Mažas automobilis – didelės viltys

Kovo mėnesį Ženevos parodoje „Opel AG“ koncernas lankytojus ketina nustebinti kompaktiniu Opel Mokka SUV automobiliu.

Gurmanų užeigoje kavos mėgėjai dažnai užsisako puodelį moka kavos. Tai ypatinga pupelių rūšis iš Jemeno. Nuo šio rudens tokį pageidavimą girdės ir Opel pardavėjai, kai salonuose pasirodys naujasis Mokka modelis. Kaip stipri kava pažadina žiovaujančiuosius, taip ir mažasis SUV, pagamintas naudojant Opel Corsa platformą, turėtų pagyvinti iki šiol vangų Opel pardavimą.

Naujasis penkiavietis SUV – kresnas ir tvirtas. Jis atrodo didesnis, nei yra iš tikrųjų. Nors jo ilgis vos 4,28 m, Mokka turi plačią tarpvėžę ir aukštą prošvaisą. Be to, mažąjį SUV bus galima užsisakyti net su 19 colių dydžio ratlankiais.

Kai dizaineriai braižė pirmuosius būsimo automobilio eskizus, jie orientavosi į egzotiškus Daihatsu Terios ir Suzuki SX4/Fiat Sedici modelius. Kol vokiečių dizaineriai išsijuosę plušėjo, rinkoje spėjo debiutuoti čekų Škoda Yeti, japonų Nissan Juke ir britų Mini Countryman. Ir štai pagaliau atėjo ta diena, kai „Opel AG“ koncernas pagaliau pristato savo mažąjį SUV modelį.

Jaunesniems pirkėjams

Gamintojas nevengia burti iš kavos tirščių. „Opel Mokka bus patrauklus jaunesniems, iki 45 metų amžiaus pirkėjams“, – sako „Opel“ koncerno dizaino skyriaus vadovas Malkolmas Wardas. Vyresnio amžiaus vairuotojai įvertins kaip lengva į šį naująjį SUV įsėsti ir gerą matomumą.