„Twizy Way” iš „Renault Store”

Twizy Way by Renault” yra „Renault” kompanijos įdiegta „Twizy” elektromobilių nuomos sistema. Paslaugą pristačiusi internete (www.twizyway.com), „Renault” atidaro „Twizy Way by Renault” parduotuvę pagrindinėje Saint-Quentin-en-Yvelines traukinių stotyje.

Saint-Quentin-en-Yvelines aglomeracijos centre įsikūrusioje naujoje parduotuvėje klientai gali gauti išsamią informaciją ir užsiregistruoti. Parduotuvė veikia nuo pirmadienio iki penktadienio (12:00 – 19:00).

Po 4,5 mėnesio trukusio testavimo ir 2 mėnesių pasiruošimo, „Renault” prašymu kompanija „House of Common Knowledge” (HCK) atliko tyrimą apie vartotojų požiūrį į paslaugą. Net 92 proc. apklaustųjų naudojimasis „Twizy Way by Renault” paliko gerus įspūdžius. Pasak apklaustųjų, kasdieninėse vairavimo situacijose „Twizy” turi daug privalumų: „trumpos kelionės yra kur kas malonesnės ir paprastesnės”, „ši sistema išsprendžia automobilio statymo problemą, o po verslo susitikimo galima naudoti kitą transporto būdą (nuosavą automobilį, traukinį ir t.t.)”. Dalijimosi automobiliu idėja vartotojams yra „pasitenkinimo ekologišku elgesiu (miestuose mažiau užterštumo ir automobilių)” sinonimas.

Vartotojai taip pat vertina paslaugos siūlomą laisvę. Galimybė palikti automobilį ten, kur nori, yra didelis žingsnis pirmyn: „tai – patraukliausia „Twizy Way by Renault” savybė!”, „galimybė palikti „Twizy” bet kurioje paslaugos zonos vietoje yra pagrindinė šios sistemos sėkmės paslaptis.”

Testavimo metu paslauga buvo patobulinta, suteikiant galimybę išmaniųjų telefonų turėtojams prisijungti prie sistemos naudojantis nauja aplikacija.

Teigiama apklaustųjų reakcija rodo novatoriško „Renault” dalijimosi automobiliu sistemos paklausą. „Twizy Way by Renault” pritaikytas vartotojams, norintiems naudotis keliais skirtingais transporto būdais.

Įgyvendinant „Renault“ idėją buvo atsižvelgta į besikeičiantį santykį su automobiliu, ypač – miestuose ir priemiesčiuose, o paslaugos sėkmė įrodo toliaregišką kompanijos požiūrį į naujas mobilumo formas.


Mobilumo paslaugų ir daugiafunkcinės įrangos programų vadovas Thierry Viadieu teigia: „Matydama programos sėkmę ir toliau plėtodama novatorišką mobilumo strategiją, „Renault” planuoja pristatyti Twizy Way by Renault” kituose miestuose ir pritaikyti ją specifinėms vartotojų grupėms, pavyzdžiui, kitų kompanijų darbuotojams.”

Saint-Quentin-en-Yvelines vykdomas „Twizy Way by Renault” projektas yra skatinimas toliau plėtoti tvarų mobilumą. Šis sprendimas patenkina kasdienius transporto poreikius ir papildo platų viešojo transporto pasirinkimą regione.

Saint-Quentin-en-Yvelines aglomeracijos prezidentas Robertas Cadalbertas sakė: Reikia naudotis visomis įmanomomis transporto galimybėmis. Turėdami dalijimosi elektromobiliais sistemą, galėsime ne tik kovoti su užterštumu, bet ir dėl automobilių mažėjančių erdvių problema. Ši unikali paslauga dar kartą parodo novatorišką Saint-Quentin-en-Yvelines požiūrį į tvarų mobilumą.

Apie Saint-Quentin-en-Yvelines aglomeraciją

Saint-Quentin-en-Yvelines aglomeracija (pranc. „Communauté d„agglomération”) apima septynias komunas, kuriose gyvena 150 tūkst. žmonių ir yra 107 tūkst. darbo vietų. Aglomeracija užima svarbų vaidmenį teikiant kasdienines viešąsias paslaugas gyventojams, verslui ir darbuotojams. Siūlydama aukščiausios kokybės paslaugas ir infrastruktūrą, plėtodama gyvenamąsias erdves ir padėdama kompanijoms vykdyti verslą, Saint-Quentin-en-Yvelines kuria subalansuotą aplinką ir užtikrina tvarią plėtrą ateityje.

Apie „Renault”

118 šalių veikianti „Renault Group” kuria, vysto, gamina ir parduoda trijų prekės ženklų: „Renault”, „Dacia” ir „Renault Samsung Motors” asmeninius ir komercinius automobilius. Susidurdama su naujais aplinkosaugos ir ekonomikos iššūkiais automobilių pramonėje, „Renault” remiasi dviem strategijomis: dabartinių technologijų tobulinimu pristatant naujos kartos ekologiškus variklius ir „Zero Emission” programos plėtojimu. 2011 metais „Renault” pristatė visiškai elektrinių automobilių gamą su „Fluence Z.E.” ir „Kangoo Z.E”. 2012 metais ją papildė novatoriškas miesto keturratis „Twizy”, o šį rudenį taip pat pradėta prekiauti „ZOE”. Ši automobilių serija novatoriškiausius sprendimus paverčia prieinamais kur kas didesniam žmonių skaičiui. Bendradarbiaudama su „Nissan”, „Renault” tikisi tapti pasauline masiškai gaminamų elektromobilių lydere.

Pagrindiniai faktai apie „Twizy Way by Renault”:

  • 50 „Twizy“ automobilių sistemoje.
  • 27 km2 plotas Saint-Quentin-en-Yvelines aglomeracijoje.
  • 78 222 gyventojų ir 10 tūkst. studentų sistemoje.
  • 0,29 euro už minutę naudojimo.
  • 11,9 euro už valandą naudojimo.
  • Sukurta 10 pilno etato darbo vietų: aptarnavimo, pakrovimo srityse, pagalbos centre ir parduotuvėje.