Į „Metų automobilio 2013“ karūną – net 38 pretendentai

Lapkričio 5-ąją vieno iš pagrindinių renginio rėmėjų – ADB „ERGO Lietuva“ rūmuose startavo jau šešioliktąjį kartą paeiliui surengtas konkursas „Metų automobilis 2013“. Šiemetinis Lietuvos žurnalistų autoklubo renginys sumušė visus jo rekordus : į pagrindinę ir kitas svarbias nominacijas taikosi net 38 naujausi, Lietuvoje ką tik pasirodę automobiliai. Tai beveik tris kartus daugiau, nei jų varžėsi prieš penkiolika metų vykusiame pirmajame konkurse, kuriame dalyvavo 14 automobilių.

Ir pernai, ir užpernai dalyvavo po 32 automobilius. Šiemet – net 38. Nors rekordai puošia renginį, tačiau toks skaičius gal kiek net ir slegia, ypač vertinimo komisijos narius, kuriems teks nepavydėtinai daug padirbėti, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas ir šio projekto vadovas Valdas Valiukevičius. – Iš kitos pusės toks verslininkų dėmesys renginiui, išreikštas rekordiniu konkurse dalyvaujančių automobilių skaičiumi, liudija jo svarbą bei reikalingumą”.

38 naujausi automobiliai – tai beveik viskas, ką gali pateikti jų gamintojų atstovai Lietuvoje.

Daugiausia – 5 naujausius „Ford“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ modelius – konkursui pateikė didžiausia naujų automobilių prekybos bendrovė Lietuvoje „Inchcape Motors”. Po tris į renginį delegavo „Hyundai”, „Kia” ir „Volkswagen” įgaliotieji atstovai. Konkurse dalyvauja beveik visų gamintojų modeliai, parduodami ir aptarnaujami Lietuvoje. Nuo pačių paprasčiausių ir pigiausių, įperkamų praktiškai absoliučiai daugumai šalies žmonių, iki žvėriška galia trykštančių monstrų su naujausiomis, moderniausiomis aplinką tausojančiomis ir kuro sąnaudas mažinančiomis technologijomis, kainuojančių netoli arba ir per 200 tūkst. litų.

Bankas rinks „Metų jaunimo automobilį 2013“

Įspūdinga 38 automobilių rikiuotė priešais ADB „ERGO Lietuva“ rūmus neliko nepastebėta. Kol vyko spaudos konferencija, žiūrovai įdėmiai apžiūrinėjo konkurso dalyvius, kurių dauguma – dar nematyti. Tarsi ruošdamiesi antrosios pagal svarbą nominacijos „Tautos automobilio 2013“ rinkimams mintyse jie ieškojo savo geriausiojo.

„Geriausio automobilio, kuris tiktų kiekvienam, nebūna. Jie, kaip ir žmonės, skiriasi įvairiomis savo savybėmis. Kas vienam bus esminė priežastis renkantis automobilį, kitam – tik papildoma vertė, neturinti jokios įtakos sprendimui jį įsigyti, – spaudos konferencijoje kalbėjo AB DNB banko projektų vadovas Arūnas Lekavičius. – Būtent šis gilias tradicijas turintis konkursas leidžia mums visiems pamatyti, kas vyksta rinkoje, o, įvertinus profesionalų nuomonę, ir išsirinkti geriausiai tam tikru gyvenimo tarpsniu tinkantį automobilį“.

A.Lekavičius atskleidė paslapties šydą nuo dar vienos renginį gaubusios naujovės : šįmet DNB bankas įsteigė naują – „Metų jaunimo automobilio 2013“ nominaciją.

„Rinkdami jį mes pasitelksime naujųjų komunikacijų suteikiamą laisvę ir pakviesime Facebook socialiniame tinkle visus diskutuoti, balsuoti ir kartu išrinkti, kuris automobilis 2013 metais bus vertas šio garbingo titulo“- sakė A. Lekavičius.

Bandymai – Druskininkų apylinkėse

Kas ko vertas iš 38 konkurso dalyvių iš dalies paaiškės jau po bandymų stovyklos, kurios baze pagal tradiciją ir šiemet tampa „Reginos” viešbutis Druskininkuose. Automobiliai lapkričio 21-25 dienomis bus bandomi vertinimo komisijai gerai žinomais Druskininkų ir jų apylinkių keliais.

Išbandyti labai įvairius ir kartu labai skirtingus automobilius, pajusti ne tik jų privalumus, bet ir skirtumus, reikia aukščiausios kokybės, saugiausių žieminių padangų.

„Tęsdami ilgalaikes tradicijas „Continental“ gamintojai laiko nemenka garbe aprūpinti konkurso „Metų automobilis 2013“ dalyvius „apavu“, – kalbėjo koncerno pardavimų Baltijos šalyse, Baltarusijoje ir Kaliningrade vadybininkas Donatas Barcys. – Lygiai prieš 60 metų „Continental“ pradėjo gaminti žiemines padangas. Įgyta patirtis leidžia tikėtis, kad konkurso automobiliai bus aprūpinti saugiausiomis, aukščiausios kokybės bei ne vieno testo nugalėtojomis – „Continental“ žieminėmis padangomis. O jos savo ruožtu komisijos nariams leis maksimaliai išbandyti automobilius ir pajusti kuris ko vertas“.

