„Halls Winter Rally 2013“ organizacija iš arčiau – skaičiai ir faktai

Daugiau nei septyni šimtai įvairių specialistų rūpinsis, kad sausio 26 dieną Utenoje tradicinis tarptautinis žiemos ralis „Halls Winter Rally 2013“ kiekvienam žiūrovui bei dalyviui būtų saugus, sklandus ir paliktų nepamirštamus įspūdžius.

„Iš arčiau pažvelgus į ralio organizacijos sudėtį bei skaičius, kai kuriems žmonėms kyla nuostaba, kiek įvairių sričių specialistų pagalbos bei pajėgų reikia, kad greičiausia žiemos švente vadinamas ralis suteiktų daugybę pozityvių įspūdžių jį stebintiems ir jame dalyvaujantiems“, – kalbėjo ralio direktorius Ramūnas Kliunka.

Pasak jo, pirmieji pasiruošimo darbai prasideda jau rugsėjo mėnesį. Sudaromas pagrindinis darbų planas, organizuojami susitikimai su įvairiomis institucijomis bei bendromis jėgomis pradedamas planuoti vienas iš didžiausių metų renginių – „Halls Winter Rally“.

Nors pagrindinį žiemos ralio organizacijos branduolį sudaro apie 20 žmonių, renginio dieną organizacinės pajėgos, prisijungiant įvairioms tarnyboms ir institucijoms, išauga iki daugiau nei septynių šimtų. Tarp jų  papildomai talkina ir apie šimtas ralio savanorių.

Svarbiausia ralio mechanizmo dalis yra organizacinis komitetas bei oficialūs asmenys. Tai žmonės, atstovaujantys Utenos rajono savivaldybę, jos seniūnijas bei įvairias tarnybas. Oficialūs asmenys – tai Lietuvos automobilių sporto federacijos bei kiti specialistai, kurių užduotis yra sukurti renginio strategiją, paruošti  specifinių žinių reikalaujančią dokumentaciją, gauti įvairius suderinimus ir leidimus.

Ralio metu vienas iš didžiausių prioritetų yra užtikrinti renginio saugumą. „Halls Winter Rally“ varžybų dieną žiūrovų saugumu rūpinsis daugiau nei 300 saugos darbuotojų, taip pat papildomai numatomas daugiau nei pusšimtis pareigūnų, dirbsiančių žiūrovų zonose ir apie 30 policijos postų greičio ruožuose, kurie pagelbės varžybų organizatoriams, teisėjams prižiūrint greičio ruožus varžybų metu.

Šalia „Halls Winter Rally 2013“ greičio ruožų nuolat budės penki ugniagesių-gelbėtojų automobiliai bei operatyviai reaguoti pasirengusios specialiosios parengties šešios medikų brigados.

„Be aktyviosios ralio saugos veikia ir pasyvioji. Net apie 60 specialiai apmokytų žmonių rūpinsis, kad trasos būtų paruoštos saugiai. Planuojama panaudoti apie 50 kilometrų apsauginės juostos, kurią tvirtinsime ant 2000 medinių kuolų, bei pagrindinėse žiūrovų susitelkimo vietose bus pastatytos maždaug kilometras metalinių tvorų“, – apie renginio saugumo užtikrinimą pasakojo R. Kliunka, Ralio direktorius.

Greičiausia žiemos švente tituluojamas „Halls Winter Rally 2013“ vyks sausio 26 dieną, šeštadienį, Utenos apylinkėse. Žiemos ralis bus pirmasis Lietuvos ir Šiaurės Europos zonos ralio čempionatų bei pirmasis Baltijos žiemos ralio taurės etapas. Šiais metais vaizdingame Utenos regione „Halls Winter Rally“ rengiamas jau penktą kartą, o garbingą istoriją menančios lenktynės 2009 metais persikėlė į šį regioną iš Visagino, kur pirmąkart startavo dar 1994-aisiais.

Naujausią informaciją apie būsimą renginį galima sekti www.hallswinterrally.lt puslapyje bei renginio socialinio „Facebook“ puslapio profilyje „Winter Rally“.