Pavojingai greiti

Net 95 proc. vairuotojų viršija greičio limitą – tokius rezultatus atskleidė „Renault” vairavimo mokyklos atliktas tyrimas. Ketvirtadalis apklaustųjų mano, kad greičio viršijimas 20 km/h nėra pavojingas ir tik kas dvidešimtas vairuotojas niekada neviršija leistino greičio.*

Greičio nepritaikymas prie vairavimo sąlygų yra viena iš pagrindinių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių. „Padidėjus greičiui, suprastėja automobilio valdomumas ir reikšmingai pailgėja stabdymo kelias”, sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius. „Tai labai pavojinga kritinėse situacijose, ypač tada, kai nepatyrę vairuotojai, neturėdami reikiamų įgūdžių, nesugeba tinkamai bei skubiai sureaguoti į iškilusią situaciją.”

Net 62 proc. „Renault” vairavimo mokyklos apklausoje dalyvavusių žmonių viršija greitį, jei tai leidžia sąlygos, 7 proc. kai neveža kitų keleivių, o 26 proc. mano, kad nedidelis (iki 20 km/h) greičio viršijimas yra nepavojingas. Daugiau nei 9 iš 10 apklausoje dalyvavusių žmonių prisipažino, kad vairuoja greičiau nei yra leistina.

Spidometro rodiklių stebėjimas yra labai geras įprotis, nes dažniausiai važiuojama greičiau, nei yra manoma vairuojant. Tai ypač pastebima šiuolaikiniuose automobiliuose, kurių važiavimo sąlygos yra labai komfortiškos. „Turėtumėte būti ypač atsargūs, kai po ilgo važiavimo greitkeliu ar automagistrale, kur yra leidžiamas didelis greitis, grįžtate į vietinį kelią su griežtesniais greičio apribojimais”,teigia „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Leistinas lengvųjų automobilių greitis Lietuvoje:

Gyvenvietėse: 50 km/h

Keliuose su asfalto ar betono danga: 90km/h

Kituose keliuose: 70km/h

Automagistralėje: 130 km/h (žiemos sezonu 110 km/ h)**