Naujasis „Opel Combo”: krovininis ir keleivinis

· Galimos keleivinio „Tour” bei krovininio „Cargo” versijos

· Pasiūlius daugiau komercinių automobilių, produktų gama tampa išbaigta

· Platus variklių pasirinkimas: dyzeliniai, benzininis bei suslėgtų gamtinių dujų

· Didžiausia savo klasėje krovininio skyriaus talpa bei patogus pakrovimas

· Konkurencingos bazinės versijos kainos prasideda nuo 45 255 litų (su mokesčiai Baltijos šalyse)

Riuselsheimas. Trečios kartos naujasis „Opel Combo” nustato naujus modelio įvairiapusiškumo standartus bei didžiuojasi „klasėje geriausiais” funkcionalumo bei praktiškumo rezultatais dėl ko jis tampa lyderiu kompaktinių komercinių automobilių klasėje Europoje. Dėka įvairiapusiškumo, naujasis „Combo“ praplečia „Opel“ produktų gamą – krovininio komercinio automobilio keleivinė versija puikiai tinka laisvalaikiui bei šeimai.

Universalus automobilis turės skirtingas kėbulo versijas ir yra gaminamas „Opel“ komercinio partnerio „Fiat Doblo“ furgono (šis modelis yra išrinktas tarptautiniu „Metų furgonu 2011″) pagrindu. Tikimasis, kad tai sustiprins „Opel“ plėtrą komercinių automobilių srityje.

Be savo didesnių „brolių“ „Vivaro“ (iki 2,9 t) ir „Movano“ (iki 4,5 t), naujasis „Combo“ klientams pasiūlys ypač konkurencingas tris modelio versijas. Šis trio stiprina „Opel“ komercinių automobilių segmentą ir tampa jo pagrindine ašimi.

Augant kompaktinių komercinių automobilių segmentui, manoma, kad iki 2015 metų Europos keliais jų važinės daugiau nei milijonas. Prognozuojama, kad 62 proc. „Combo“ pardavimų sudarys krovininis „Cargo“ variantas, o 38 proc. – keleivinis „Tour“ variantas.

„Opel Combo” parduodamas nuo 1985 metų, o esamos kartos versija nuo 2001 ­– ųjų. Universalumo koncepcija – darbui, šeimai, laisvalaikiui – tapo labai populiari. Kasmet Europoje parduodama daugiau nei 72 tūkst. „Combo“. Net ir po daugelio šio produkto gyvavimo metų, „Combo” vis dar išlieka populiarumo viršūnėje Europos rinkose.

Platus kėbulo stiliaus spektras

Dėka universalumo „Combo” atitinka daugelį kriterijų. Yra du pagrindiniai kėbulo tipai: su ilgesnės ir trumpesnės bazės važiuokle (2755 mm/3105 mm). Abu kėbulo tipai galimi kaip komercinės krovininės („panel van“) su arba be krovinio skyriaus stikline pertvara bei 5 ar 7 sėdimų vietų keleivinės versijos. Variantas su trumpesne ratų baze gali būti pasirinktas su standartinio aukščio ar aukštesniu stogu. Universalus „Combo“ patogus profesionaliam naudojimui versle bei puikiai tinkamas šeimos kasdieniams poreikiams ar laisvalaikiui.

Geriausi klasėje krovinių skyriaus duomenys

Naujojo „Opel Combo” krovinio gabenimo bei pakrovimo galimybės geriausios segmente. „Cargo“ versijos su ilgesne ratų baze (3105 mm) krovinio svorio bei talpinimo duomenys įspūdingi: gali gabenti iki 4,6 m3 tūrio krovinį, kurio svoris siekia iki 1 t (su vairuotoju), o galinė ašis atlaiko didžiausią segmente svorį – iki 1450 kg. „Combo“ gali gabenti ir ilgiausią krovinį (3400 mm ilgio bei 1550 mm aukščio). Čia įrengtos plačios, didžiausios segmente galinės durys – 1455 aukščio ir 1231 pločio bei žemas įkrovimo aukštis – 54,4 cm.

Keleivinis „Combo Tour” turi penkias sėdimas vietas, ilgesnę ar trumpesnę ratų bazę, standartiškai montuojamas slankiojančias duris šone, atidaromas duris gale ar dvigubas asimetriškas duris. Penkiavietis keleivinis variantas su trumpesne ratų baze galimas ir su aukštesniu stogu. Keleivinė versija pasižymi puikiomis gabenimo galimybėmis ­– bagažo skyrius (ilgesnė ratų bazė) siekia iki 3200 l, o pakrovimo svoris iki 800 kg.

Plati variklių gama

Naujasis „Opel Combo“ gali būti su vienu iš 6 variklių: 4 dyzelinių, vienu benzininiu bei vienu suslėgtų gamtinių dujų, kuris gali būti varomas ir benzinu. Visi varikliai gali būti montuojami su degalus taupančia „ecoFlex“ technologija bei „Start/Stop“ įranga. Bazinė dyzelinė 1,3 CDTI bei „Combo“ CNG versijos taip pat yra su „ecoFlex“ technologija, kas sumažina ir CO2 taršą.

Nauji „Opel Combo“ dyzeliniai varikliai turi naujausią „common-rail“ technologiją, oksidacijos katalizatorių bei dyzelino kietųjų dalelių filtrą. 1,3 CDTI 66kW/90 AG „ecoFlex“ degalų sąnaudos svyruoja nuo 4,8 – 4,9 l/100 km , o emisija – nuo 126 g/km – 129 g/km, priklausomai nuo kėbulo versijos bei stogo aukščio. Tai reiškia, kad varikliai dirba efektyviausiai kompaktinių komercinių automobilių segmente. Tik aukštos specifikacijos keleivinė „Combo Tour“ versija yra siūloma su galingu 1,6 CDTI varikliu. Šis variklis komplektuojamas su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže, bet galimas ir su automatizuota „Easytronic“ 5 laipsnių mechanine pavarų dėže. Galingesnių variklių skalėje yra 1,6 CDTI 77kW/105 AG bei 2,0 CDTI 99kW/135 AG agregatai, pastarasis yra vienas populiariausių „Combo“ dyzelinių variklių. Šie varikliai komplektuojami su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže, o dėl 320 Nm sukamojo momento jie tampa galingiausiais klasėje.

