BMW pristato naujos kartos koncepcinį 4 serijos kupė


Koncernas „BMW Group“ gerbėjus pagaliau supažindino su ilgai lauktu, naujos – 4 serijos, koncepciniu kupė. Kitų metų sausį jis jau bus pristatytas Šiaurės Amerikos automobilių parodoje, Detroite. Koncepcinis BMW 4 serijos kupė pratęsia ilgaamžes vokiškų automobilių gamintojo tradicijas, bet tuo pačiu simbolizuoja ir naujos automobilių kartos pradžią.

Gamintojo teigimu, sprendimas pristatyti visiškai naujos kartos BMW – drąsus ir nuoseklus žingsnis, siekiant išlaikyti tvirtas lyderio pozicijas.

Individualiu charakteriu bei išskirtiniu dizainu pasižymintis koncepcinis BMW 4 serijos kupė vertinamas kaip naujas BMW įvaizdžio etalonas. Jis turėtų papildyti gerai žinomą BMW 3 serijos kupė dinamiškumu, estetika bei elegancija. Nuo savo pirmtakų BMW 6 serijos ir BMW 8 serijos kupė naujasis koncepcinis modelis skirsis sportiškumu, tačiau išlaikys svarbiausias tradicines BMW savybes – dinamiškumą, sportiškumą ir eleganciją.

Kaip teigia pats koncernas, „BMW Individual“ profesionalų komanda visuomet pabrėžia prekinio ženklo sau keliamą iššūkį – nuolat siekti tobulumo. Meistrų patirtis bei talentas leido kruopščiai atrinkti medžiagas ir naujojo koncepcinio  4 serijos kupė gamybai naudoti tik itin aukštos kokybės detales.

Dizainerių prisilietimą galima pastebėti net ir mažiausiose detalėse – preciziškai sukonstruoti tokie funkciniai elementai, kaip oro įleidimo ar išmetimo vamzdžiai, durų atidarymo įranga ir išoriniai veidrodėliai, stilizuoti prašmatniais satino apdailos akcentais.

Dinamišką automobilio išvaizdą sukurti padeda prailginti koncepcinio BMW 4 serijos kupė matmenys, kuriantys išskirtines kupė proporcijas. Ratų bazė yra 50 mm ilgesnė, nei BMW 3 serijos, priekinė važiuoklė prailginta 45 mm, o galinė važiuoklė – dar 80 mm. Naujasis kupė taip pat yra platesnis bei ilgesnis už BMW 3 serijos kupė, o automobilio stogo linija yra žemesnė, nei įprasta. Galinės važiuoklės arkos išryškina automobilio plotį, o tvirtos paviršių linijos pabrėžia modelio tikslumą bei jėgą.

Planuojama, jog BMW 4 serijos kupė prekyboje turėtų pasirodyti nuo 2013 m. vidurio.