„Fiat“ penktą kartą pripažinti mažiausiai aplinką teršiančiais automobiliais


Italijos automobilių koncerno „Fiat Group Automobiles“ inovatyvūs sprendimai aplinkosaugos srityje sulaukė dar vieno pripažinimo – penktus metus iš eilės iš visų pernai Europoje parduotų automobilių „Fiat“ pasiekė mažiausią anglies dvideginio (CO2) emisijos lygį. Šį koncerno pasiekimą patvirtino pasaulyje lyderiaujanti autotyrimų bendrovė „JATO Dynamics“.

Praėjusiais metais „Fiat“ automobiliai pasiekė vidutiniškai 118,2 g/km CO2 emisijos lygį arba 4,9 g/km mažiau nei 2010 m. Iš viso per penkerius metus „Fiat Group Automobiles“ sumažino vidutinę CO2 emisiją 14 proc. – nuo 137,3 iki 118,2 g/km. Ir tai jau yra ženkliai mažiau nei Europos Sąjungoje nustatytas rodiklis 2015 m. – iki 130 g/km.

Koncerno atstovų teigimu, tai labai svarbus viso koncerno darbo aplinkosaugos srityje pasiekimas ir  įvertinimas, skatinantis ir toliau skirti ypatingą dėmesį inovatyviems sprendimams. Kaip vienus svarbiausių pastarųjų metų technologinių sprendimų koncernas išskiria „ekologiškiausiu“ pasaulyje pripažintą benzininį TwinAir variklį su turbina, alternatyvių degalų, metano/angliavandenilio (LPG) naudojimą bei ekonomišką ir ekologišką vairavimą skatinančios „eco:Drive“ technologijos įdiegimą „Fiat“ automobiliuose.

Visos „Fiat“ automobilių draugiškumą aplinkai lemiančios technologijos yra kuriamos po „Air Technologies” prekės ženklu. Per 20 paskutinių metų rinkai pristatyta daugybė „Air Technologies” pažymėtų revoliucinių sprendimų, kurie neturi neigiamo poveikio aplinkai ir išsaugo itališkiems automobiliams būdingą vairavimo malonumą.

Anot įgaliotosios „Fiat“ atstovės Baltijos šalyse „Autobrava“ vadovo Lino Paulausko, „Fiat“ automobilių pirkėjai Lietuvoje taip pat skiria vis daugiau dėmesio mažiems automobilių aplinkos taršos rodikliams ir dažnai šią priežastį pamini kaip lemiamą, renkantis „Fiat“ automobilius.

UAB „Autobrava” yra įgaliotoji „Alfa Romeo” ir „Fiat“ atstovė Baltijos šalyse bei „Jeep“ atstovė Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė užsiima prekyba naujais „Fiat“, „Fiat Professional“, „Alfa Romeo“ ir „Jeep“ automobiliais, jų remontu bei prekyba atsarginėmis dalimis.