Klientai, kuriems patinka ramesnio darbo benzininiai varikliai, neliks nusivylę 1,4 70kW/95 AG agregatu, o tie kurie vertina alternatyvaus kuro variklius gali rinktis „1,4 CNG ecoFlex“ agregatą (88kW/120 AG). Variklis kuris gali būti varomas tiek CNG, tiek benzinu pasižymi taupumu bei veiksmingumu. 1,4 „CNG ecoFlex“ turi 22 litrų kuro baką ir 95 litrų suskystintų gamtinių dujų talpą (130 litrų ilgesniojoje versijoje). Su šiuo kuro kiekiu automobilis gali atitinkamai nuvažiuoti iki 625 km ir 750 km.

Ilgesni techninio aptarnavimo intervalai, mažesnės eksploatacinės išlaidos

Dėl mažų degalų sąnaudų, mažų techninės priežiūros kaštų – privalomų apsilankymų intervalai ilgi ­– „Opel Combo“ tampa vienu ekonomiškiausių automobilių savo segmente. Eksploatacijos išlaidas mažina nustatyti ilgesni techninio aptarnavimo intervalai. Pavyzdžiui, benzininės ir CNG versijos turi būti techniškai aptarnaujamos tik kas 30 tūkst. km, o dyzelinė – kas 35 tūkst. km arba 1 kartą per metus.

Komercinis krovinis „Combo Cargo“ (66kW/90AG) puikiai iliustruoja „Combo“ efektyvumą. Vidutinės eksploatacijos išlaidos kompaktinių komercinių automobilių segmente sudaro 21 581 eurų per 5 metus ar 100 tūkst. km ridai. „Combo“ eksploatacijos išlaidos šiam laikotarpiui sudaro 20407 eurų, t.y. 1174 eurų mažiau. Vadinasi, šis modelis yra 850 eurų pigesnis nei jo artimiausi konkurentai (kainos atitinka Vokietijos rinką).

„Bi-link“ tipo galinė pakaba

Tikslus valdymas, aktyvios ir pasyvios saugos įranga kilsteli „Combo” aukščiau konkurentų. Inovatyvi „Bi-link” tipo galinė pakaba užtikrina puikų valdymą bei tolygų važiavimą. Kompaktiška ir kinematinė galinės ašies jungtis praplatina galinių ratų arkas iki 1,23 m, dėl ko tampa patogu gabenti Europoje standartinio dydžio krovinio paletes. Galinė ašis atlaiko iki 1450 kg krovinio svorio, tad „Combo“ pasižymi dideliu talpumu.

Funkcionali ir ergonomiška kabina

Naujojo „Combo Cargo“ keleivių kabina yra funkcionali ir praktiška. Ergonomiški ir patogūs sprendimai sukuria draugišką aplinką. Čia įrengtas dokumentų laikiklis prietaisų skydelyje, daiktadėžė kabinos stoge, didelės dėtuvės durelėse, bei kitos praktiškos dėtuvės. Galima naudoti visas septynias sėdimas vietas (trečioji eilė sėdinių gali būti išimama) arba galines sėdynes galima sulankstyti 60:40 santykiu.

„Opel Combo“ bus trijų įrangos lygių: „Essentia“, „Enjoy“ ir „Cosmo“, kurie patenkins bet kurį kliento poreikį. Standartinėje „Essentia“ (taikoma „Combo Cargo“) įrangoje yra vairo stiprintuvas, elektra valdomi priekiniai langai, oro pagalvė vairuotojo pusėje, ABS ir EBD (elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo sistema). Standartinėje keleivinėje „Tour“ versijoje visuomet montuojama „ISOFIX“ vaiko kėdutės tvirtinimo sistema priekinėje keleivio sėdynėje bei antros eilės šoninėse sėdynėse.

„Enjoy” ir „Cosmo” keleivinės versijos įrangą galima rinktis iš kelių variantų. Klientai interjero medžiagas, stilių, saugos bei komforto funkcijas gali pasirinkti pagal savo skonį. Papildomai galima rinktis praslydimo kontrolės sistemą (ARS) bei elektroninę stabilumo sistemą (ESP) komplektuojamą su stabdymo asistentu bei judėjimo įkalnėn sistema.

Konkurencingos kainos

Nepaisant patrauklios įrangos bei ekonomiškumo, naujasis „Combo“ vilioja ir kaina. Bazinio krovininio „Cargo“ modelio su 70kW/95 AG 1,4 litro benzininiu agregatu kaina prasideda nuo 47 465 litų (be PVM Vokietijoje). Todėl šūkis – „daug automobilių, bet mažai pinigų“ skamba įtikinamai. Karlas – Friedrichas Stracke, „Opel/Vauxhall“ generalinis direktorius atskleidė naujojo automobilio strategijos svarbą: „Pristatydami trečios kartos „Combo“, mes praplėtėme savo produktų gamą tokiu automobiliu, kuris gali sėkmingai konkuruoti kompaktiškų komercinių ir daugiafunkcinių automobilių segmente. Esame tikri, kad „Combo“ netrukus rinkoje užsitarnaus universalaus ir ekonomiško automobilio vardą. Tai padės augti ir mūsų prekės ženklui.“