Iš 38 pretendentų į „Metų automobilio 2013“ karūną beliko septyni

Prabėgus savaitei po „Metų automobilio 2013“ bandymų stovyklos Druskininkuose, konkurso vertinimo komisija įvardijo septynis automobilius iš 38, pristatytų šiam renginiui, kurie ir toliau lygiomis teisėmis pretenduoja į svarbiausiąją nominaciją. „Metų automobilis 2013“ bus išrinktas šį sekmadienį 21.15 val. tiesioginės transliacijos iš LRT studijos metu.

Į finalinį septynetuką pateko šie automobiliai (abėcėlės tvarka):

BMW 320i

Kia cee‘d

Opel Mokka

Renault Clio

Subaru BRZ-Toyota GT 86

Volkswagen Golf

Volvo V40

Septynetuke daugiausia vokiškų automobilių – net 3. Du atstovauja japonų gamintojams, po vieną – švedų, prancūzų ir korėjiečių.

Be išrinktojo septynetuko į jį pretendavo dar 12 konkursui pristatytų automobilių. Taigi, šiemet jame varžėsi ne tik rekordinis skaičius – 38, bet ir geriausiųjų septynetuką pretendavo net 19 automobilių, arba lygiai pusė.

Tai dar vienas šio renginio rekordas, nes niekada anksčiau per visus 16 metų, kai rengiami tokie konkursai, komisijos nariai nebuvo paminėję tiek pretendentų į renginio finalą.

Po keletą komisijos narių balsų pelnė „Dacia Lodgy“, „Citroen DS5“, „Ford B-Max“, „Ford Focus“, „Hyundai i30“, „Honda CRV“, „Kia Optima“, „Lexus GS 450H“, „Mercedes Benz A“, „Peugeot 301“, „Škoda Rapid“ ir „Volkswagen Up!“ automobiliai, tačiau žiuri narių simpatijų neužteko, kad jie iš šio septynetuko išstumtų varžovus ir užimtų jų vietą.

Susumavus visų dešimties komisijos narių simpatijų barometro parodymus paaiškėjo didžiausi orakulai, delegavę į finalininkų septynetuką po šešis automobilius. Tai Valdas Valiukevičius, Gediminas Petryla ir tik šiemet komisijos narių gretas papildęs interneto portalo DELFI Auto rubrikos redaktorius Tadas Markevičius.

Daugelio vertinimo komisijos narių nuomone, septynetukas, kurį šįmet iš rekordinio 38 automobilių skaičiaus išrinkti buvo itin sunku, didelių netikėtumų nekelia.