangių automobilių pirkėjai – pelningų įmonių aukščiausios grandies vadovai arba verslininkai. Verta pastebėti ir tai, kad brangūs automobiliai dažniausiai perkami ne fizinių, o juridinių asmenų,“ – taip pagrindinį prabangių automobilių pirkėją apibūdina V. Daukšas.
Dažniausiai pirkti prabangūs automobiliai pernai buvo BMW X5 (parduota 164 vnt.), „Audi Q7“ (40 vnt.) ir BMW X6 (28 vnt.).
Šiuo metu Autoplius.lt parduodama daugiau nei 500 automobilių, kurių kaina viršija 100 tūkst. litų. Tai rodo, kad prabangių automobilių pasirinkimas – nemažas.
„Mūsų atlikto tyrimo duomenimis, automobilį pirkėjai renkasi daugiau nei mėnesį. Natūralu, kad parduoti automobilį, ypač prabangesnį, taip pat užtrunka ne vieną dieną – potencialių pirkėjų, galinčių išleisti daugiau nei 100 tūkst. litų, Lietuvoje nėra daug“, – sako V. Daukšas.
Nuo „Maybach“ iki „Bentley“
Brangiausių naudotų automobilių kainos portale Autoplius.lt šiuo metu svyruoja nuo 350 tūkst. litų iki 430 tūkst. litų. Įdomu tai, kad yra pardavėjų, kurie skelbime nurodo sutinkantys automobilį keisti į nekilnojamąjį turtą.
2004 m. pagamintas sedanas „Maybach 62“ – šiuo metu brangiausias parduodamas automobilis (431,6 tūkst. litų) portale Autoplius.lt. Skelbime nurodoma, kad benzinu varoma transporto priemonė turi galingą 5,5 litro tūrio variklį, kuris pasiekia daugiau nei 550 arklio galių (AG).
Nemažą pinigų sumą automobilių pirkėjams teks sumokėti ir už ką tik iš gamyklos išriedėjusį 2012 m. BMW 650 kupė. Skelbime nurodoma, kad jis parduodamas už daugiau nei 424 tūkst. litų. 4,4 litro tūrio variklis pasiekia 407 AG. Automobilio aprašyme išskiriamas odinis salonas, masažinės sėdynės, elektra reguliuojama vairo padėtis ir pan.
Trečioje brangiausiųjų pozicijoje – 2010 m. pagamintas visureigis „Audi Q7”. Kaune parduodamo 6 litrų tūrio variklį turinčio automobilio kaina – daugiau nei 358 tūkst. litų. Skirtingai nei pirmieji du automobiliai, pastarasis naudoja ne benziną, o dyzeliną.
Tik šiek tiek už „Audi Q7“ pigesnis yra „Aston Martin Vanquish“, kurio kaina daugiau nei 357 tūkst. litų. 2005 m. gamybos kupė automobilio viduje „tūno“ galingas 5,9 litro tūrio variklis.
Prabangių automobilių sąrašai neįsivaizduojami be „Bentley“. Būtent penktoje Autoplius.lt brangiausiųjų vietoje yra 350 tūkst. litų kainuojantis „Bentley Continental“. Vilniuje parduodamas automobilis pagamintas 2006 metais. 6 litrų tūrio variklis gali pasiekti net 600 AG.
Netrūksta ir istorinių automobilių
Ne mažiau už naujas ir prabangias transporto priemones kainuoja ir istoriniai automobiliai ar motociklai.
Istorinio automobilio statusą galėtų gauti automobiliai pagaminti seniau nei prieš 30 metų ir jau 15 metų nebegaminami. Įvertinus Autoplius.lt duomenis, šiuo metu brangiausiai parduodamas yra 1933 m. pagamintas „Mercedes-Benz“ kabrioletas. Aštuntąjį dešimtmetį baigiantis elegantiškas „senukas“, kurio varikio tūris tėra 1,5 litro, įvertintas 165,7 tūkst. litų.
Pasak V. Daukšo, portale šiuo metu parduodama apie 200 senesnių nei 30 metų automobilių. „Lietuvą galima pavadinti senovinių automobilių šalimi, nes VĮ „Regitra“ užfiksuoti 130 tūkst. automobilių, kurių senesni negu 30 metų amžiaus. Žinoma, absoliuti dauguma iš jų yra sunykę arba nebeegzistuojantys ir neturi jokios išliekamosios vertės“, – sako Autoplius.lt vystymo vadovas.
Tarp brangiausių motociklų išsiskiria naujas, tik pernai pagamintas, „Can-Am Spyder“. Keturračio motociklo kaina 83,2 tūkst. litų. Skelbime nurodoma, kad keturtaktis 990 kubinių centimetrų variklis gali pasiekti 100 AG.