Penki „Renault“ varikliai – dešimtuke

Sebastianas Vettelis iškovojo antrąją vietą didžiojo prizo lenktynėse JAV ir „Red Bull Racing-Renault“ užtikrino 2012 metų konstruktoriaus titulą.

Sebastianas įžangines lenktynes Austine, Teksase, pradėjo iš „pole“ pozicijos ir pirmavo iki 42 rato (iš 56), kai Lewisas Hamiltonas jį aplenkė 0,6 sekundėmis. Šiuo metu Sebastianas 13 taškų pirmauja prieš savo varžovą Fernando Alonso, baigusį lenktynes 3 pozicijoje.

Lotus F1“ komandą atstovaujantys Kimis Raikkonenas ir Romainas Grosjeanas finišavo atitinkamai šeštoje ir septintoje pozicijoje. Pirmoje lenktynių dalyje Kimis buvo pirmaujančiame ketvertuke, tačiau per antrąjį sustojimą boksuose prarado laiko ir jį aplenkė Massa ir Buttonas. Romainas po apsisukimo penktajame rate ir ankstyvo sustojimo boksuose greitai atsitiesė ir pasiekė finišą pelnydamas dvigubus taškus ir užimdamas savo komandai ketvirtąją vietą konstruktorių įskaitoje.

Williams F1“ komandos narys Pastoras Maldonado ir Bruno Senna finišavo devintoje ir dešimtoje pozicijose bei pelnė „Renault“ varikliams penkias ir dešimties geriausių pozicijų. Antrasis iš eilės komandos finišas pelnant taškus buvo pasiektas po sunkaus pirmojo rato ir įtempto mūšio baigiamajame varžybų etape.

Caterham F1“ komanda su Vitaly Petrovu ir Heikki Kovalainenu užsitikrino 17-tą ir 18-tą pozicijas.

Markas Webberis iš „Red Bull Racing“ dėl 17-jame rate patirto generatoriaus gedimo nepasiekė finišo.
Sebastianui 13 taškų pirmaujant prieš Alonso, artėja sezono finalas. Kimis Raikkonenas šiuo metu yra trečioje, Hamiltonas – ketvirtoje, Markas – penktoje pozicijoje. „Red Bull Racing“ turi neįveikiamus 440 taškų konstruktorių įskaitoje, „Ferrari“ – 367, „McLaren“ – 353 taškus. „Lotus F1“ yra surinkusi 302 taškus, „Williams F1“ su 76 taškais yra aštuntoje vietoje, „Caterham“ išlieka 11 pozicijoje.