Ž. Savickas pasaulio rekordo sieks Druskininkuose

„Metų automobilio 2013“ konkursas šią savaitę persikelia į tradicinę bandymų stovyklą Druskininkuose. Vertinimo komisijos nariai trečiadienį įsikurs renginio bazėje „Reginos“ viešbutyje. Šalia esančioje T.Kosciuškos gatvėje druskininkiečiai kasdien galės matyti visus 38 konkurse dalyvaujančius automobilius.

Kartu su komisija į Druskininkus susiruošė ir stipriausias pasaulyje žmogus Žydrūnas Savickas. Tačiau galiūnas atvyksta ne grožėtis konkurse dalyvaujančiais automobiliais ar mėgautis labiausiai besivystančiame šalies kurorte siūlomais malonumais, o siekti pasaulio rekordo vilkdamas drauge sukabintus konkurse dalyvaujančius automobilius.

Rekordo gimimą fiksuos agentūra „Factum“, o būsimas pasiekimas turėtų rasti eilutę ir „Guinnesso“ rekordų knygoje, kurioje faktų apie lietuvius dar nėra daug.

Renginys vyks ateinantį sekmadienį, lapkričio 25 d., 12 val. pačioje Druskininkų miesto širdyje, T. Kosciuškos gatvėje, šalia „Reginos“ viešbučio.

„Idėja vilkti sukabintus „Metų automobilio“ konkurso dalyvius prieš kelis metus kilo šio projekto autoriui Valdui Valiukevičiui, tačiau įtemptame mano darbų grafike galimybė realizuoti sumanymą atsirado tik šiemet, – renginio spaudos centrui sakė Ž. Savickas. – Kadangi tokio rekordo dar nesu siekęs nei aš, nei kiti, pasiūlymas labai įdomus“.

Ž. Savickui ne vieneriose varžybose yra tekę tempti vilkikus, sveriančius po 10-20 tonų. Daugiausiai, net 38 tonas svėręs lėktuvas, – sunkiausia galiūnui tekusi tempimo rungtis, su kuria jis sėkmingai susitvarkė.

38 konkurse dalyvaujančių automobilių bendras svoris – gerokai per 50 tonų.

„Tačiau patempti 38 tonas sveriantį lėktuvą ir tokio pat svorio sukabintų lengvųjų automobilių vilkstinę – du skirtingi dalykai, – sako Ž. Savickas. – Mat lėktuvas į kelio dangą remiasi daug mažesniu ratų skaičiumi, negu jų turi, sakykim, 30 standžiąja vilktimi sukabintų lengvųjų automobilių. Todėl ir trinties arba sąlyčio su keliu plotas, kurį sunkiausia įveikti, pirmuoju atveju daug mažesnis.“

Kita, kiek daugiau nerimo galiūnui kelianti aplinkybė, – oro sąlygos.

„Aišku, rekordo siekti būtų palankiausia vasarą, tačiau „Metų automobilio“ konkursai vasarą nevyksta. Nors lapkričio pabaiga neišvengiamai bus vėsoka, tačiau svarbu, kad tik nelytų ar nesnigtų“, – viliasi stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Ž. Savickas.

Šiandien dar sunku pasakyti, kiek automobilių pasiseks išjudinti rekordo siekiančiam Žydrūnui, tačiau bendra velkamų automobilių masė sieks 30, o galbūt ir daugiau tonų.

Nemenkas triūsas teko ir šio renginio organizatoriams, supirkusiems visas standžiąsias vilktis iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos parduotuvių ir net iš jomis prekiaujančių turgaus prekeivių. O atlikus pirmuosius bandymus ir įvertinus, kiek galiūnas gali pavilkti automobilių, skubos tvarka jų užsakyta papildomai pagaminti Kelmėje.

Beje, į Druskininkus atvyksta dar vienas Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis, kuris specialiu prietaisu kels konkurse dalyvaujančius automobilius ir kvies kiekvieną norintį šioje rungtyje pasigalynėti su juo.

Su šiuo stipruoliu ketina susigrumti ir konkurso „Metų automobilis 2013“ vertinimo komisijos rinktinė. Kas stipresnis – vienas galiūnas ar 10 žurnalistų – išvysime sekmadienį T.Kosciuško gatvėje.

Beje, į renginį susirinkusiam jaunimui siurprizą pateikė DNB bankas, žadantis pakviesti išbandyti jaunimui skirtus automobilius.

Konkurse „Metų automobilis 2013“ dalyvaujančių automobilių tempimo rungtis:

Sekmadienis, lapkričio 25 d., 12.00 val., Druskininkai, T. Kostiuškos gatvė

Rekordų sieks stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas

Atskiras Vido Blekaičio šou

Jaunimo automobilių bandymai

Muzika, garsūs komentatoriai

Žydrūno Savicko trumpa vizitinė kortelė:

  • Gimė 1975 m. liepos 15 d. Biržuose
  • 191 cm ūgio 170 kg svorio atletas pagerino per 50 pasaulio rekordų
  • Daugiau nei 20 pasaulio rekordų autorius
  • Tituluojamas stipriausiu visų laikų pasaulio žmogumi
  • 7 kartus laimėjo stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto varžybose „Arnold‘s Strongest Man Clasic“
  • 5 kartus pasaulio galiūnų čempionas
  • 4 kartus pasaulio komandinio čempionato nugalėtojas
  • 3 kartus Europos galiūnų čempionas
  • 13 kartų Lietuvos galiūnų čempionas