Statomas „Omnitel 1000 km lenktynių“ miestelis


Savaitgalį užvirę dideli darbai šalia A11 ir A13 kelių (Klaipėda – Liepoja ir Palanga – Kretinga) sankirtos neatpažįstamai pakeitė dar neseniai ties įvažiavimu į didžiausiąjį mūsų šalies kurortą Palangą buvusią laukymę.

Per 13 metų, kai čia be pertraukų rengiamos ne tik Baltijos šalis garsinančios „Omnitel 1000 km lenktynės“, kasmet per labai trumpą laiką išaugantis lenktynių miestelis – būtina liepos 18 d. prasidėsiančių lenktynių infrastruktūra – jau mažai ką bestebina.
„Lietuviai jau įprato prie kiekvieną vidurvasarį kurorto veidą gerokai pakeičiančių permainų, tačiau varžybas rengiančios VšĮ „Promo events“ kolektyvui ir jo talkininkams kasmet sukurti į lenktynes atvykstančius sportininkus ir žiūrovus tenkinančią infrastruktūrą – nemenkas iššūkis, – teigia varžybų organizatorių technikos direktorius Vytautas Juodagalvis. – Tačiau dirbame lenkdami užduočių grafikus, todėl neabejoju, kad paskutinę dieną prieš priimant svečius beliks apžiūrėti bei įvertinti atliktus darbus ir, jei prireiks, pataisyti kai kuriuos mažmožius.“
Kasdien vis labiau savo kontūrus įgaunančiame „Omnitel 1000 km lenktynių“ miestelyje darbai užvirė nuo didžiausio ir sunkiausio objekto – jau iškilusio, per 1000 kvadratinių metrų plotą užimančio „Lenktynių klubo“ ir jo vidaus įrangos darbų, kuriuos atlieka „Expo Vakarai“.
Varžybose akredituotų žurnalistų darbui jau pastatytas ir 100 kvadratinių metrų ploto spaudos centras, kuriame vidaus įrangos darbus atlieka STS (Scenos technikos serviso), o elektros įranga visuose objektuose pasirūpins „Cramo“ specialistai.
Pradedama statyti ir dar didesnį plotą užimanti dengta scena, į kurią po varžybų kops ne tik lenktynių nugalėtojai ir prizininkai, bet ir kurioje visus susirinkusius linksmins mėgstamiausios šalies pramogų ir estrados žvaigždės. Būtent čia vyks nugalėtojų sutikimo didysis koncertas, kurį nuo 19 val. iki pat renginio pabaigos tiesiogiai transliuos LNK.
„Lyginant su ankstesniais metais šiemet darbų padaugėjo, nes gerokai daugiau konstrukcijų teks sumontuoti komandoms skirtuose boksuose, – teigia „Promo events“ atstovas Martynas Tankevičius. – Šiemet visos ekipos galės džiaugtis naujos konstrukcijos dviaukščiais su stogu boksais, kuriuos kartu su „Storent“ ir pagalbininkais iš Lietuvos Lancia klubo jau baigiame montuoti“.
Dykvietėje iškilęs „Omnitel 1000 km lenktynių“ miestelis – tai ne vien pramogoms ir darbui skirti pavilijonai ir scenos. Tai ir teisėjų postai, varžybų organizatorių laikina buveinė, pagaliau net ir ne vien įprastos metalinės tvoros, kurios juos visą 2994 metrų ilgio Palangos trasą ir kuria „Omnitel 1000 km lenktynių“ dalyviai liepos 21-ąją turės įveikti 334 ratus.
„Šiandien pradėjome montuoti apsauginius pamatinius blokus, sveriančius po toną ir kurių turėsime pakloti net 215, – pasakoja šiuos darbus vykdančios Klaipėdos UAB „Perdanga“ ūkio priežiūros tarnybos viršininkas Stasys Muižė. – Lenktynių organizatoriams talkiname jau ne pirmi metai. Įgijome ne tik patirties, turime tam ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir reikalingą techniką, todėl darbai neužtruks, o paskutinius blokus sumontuosime trečiadienį, kai bus jau uždaryta trasa. Mūsų rūpestis – kad lenktynių trasa būtų maksimaliai saugi tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams“.

Trasos apsaugai naudojami ne tik šie masyvūs pamatų blokai ar metalinės tvoros, bet ir paprasčiausia „stop“ juosta, įspėjanti žiūrovus, kad į ja paženklintą teritoriją brautis nevalia. Tokios juostos bus panaudota per 10 kilometrų.
Šalia Palangos jau bebaigiančiame kilti lenktynių miestelyje apstu ir akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti bus paklota per 5 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis jau netrukus pasklis signalai apie šių metų „Omnitel 1000 km lenktynes“.