MINI vairuotojai išbandė jėgas MINI automobilių servise


Sekmadienį, balandžio 29 d., iš įgaliotosios MINI atstovės Lietuvoje „Krasta auto“ techninio aptarnavimo centro Vilniuje išriedėjo būrys šiltajam sezonui pasiruošusių spalvingų MINI automobilių. Visi norintys MINI automobilių vairuotojai buvo pakviesti į edukacinį, praktinį renginį „MINI Vitaminai“, kurio metu galėjo patys išbandyti jėgas servise ir atlikti būtiniausius savo automobilio paruošimo šiltajam sezonui darbus.
„Įvertinę tai, jog dauguma vairuotojų ne visai žino, kas slepiasi po jų automobilio variklio dangčiu, nusprendėme MINI vairuotojams suteikti galimybę ne tik iš arčiau pamatyti savo automobilį, bet ir patiems stoti į mechaniko vietą bei susipažinti su naujausia serviso technika, kuri daugumai galbūt atrodo šiek tiek mistinė“, – sakė „Krasta auto“ Vilniaus serviso paslaugų skyriaus vadovas Martynas Janėnas.
Jo teigimu, MINI automobilių vairuotojams tokia originali renginio forma, kuomet galima ne stebėti, bet patiems įsitraukti į procesą, buvo pasirinkta neatsitiktinai – juk MINI automobilių vairuotojai pasižymi aktyviu gyvenimo būdu bei ypatingu dėmesiu savo automobiliams.
Kiekvienam į renginį „MINI Vitaminai“ atvykusiam vairuotojui ir jo MINI automobiliui buvo paskirta speciali vieta „Krasta auto“ techninio aptarnavimo centre, kur padedant kvalifikuotiems serviso darbuotojams, vairuotojai buvo supažindinami su serviso ypatumais bei taisyklėmis ir mokomi savo automobilio apžiūros.
„Savo automobiliams neabejingi MINI vairuotojai atidžiai klausėsi serviso darbuotojų nurodymų ir su jų bei naujausios diagnostinės įrangos pagalba atliko savo automobilio kompiuterinę diagnostiką, padedančią nustatyti  automobilio techninę būklę. Taip pat MINI vairuotojai savo automobiliuose tikrino alyvos kiekį, stabdžių sistemą bei važiuoklę, oro slėgį padangose ir pan.“, – sakė M. Janėnas.
Kaip teigia renginyje dalyvavęs klubo „MiniPeople“ narys Jurgis Seika, vairuojantis 2009 m. „Mini Coooper S“, renginio įspūdžiai ir nauda viršijo visus lūkesčius.
„Visų pirma, maloniai nustebino tai, kaip sudėtingos įrangos pilna serviso zona pavirto į jaukią MINI svetainę, kurioje laisvai užteko vietos ir mums, ir mūsų Mini’ukams. Turėjome progą pabendrauti kiek neįprastoje aplinkoje,  o visų svarbiausia, pamatėme ir pajutome, kaip veikia šiuolaikiškas automobilių servisas, kodėl ir kiek užtrunka viena ar kita operacija ir kodėl ją būtina atlikti su tam tikrais įrankiais ir ne kaip kitaip“, – sakė J. Seika.
Susipažinęs su serviso ypatumais, „MINI Vitaminai“ dalyvis dar kartą įsitikino, jog geriau savo automobilį patikėti šią sritį išmanantiems profesionamas. „Gerai, kad išlaukiau šio renginio, nes vedamas smalsumo ir nežinojimo, jau būčiau padaręs žalos, bandydamas pašalinti vieną mechaninį gedimą savo jėgomis“, – sakė jis.
Anot J. Seikos, kadangi MINI automobilių vairuotojai turi išskirtinį požiūrį į savo automobilius ir jiems skiria kur kas daugiau dėmesio nei kiti vairuotojai savo transporto priemonėms, tokio pobūdžio renginiai yra labai naudingi ir galėtų tapti tradicija.
„Krasta auto, įvertinusi „MINI Vitaminų“ renginio naudą, planuoja tokio tipo renginį organizuoti ir kitąmet, tik prasidėjus šiltajam sezonui, kuomet būtina tinkamai paruošti savo automobilį, siekiant užtikrinti efektyvų visų sistemų veikimą ir automobilio ilgaamžiškumą.