„Daimler AG“, „Renault-Nissan“ ir „Ford“ pasirašė susitarimą dėl vandeniliu varomų automobilių kūrimo

Vokietijoje sausio 28 d. bendrovės „Daimler AG“, „Ford Motor Company“ ir „Nissan Motor Co., Ltd,“ pasirašė unikalų trijų šalių susitarimą, kurio pagrindu bus plėtojama bendra vandenilinių kuro celių sistema. Šis susitarimas paspartins nulinės taršos technologijos plėtojimą ir sumažins reikalingas investicijas.

Unikalus trijuose žemynuose esančių įmonių bendradarbiavimas padės nustatyti pasaulines specifikacijas ir komponentų standartus. Šiuo susitarimu tikimasi paskatinti tiekėjus, politikos formuotojus ir industriją plėtoti pasaulinę vandenilio infrastruktūrą.
Kaip teigia „Daimler AG“ direktorių tarybos narys, atsakingas už „Mercedes-Benz“ tyrimus ir technologinę plėtrą, prof. Dr. Tomas Vėberis (Thomas Weber), tik dirbdamos kartu įmonės sugebės pagreitinti šių technologijų įsiliejimą į rinką ir jas pasiūlyti visame pasaulyje esantiems klientams už prieinamą kainą. „Mes visi gausime naudos iš šios partnerystės, o pasiekti rezultatai bus kur kas geresni, nei būtų galima tikėtis įmonėms dirbant atskirai,“ – komentuoja T. Vėberis.
Planuojama, kad už prieinamą kainą masinei rinkai pirmieji vandenilinėmis kuro celėmis varomi automobiliai bus pasiūlyti 2017 metais.