D.Barcys priminė, jog „Continental“ – vienas iš pirmaujančių pasaulyje tiekėjų, automobilių gamintojams siūlantis ne tik padangas, bet ir stabdžių, pavarų ir važiuoklės sistemas bei komponentus, prietaisus, informacinius ir pramoginius sprendimus, automobilinę elektroniką, techninius elastomerinius produktus. Neveltui Europoje kas trečias naujas automobilis nuo konvejerio nurieda būtent su „Continental“ padangomis.

Saugumas – svarbiausia

Eismo saugumo problemos – neatsiejama „Metų automobilio“ konkursų dalis. Tai įrodo ne tik tradicinė „Saugiausiojo automobilio“ nominacija.

Ne tik domėtis naujausiais automobiliais, bet ir pasirūpinti savo saugumu skatina ir nuolatinis konkursų rėmėjas – ADB „ERGO Lietuva“. Įmonės Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas įsitikinęs, jog tinkama automobilio priežiūra ir atsakingas vairuotojo elgesys gali išgelbėti nuo didelių nelaimių bei nuostolių, o patikimas draudimas užtikrina greitą ir efektyvią pagalbą, jei nelaimės visgi nepavyko išvengti.

„Džiaugiamės pastaraisiais metais didėjančiu vairuotojų atsakingumu, tačiau su nelaimėmis dar susiduriame beveik kasdien. Todėl tokie renginiai, kaip „Metų automobilio“ rinkimai, – puiki proga priminti visiems eismo dalyviams saugumo svarbą. Mums rūpi, kad kiekvienas vairuotojas užtikrintų tiek savo, tiek keleivių saugumą. Tuo pačiu šis renginys yra ir maloni pažintis su naujais automobiliais, kurių vairuotojams ERGO ruošia išskirtinius pasiūlymus ir itin palankias draudimo sąlygas“, – spaudos konferencijoje žadėjo A. Pilčicas.

Finalas – per LRT televiziją

„Metų automobilis 2013“ ir kitų pagrindinių nominacijų laureatai bus paskelbti gruodžio 9 d. tiesioginėje transliacijoje iš renginio televizija tituluojamos LRT televizijos studijos. Trečią kartą konkursų istorijoje finalą ir pagrindinių nominacijų paskelbimą visos Lietuvos gyventojai turės progą stebėti tiesiogiai. Tikimasi, kad jie bus itin aktyvūs ir rinkdami „Tautos automobilį 2013“.

„Tautos automobilio“ rinkimus rengia didžiausio šalies dienraščio – „Lietuvos ryto“ interneto portalas lrytas.lt, pateiksiantis įvairią su konkursu susijusią žodinę ir vaizdo informaciją, itin svarbią visos šalies gyventojams, renkantiems antros pagal svarbą renginio nominacijos laureatą.

Balsuoti už labiausiai patinkantį automobilį galima jau dabar, nuo lapkričio 5-osios iki pat konkurso finišo, gruodžio 9 d.

Apsispręsti gyventojams „Tautos automobilio“ rinkimuose padės ir konkurso radijo stotis „Kelyje“, kurios eteryje skambės specialios šiam renginiui skirtos laidos.

Metų automobilis 2013“ dosje:

Varžosi 38 naujausi automobiliai (abėcėlės tvarka):

„Audi A3“, „Audi A6 Allroad“, BMW 320i, „Chevrolet Malibu“, „Citroën DS5“, „Dacia Lodgy“, „Fiat 500 L“, „Ford B-MAX“, „Ford Focus“, „Ford Ranger Wildtrak“, „Hyundai i20“, „Hyundai i30“, „Hyundai i30 CW“, „Honda Civic“, „Honda CR-V“, „Isuzu D-Max“, KIA cee‘d“, „KIA cee‘d Sportswagon“, „KIA Optima“, „Lexus GS 450h“, „Mazda CX-5“, „Mercedes-Benz A“, „Mercedes-Benz GLK“, „Mitsubishi Outlander“, „Opel Mokka Cosmo“, „Peugeot 208“, „Peugeot 301“, „Renault Clio”, „SEAT Ibiza”, „Subaru BRZ“, „Subaru XV”, „Škoda Rapid“, „Toyota GT 86“, „Toyota Yaris Hybrid“,„Volkswagen Golf“, „Volkswagen Passat Alltrack“, „Volkswagen Up!“, „Volvo V40“.

Konkurso vertinimo komisija:

Ramūnas Fetingis („Autopilotas“), Linas Butkus („Playboy“), Renaldas Gabartas („TopGear”), Mindaugas Grinius („Lietuvos rytas”), Dainius Leonavičius (LNK laida „Ne vienas kelyje“), Tadas Markevičius („Delfi“), Jurgis Paplaitis („AutoBild Lietuva“), Gediminas Petryla („Autocar“), Ilona Staškutė („Lietuvos žinios“), Valdas Valiukevičius („Keturi ratai“).

Pagrindinės nominacijos:

„Metų automobilis 2013“, „Tautos automobilis 2013“, „Metų visureigis 2013“, „Metų miesto visureigis 2013“, „Metų jaunimo automobilis 2013“, „Verslo klasės automobilis“, „Saugiausias automobilis“, „Gražiausio dizaino automobilis“, „Moterų aistros automobilis“, „Sportiškiausias automobilis“ ir kt.